Universal Music Norge

Nyhetsbrev fra Universal Music

Del

God fredag!

Tenåringsidolet Alexandru er med i Melodi Grand Prix.

Ny låt fra Kygo, Avicii, og Sandro Cavazza

Seks ganger Grammy-nominerte Billie Eilish er ute med musikkvideo til “everything i wanted”. Videoen er regissert av Billie som selv spiller i videoen med broren Finneas hvor de skildrer søskenkjærlighet. Se video HER!

Grammy-nominerte Jessie Reyez har sluppet sin nye låt "Love In The Dark". Samtidig ble hennes kommende debutalbum Before Love Came To Kill Us annonsert til 27. mars. Se musikkvideo til "Before Love Came To Kill Us" HER!

The Weeknd er klar med musikkvideoen til sin #1-hitlåt "Blinding Lights". Se video HER.

by:Larm aktuelle Ka2 er i dag ute med låten "følelser". Bak Ka2 finner man DJ-og låtskriverne Didrik Thulin og Sonny Alvestad, bedre kjent som EDM-artisten Sonny Alven. Om låten sier duoen selv på Instagram; "som ekte menn er vi i kontakt med våre egne følelser, derfor slipper vi en historie om følelser".

I 2018 hadde LOVA laget årets mest spilte sang på poplære radiokanalen P3 med “You Me And The Silence” og ble nominert til Årets Pop under prestisjerunge P3 Guld i 2020. Den svenske popstjernen slipper i dag den nye låten "Jealous Of My Friends" og den 5. februar varmer hun opp for Lennon Stella på Rockefeller

Pearl Jam er nå ute med første singel fra det nye albumet. Singelen "Dance of the Clairvoyants" blir å finne på deres ellevte studioalbum Gigaton som slippes 27. mars. Til våren legger Pearl Jam ut på turné, men dessverre står ikke Norge på plakaten denne gang.

Inhaler, kvartetten fra Dublin, er nå ute med den nye låten "We Have To Move On". Låten er bandets fjerde singel og følger opp låtene "Ice Cream Sundae", "My Honest Face" og "It Won’t Always Be Like This".

Etter debutsingelen, "OHANA", er urban-artisten P.ESA tilbake med sin andre singel, "LNL". Tematikken omhandler det kjente fenomenet "cuffing season", og de sene kveldene der man jakter etter godt selskap.

Kommende konserter:

25. januar – TIX, Sentrum Scene 

21. januar – Jens, Trondheim Calling 

1. februar – Odd Norstoga, Son Kulturkirke 

4. februar – Odd Norstoga, Sogndal Kulturhus

5. februar – Odd Norstoga, Flora Samfunnshus

6. februar – Odd. Norstoga, Sandane Trivselhagen

7. februar - Keane, Sentrum Scene 

8. februar – Odd Norstoga, Stranda, Storford Kulturhus

10. februar – Odd Norstoga, Åmot Kulturhus, Rena

12. februar – Odd Norstoga, Nes Kulturhus, Årnes

13. februar – Odd Norstoga, Ås Kulturhus

14. februar – Odd Norstoga, Hamar Kulturhus

15. februar – Odd Norstoga, Bø, Gullbringen

15. februar - Meduza, Jaeger, Oslo 

15. februar – Lil Mosey, Sentrum Scene 

17.februar - Schoolboy Q & Jay Rock, Sentrum Scene

21. februar - Halsey, Oslo Spektrum

21. februar - Carly Rae Jepsen, Sentrum Scene 

23. februar – MoStack, Parkteateret 

24. februar - Agnes Obel, Sentrum Scene 

25. februar – Odd Norstoga, Grong, Kuben

26. februar – Odd Norstoga, Mosjøen Kulturhus

27. februar – Odd Norstoga, Sandnessjøen Kulturbad

28. februar – Odd Norstoga, Leknes, Meieriet kultursenter

28. februar - OnklP, Tromsø, Driv (studentuka) 

28. februar – Simple Minds, Konserthuset, Stavanger 

29. februar – Odd Norstoga, Trevarefabrikken, Hemningsvær

29. februar – OnklP, Bergen, Kvarteret 

29. februar – Simple Minds, Forum, Bergen 

1. mars – Simple Minds, Sentrum Scene  

2. mars - Yelawolf, Rockefeller

4. mars - Veronica Maggio, Moss, Verket Scene 

5. mars - Veronica Maggio, Sentrum Scene 

5. mars – OnklP, Oslo, Parkteateret 

6. mars - Veronica Maggio, Drammen, Union Scene 

7. mars - Veronica Maggio, Trondheim, Byscenen 

9. mars - Sam Fender, Rockefeller,

10. mars - Bryan Adams, Oslo Spektrum

10. mars - Grace Carter, Parkteatret

12. mars – OnklP, Trondheim, Byscenen 

14. mars - The 1975, Oslo Spektrum

17. mars - Fletcher, Parkteatret 

18. mars - Veronica Maggio, Stavanger, Folken 

19. mars - Veronica Maggio, Haugesund, Byscenen 

20. mars - Veronica Maggio, Bergen, USF Verftet 

21. mars - Veronica Maggio, Ålesund, Terminalen 

24. mars - Tove Lo , Rockefeller

God helg :-)

Nøkkelord

Bilder

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Askepott-vri og cowboyvibes i Carina Dahl og Zadekings nye singel11.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding

Fredag 12. september er det duket for fest når Zadeking og Carina Dahl gir ut låta Cowboyhatten. Den energiske og catchy låten kombinerer et lekent cowboy-univers med et tydelig Cinderella-tema, men i stedet for en glassko er det eieren av cowboyhatten det letes etter. Musikken får ekstra liv gjennom visuelt innhold spilt inn i en ekte cowboy-by i Strömstad, hvor både rånere og bygdeliv setter stemningen. Zadeking forklarer bakgrunnen til låta slik: “Låta ‘Cowboyhatten’ er inspirert av den klassiske Disney filmen Askepott. I filmen prøver prinsen å finne hvem som passer skoen mens vi har tvistet det til: hvem passer egentlig denne cowboyhatten? Samarbeidet med Carina har vært helt on point! Elsker viben vi hadde i studio ho er en utrolig dyktig artist som jeg garantert kommer til å jobbe med igjen.” Carina er også veldig entusiastisk over samarbeidet, og sier dette om tilblivelsen av låta: “Vi trenger mer samarbeid mellom norske artister, og hele reisen fra studio til videoinnspilling

Andrea Bredesen Holm slipper etterlengtet versjon av «Lykkelig uten meg»29.8.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding

Etter å ha gått viralt på TikTok med sin egen tolkning av Sebastian Zalos «Lykkelig uten meg», slipper årets The Voice-vinner Andrea Bredesen Holm endelig sin versjon av låta. Responsen på TikTok var enorm, med tusenvis av likes, og mange ønsker om en utgitt versjon. “Jeg har valgt å covre «Lykkelig uten meg» fordi det er en skikkelig fin låt, men en veldig vakker tekst. Jeg er veldig opptatt av tekst og formidling og elsker låter som dette. Jeg har selv ikke hatt det så lett blant annet i oppveksten, så kjenner sårheten i teksten. Føle at man står fast i en vanskelig periode kanskje. Første gang jeg hørte låta satt jeg med en stor klump i halsen. Den traff virkelig. Uten at jeg vet helt hvorfor egt. Den er ganske melankolsk, og handler om å gå igjennom noe vondt å vanskelig. Men at det ofte kan ordne seg til slutt ❤️ Mange måter å relatere til låter på. Finnes ikke en fasit!! Gleder meg til å vise den, og håper folk liker versjonen.❤” Andrea Bredesen Holm Andrea, bare 19 år gammel, ha

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye