Universal Music Norge

Nyhetsbrev fra Universal Music

Del

Øystein Hegvik tolker Maria Menas juleklassiker

eMMa ute med ny julesang

Ka2 ute med debut-EP: «en reise laget for dansegulvet»

Jonas Benyoub - Validé ft. Adrian Kastrati

Ny låt fra George Michael “This Is How (We Want You To Get High)” ble sluppet denne uken.  

Sandra Lyng slapp i forrige uke den egenskrevne julelåten "Julefantasi", en sang hun har skrevet til de som ikke gleder seg til jul. Nå er hun er klar med nok en julelåt, denne gangen en cover av Carolas "Himlen i min Favn".

Somebody Else” er Isac Elliot sin andre singel på Universal Music.
I kveld ser du Isac Elliot på TV2 Senkveld. 

Alessia CaraMake it to Christmas”. Den canadiske popstjernen slapp “Make It To Christmas”, sin aller første julelåt. Låta er skrevet av Cara og produsert av Jon levine, som tidligere har jobbet med blant andre Drake og Dua Lipa.

Lukas Graham Here (for Christmas)". Låten handler om Lukas sin avdøde barndomsvenn, William. Om hvordan denne første julen uten han blir, om drømmene de hadde sammen som aldri blir realisert, men også om hvordan minnene vil vare evig og at vi aldri glemmer dem vi har mistet.

Jonas BrothersLike It’s Christmas”. Jonas Brothers er ute med sin første julelåt, og første låt siden comebacket tidligere I år. Brødrenes comebacksingel “Sucker” har I underkant av ti millioner streams I Norge og var på fjerdeplass på den norske singellista tidligere I år.

Den første låten fra den kommende Frost 2-filmen ble sluppet mandag. Panic! At The Discos versjon av "Into The Unknown" er første smakebit fra albumet som kommer 15. november. Sangen synges av Elsa i filmen.

Tory Lanez slipper i dag en remake av «Jerry Sprunger» med T-Pain, fra den kommende mixtapen Chixtape 5.


Kommende konserter:  

9. november - Ka2, John Dee, Oslo
9. november - Col3trane, Jaeger, Oslo
11. november - Lewis Capaldi, Sentrum Scene
11. november - Donna Missal (support for Lewis Capaldi), Sentrum Scene
11. november - YUNGBLUD, Parkteatret
12. november - Alexander 23 (med Lolo Zouai), Jaeger
13. november - YG (med Ty Dolla $ign), Sentrum Scene
16. November - Ka2, USF Verftet, Bergen
16. November - Larsiveli, John Dee
17. November - Sandra Lyng, Skøyen Kirke, Oslo
26. november - Dermot Kennedy, Rockefeller
1. desember - Michael Kiwanuka, Sentrum Scene  
1. desember - Celeste (support for Michael Kiwanuka), Sentrum Scene, Oslo
2. desember - Ari Lennox, Parkteatret, Oslo
15. desember - JID, Parkteatret
21. desember - Sandra Lyng, Julekonsert, Skøyen Kirke, Oslo

God helg :-)  

Nøkkelord

Bilder

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Maria Arredondo med "Finne Deg" fra juleeventyret "Reisen mot Nord"7.11.2025 10:56:55 CET | Pressemelding

Fredag 7. november slipper Maria Arredondo låten «Finne deg», som er med i kinofilmen «Reisen mot Nord», årets vakreste juleeventyr basert på H.C. Andersens «Snødronningen». Filmen, som har premiere samme dag, er allerede solgt til 60 land. "Finne deg" er skrevet av Bente Lohne, med musikk og produksjon av Rolf Løvland. Sangen slippes både som engelsk og norsk versjon, begge sunget av Maria Arredondo.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye