Nyhetsbrev fra Universal Music
24.1.2020 10:27:22 CET | Universal Music Norge | Pressemelding

God fredag!
Tenåringsidolet Alexandru er med i Melodi Grand Prix.
Ny låt fra Kygo, Avicii, og Sandro Cavazza
Seks ganger Grammy-nominerte Billie Eilish er ute med musikkvideo til “everything i wanted”. Videoen er regissert av Billie som selv spiller i videoen med broren Finneas hvor de skildrer søskenkjærlighet. Se video HER!
Grammy-nominerte Jessie Reyez har sluppet sin nye låt "Love In The Dark". Samtidig ble hennes kommende debutalbum Before Love Came To Kill Us annonsert til 27. mars. Se musikkvideo til "Before Love Came To Kill Us" HER!
The Weeknd er klar med musikkvideoen til sin #1-hitlåt "Blinding Lights". Se video HER.
by:Larm aktuelle Ka2 er i dag ute med låten "følelser". Bak Ka2 finner man DJ-og låtskriverne Didrik Thulin og Sonny Alvestad, bedre kjent som EDM-artisten Sonny Alven. Om låten sier duoen selv på Instagram; "som ekte menn er vi i kontakt med våre egne følelser, derfor slipper vi en historie om følelser".
I 2018 hadde LOVA laget årets mest spilte sang på poplære radiokanalen P3 med “You Me And The Silence” og ble nominert til Årets Pop under prestisjerunge P3 Guld i 2020. Den svenske popstjernen slipper i dag den nye låten "Jealous Of My Friends" og den 5. februar varmer hun opp for Lennon Stella på Rockefeller
Pearl Jam er nå ute med første singel fra det nye albumet. Singelen "Dance of the Clairvoyants" blir å finne på deres ellevte studioalbum Gigaton som slippes 27. mars. Til våren legger Pearl Jam ut på turné, men dessverre står ikke Norge på plakaten denne gang.
Inhaler, kvartetten fra Dublin, er nå ute med den nye låten "We Have To Move On". Låten er bandets fjerde singel og følger opp låtene "Ice Cream Sundae", "My Honest Face" og "It Won’t Always Be Like This".
Etter debutsingelen, "OHANA", er urban-artisten P.ESA tilbake med sin andre singel, "LNL". Tematikken omhandler det kjente fenomenet "cuffing season", og de sene kveldene der man jakter etter godt selskap.
Kommende konserter:
25. januar – TIX, Sentrum Scene
21. januar – Jens, Trondheim Calling
1. februar – Odd Norstoga, Son Kulturkirke
4. februar – Odd Norstoga, Sogndal Kulturhus
5. februar – Odd Norstoga, Flora Samfunnshus
6. februar – Odd. Norstoga, Sandane Trivselhagen
7. februar - Keane, Sentrum Scene
8. februar – Odd Norstoga, Stranda, Storford Kulturhus
10. februar – Odd Norstoga, Åmot Kulturhus, Rena
12. februar – Odd Norstoga, Nes Kulturhus, Årnes
13. februar – Odd Norstoga, Ås Kulturhus
14. februar – Odd Norstoga, Hamar Kulturhus
15. februar – Odd Norstoga, Bø, Gullbringen
15. februar - Meduza, Jaeger, Oslo
15. februar – Lil Mosey, Sentrum Scene
17.februar - Schoolboy Q & Jay Rock, Sentrum Scene
21. februar - Halsey, Oslo Spektrum
21. februar - Carly Rae Jepsen, Sentrum Scene
23. februar – MoStack, Parkteateret
24. februar - Agnes Obel, Sentrum Scene
25. februar – Odd Norstoga, Grong, Kuben
26. februar – Odd Norstoga, Mosjøen Kulturhus
27. februar – Odd Norstoga, Sandnessjøen Kulturbad
28. februar – Odd Norstoga, Leknes, Meieriet kultursenter
28. februar - OnklP, Tromsø, Driv (studentuka)
28. februar – Simple Minds, Konserthuset, Stavanger
29. februar – Odd Norstoga, Trevarefabrikken, Hemningsvær
29. februar – OnklP, Bergen, Kvarteret
29. februar – Simple Minds, Forum, Bergen
1. mars – Simple Minds, Sentrum Scene
2. mars - Yelawolf, Rockefeller
4. mars - Veronica Maggio, Moss, Verket Scene
5. mars - Veronica Maggio, Sentrum Scene
5. mars – OnklP, Oslo, Parkteateret
6. mars - Veronica Maggio, Drammen, Union Scene
7. mars - Veronica Maggio, Trondheim, Byscenen
9. mars - Sam Fender, Rockefeller,
10. mars - Bryan Adams, Oslo Spektrum
10. mars - Grace Carter, Parkteatret
12. mars – OnklP, Trondheim, Byscenen
14. mars - The 1975, Oslo Spektrum
17. mars - Fletcher, Parkteatret
18. mars - Veronica Maggio, Stavanger, Folken
19. mars - Veronica Maggio, Haugesund, Byscenen
20. mars - Veronica Maggio, Bergen, USF Verftet
21. mars - Veronica Maggio, Ålesund, Terminalen
24. mars - Tove Lo , Rockefeller
God helg :-)
Nøkkelord
Bilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
ULD har sluppet livealbum fra utsolgte konserter i Oslo Konserthus13.2.2026 12:05:52 CET | Pressemelding
To utsolgte konserter i Oslo Konserthus markerte et vendepunkt for trioen ULD. Nå er liveopptaket fra kveldene, der bandet sto på scenen sammen med Det Nye Norske Storband, tilgjengelig som album.
Marcus og Martinus ute med ny vri av Hagles slager «Kjerring i fra by'n»!13.2.2026 10:45:00 CET | Pressemelding
I dag slipper Marcus & Martinus «Jente i fra by'n», en splitter ny versjon av hiten til Hagle. Låten fremføres i morgendagens episode av Hver gang vi møtes. I kjent HGVM-stil har duoen gitt låten sin personlige vri: «Kjerring i fra byen er en fet poplåt som vi skrev om til en litt yngre versjon av Hagle sin, den ble til Jente i fra byn! Vi likte hvordan låta hørtes ut fra før av, så nå var det bare å legge vår twist på den. Håper dere liker den!» sier Marcus & Martinus. Hør låten HER! Med «Jente i fra by'n» leverer Marcus & Martinus nok et sterkt norskspråklig øyeblikk i årets sesong av Hver gang vi møtes. Låten er ute nå på alle strømmetjenester. Mer om Hver gang vi møtes: Med årets sesong av HGVM markerer de sitt tilbakevendende fokus på norskspråklige låter. 8. mai 2026 inntar Marcus & Martinus scenen på Unity Arena i Oslo med “The Room” - en unik one night only konsertopplevelse som er en inngang i guttas eget univers og starten på en helt ny æra. Espen Lind, Marit Larsen, Herborg
Seinabo Sey slipper «Yasins bön» fra det kommende albumet «Välkommen hem»13.2.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Seinabo Sey fortsetter å gi ut musikk fra sitt første svensk-språklige album Välkommen hem, som lanseres om nøyaktig én måned. I dag slippes singelen «Yasins bön» – et etterlengtet samarbeid som har stått på agendaen lenge og som nå endelig har blitt virkelighet.
EMI Nordic med åtte Spellemanns-nominasjoner12.2.2026 14:45:00 CET | Pressemelding
EMI Nordic er stolte av å kunne dele at Tobias Sten, lille Caesar og Ramón er blant de nominerte til Spellemann. I dag ble det bekreftet at Tobias Sten har hele 6 nominasjoner til Spellemannsprisen, i godt selskap med lille Caesar og Ramón.
Tobias Sten med 6 nominasjoner til Spellemann12.2.2026 14:20:44 CET | Pressemelding
Etter et ellevilt år har Tobias Sten landet seks nominasjoner til Spellemann, og er dermed artisten med flest nominasjoner. Countryartisten er nominert i kategoriene Årets Utgivelse for Tobias Sten (Utvida), TONOs Tekstforfatterpris og Årets Gjennombrudd, i tillegg til Årets Låt for «Fy faen du e deili», «Eli» og «Ingen her e deg» med Synne Vo.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

