Obs BYGG overrasker bransjen med priskrig på terrassebord
6.9.2021 11:56:20 CEST | Coop Norge | Pressemelding

Obs BYGG kutter prisen på 28x120 impregnert terrassebord over 30 prosent fra 28,90 kroner til 19,90 kroner per meter som ny kampanjepris de neste to ukene. Dette skjer etter at flere bransjeaktører varslet om fortsatt høye priser ut året.
- Vi opplever nå en mer stabil varetilgang på flere produkter, blant annet på terrassebord. Dette skal komme kundene til gode i form av lavere priser. Med priskuttet er det fort flere tusen kroner å spare for våre kunder, som også er våre medeiere, selv for en mindre platting på 20 kvadratmeter.For oss er dette enkelt: Vi har lovet lavpris påbyggevarer til alle, og dette løftet holder vi. Det er blitt bekreftet i en rekke pristester, sier kjededirektør Espen Braaten.
Mange medier har omtalt prisoppgangen det siste året på trelastvarer og særlig på det populære produktet terrassebord. Prisøkningen skyldes høy etterspørsel internasjonalt samtidig som tilgangen har vært begrenset i perioder, blant annet som følge av billeangrep på tømmer i Canada. Samtidig er det forsinkelser for mange i varehandelen som følge av sprengt fraktkapasitet, noe blant annet Ikea nylig har meldt.
- Det har vært et utfordrende år, men tilgangen på de fleste av våre produkter er nå stabilisert. Fortsatt er det ustabilt for plateprodukter slik som ikke-standard planker og konstruksjonsvirke, men vi forventer ikke ytterligere prisøkninger utover høsten, sier Braaten.
Kontakter
Harald KristiansenKommunikasjonssjef i Coop Norge
Tel:+47 905 99 726harald.kristiansen@coop.noBilder

Om Coop Norge
Coop er Norges nest største dagligvareaktør og har i dag ca. 1 250 dagligvarebutikker og byggevarehus innenfor kjedekonseptene Obs, Extra, Coop Prix, Coop Mega, Coop Marked, Matkroken, Obs BYGG og Coop Byggmix. Coop eies av kundene gjennom medlemskap i deres lokale samvirkelag. Samvirkelagene har i dag til sammen over 2,5 millioner medlemmer og familiemedlemmer. Samvirkelagene eier fellesorganisasjonen Coop Norge SA som ivaretar sentrale fellesoppgaver for samvirkelagene.
Følg pressemeldinger fra Coop Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Coop Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Coop Norge
Coop blir tittelsponsor for 1. divisjon kvinner10.8.2026 15:30:00 CEST | Pressemelding
For første gang i historien får norsk kvinnefotball en egen tittelsponsor for 1. divisjon. Fra høsten 2026 blir 1. divisjon kvinner til COOP-ligaen – en avtale som kommersialiserer ligaen, styrker synligheten og skaper nye muligheter for klubbene.
Sanna Marin til Arendalsuka: Hva kan Norge lære av Finlands beredskapsmodell?7.8.2026 17:13:51 CEST | Pressemelding
Under Arendalsuka tirsdag 11. august, vil Finlands tidligere statsminister Sanna Marin dele erfaringer fra kriseledelse i praksis og fortelle hvordan Finland har bygget et av verdens mest robuste samfunn gjennom langsiktig planlegging, samarbeid mellom offentlig og privat sektor og en sterk beredskapskultur.
Norske poteter året rundt i Coop8.7.2026 12:03:57 CEST | Pressemelding
De første norske nypotetene er nå på plass i Coop-butikkene over hele landet. Coop har gjennomført overgangen fra norsk lagringspotet til norsk nypotet uten å importere utenlandske matpoteter.
Rekordhøy medlemsnytte og mange nye Coop-medlemmer7.7.2026 09:48:00 CEST | Pressemelding
Samvirkelagene i Coop fortsetter å vokse. Stadig flere velger å bli medlem og medlemsnytten er rekordhøy. Så langt i år har medlemmene i Coop spart over 2,1 milliarder kroner gjennom kjøpeutbytte, kuponger og andre medlemsfordeler.
Denne søte nyheten bør du se etter i frukt- og grøntavdelingen nå30.6.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Denne uken er Orange Candy-melonen tilbake i Coops butikker – en relativt ny melonsort som stadig flere får øynene opp for. Den kan ligne en honningmelon, men smaken er noe helt for seg selv. Med sprøtt, oransje fruktkjøtt og en frisk, naturlig sødme, kan den fort bli en sommerfavoritt for flere.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
