Universal Music Norge

Nytt album fra Odd Nordstoga!

18.9.2020 09:00:00 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Del

Nytt album fra Odd Nordstoga

Fatig Ferdamann slippes 18. september

Med Fatig ferdamann har Odd Nordstoga har laget et album som tar utgangspunkt i de små, hverdagslige tingene, men som ender opp med å ta for seg noen av livets største spørsmål.

Ti låter om tro og tvil, lys og mørke. Om å lengte, enten det er hjem, eller tilbake til lange sommernetter når høsten kryper nærmere.

Om det skjøre sosiale spillet som må vedlikeholdes når mennesker skal fungere i lag. Og om solidaritet og det som kanskje legger grunnlaget for sosialdemokratiet. Intet mindre.

Og få makter å beskrive poesien i det nære slik som Nordstoga klarer. Det blir aldri klisjefylt eller svulstig, selv når han drar på så mye at vi hører både Graceland og hardingfelene ljome.

I vår slapp Odd Nordstoga tittelsporet, Fatig ferdamann til fantastiske kritikker. Låten ble sluppet etter ønske fra publikum på den digitale konserten hans i regi av Koronerulling, som samlet inn over en halv million kroner til Røde Kors sitt arbeid under pandemien.

Låten ble fulgt opp av radiohiten «Dans Dans Dans» på forsommeren, og nå sist, den melakolskvakre Julinetter.

 Hør albumet HER

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

LUKAS GRAHAM VENDER HJEM MED «GOOD TIMES»14.8.2026 10:22:36 CEST | Pressemelding

På sitt femte studioalbum vender Lukas Graham tilbake til sine musikalske røtter. Gjennom 13 nye låter henter han frem minner fra oppveksten og sin irske arv. «Good Times» er spilt inn sammen med et unikt kollektiv av rootsmusikere og knytter fortid og nåtid sammen i en personlig fortelling om vennskap, arv, sorg og fellesskap – og om å ta vare på alt det som binder oss sammen. «Good Times» slippes i dag, fredag 14. august. «Jeg vokste opp med lyden av min far Eugenes kjærlighet til irsk og amerikansk folkemusikk. Han booket musikk i hele Skandinavia og på spillestedene på Christiania, så vi hadde ofte gjester på besøk fra hele verden. Det var ikke popstjerner, men omreisende musikere som ofte overnattet hjemme hos oss, til og med på sofaen vår. Som liten gutt gjorde det stort inntrykk på meg når de tok frem instrumentene sine, spilte en låt og åpent delte musikken og historiene sine i stuen vår», minnes Lukas Graham. Slik ser Lukas Graham tilbake på oppveksten i fristaden Christiania

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye