Nyhetsbrev fra Universal Music
10.1.2020 11:26:52 CET | Universal Music Norge | Pressemelding

Godt nyttår og fin fredag!
Nytt album fra popstjernen Selena Gomez
Halsey ute med nye singelen "You Should Be Sad"
Torine er i dag ute med ny låt inspirert av Mean Girls
Bombay Bicycle Club er ute med ny musikk fra kommende album
Den britiske soulkometen Celeste ble i går annonsert som vinner av den prestisjetunge BBC Sound of 2020. Nylig vant hun BRITs Rising Star 2020 og BBC Introducing Artist of the Year 2019. Nå er hun ute med låten "Stop This Flame".
Lisa Børud vokste opp i en særdeles musikalsk familie og løpet av 12 år gav hun ut åtte album, to DVD-er og to samlealbum. Karrieren skjøt virkelig fart etter deltagelse i NRKs Stjernekamp og i morgener hun klar for den første delfinalen i Melodi Grand Prix hvor hun fremfører låten "Talking About Us".
I dag slipper Sonny Alven den nye singelen "I Cried At The Rave" sammen med den danske artisten mags.Låtener en kjærlighetshistorie innpakket i en ekte Sonny Alven-signert tastemaker-produksjon. Med en energisk beat blandet med mags beroligende vokal passer låten like bra til dansegulvet som til en rolig kveld hjemme i sofaen!
612 er i dag ute med den nye singelen "Cans", samme dag som de spiller på Rockefeller. De droppet musikkvideoen allerede på tirsdag. "En video som skildrer en vanlig dag i livet til 612". Sjekk den ut HER!
Hitmaskinen J Balvin er nå ute med sin nye singel "Morado", med en tilhørende musikkvideo. Latin-artisten står blant annet bak smashen "Mi Gente" som har streamet nesten en milliard ganger på Spotify alene. Balvin ligger på andreplass over de mest streamede artistene på YouTube og femteplass på Spotify.
Kommende konserter:
10. januar - 612, Rockefeller
18. januar - Lil Halima, Parkteatret
23. januar - Megadeth, Oslo Spektrum
25. januar - TIX, Sentrum Scene
7. februar - Keane, Sentrum Scene
13. februar - Freya Ridings, Rockefeller
15. februar - Meduza, Jaeger
17. februar - Schoolboy Q & Jay Rock, Sentrum Scene
21. februar - Halsey, Oslo Spektrum
21. februar - Carly Rae Jepsen, Sentrum Scene
21. februar - MoStack, Parkteatret
24. februar - Agnes Obel, Sentrum Scene
2. mars - Yelawolf, Rockefeller
4. mars - Veronica Maggio, Verket Scene i Moss
5. mars - Veronica Maggio, Sentrum Scene
6. mars - Veronica Maggio, Union Scene i Drammen
7. mars - Veronica Maggio, Byscenen i Trondheim
9. mars - Sam Fender, Rockefeller
10. mars - Bryan Adams, Oslo Spektrum
10. mars - Grace Carter, Parkteatret
17. mars - Fletcher, Parkteatret
18. mars - Veronica Maggio, Folken i Stavanger
19. mars - Veronica Maggio, Byscenen i Haugesund
20. mars - Veronica Maggio, USF Verftet i Bergen
21. mars - Veronica Maggio, Terminalen i Ålesund
24. mars - Tove Lo , Rockefeller
26. april - Conan Gray , Parkteatret
28. mai - JP Cooper, Rockefeller
God helg :-)
Nøkkelord
Bilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Lukas Graham ute med "To Know A Girl"24.4.2026 08:30:00 CEST | Pressemelding
Lukas Graham vender tilbake til sine musikalske røtter med den nye singelen «To Know A Girl», den første smakebiten fra hans kommende album som slippes i sommer. I forbindelse med albumslippet blir han også med som gjesteartist på Ed Sheerans «Loop Tour» i Nord-Amerika.
Lille Caesar slipper «Popcorn» – en låt for alle som lærer på den harde måten23.4.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Med «Popcorn» fortsetter lille Caesar reisen mot sitt kommende album med en varm og personlig singel om å gi for mye av seg selv, når man kanskje egentlig bare burde dratt hjem og laget popcorn i stedet. Allerede før låta slippes har den levd sitt eget liv blant fansen.
RAMÓN LANSERER NORGESTURNÉ22.4.2026 09:30:00 CEST | Pressemelding
Etter å ha etablert seg som en av Norges mest markante artister de siste årene, er Ramón nå klar med sitt tredje album, «RAMUELO» som kommer 5. mai. Han følger opp albumet og festivalsommeren med norgesturné i september!
Unge Særing (17) setter ord på forelskelsen før den finnes16.4.2026 14:08:03 CEST | Pressemelding
Unge Særing slipper singelen “Ariel” 17. april, en tekstdrevet rap-låt om øyeblikket hvor man allerede er følelsesmessig investert i noen, før noe egentlig har skjedd. Med utgangspunkt i egne erfaringer treffer han en gjenkjennelig side av hvordan unge i dag går inn i relasjoner, ofte alene i eget hode.
VC BARRE OG ROC BOYZ SLIPPER SINGELEN «KLUBB»10.4.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
VC Barre er tilbake med den nye singelen «Klubb», et samarbeid med den norske raptrioen Roc Boyz. Sammen leverer de en energifylt låt der svensk hiphop møter norsk klubbfølelse, med blikket rettet mot den skandinaviske scenen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

