Nyheter fra OnklP, Halsey, Taylor Swift, Bon Jovi med flere

Astrid S annonserer samarbeid med Brett Young
Rockelegendene i Bon Jovi er ute med den nye singelen "Limitless". Låten oppmuntrer til optimisme i en ellers usikker verden.
Carly Rae Jepsen spiller konsert på Sentrum Scene i kveld. Hennes siste album «Dedicated» fikk veldig gode anmeldelser hos publikasjoner som Pitchfork, The Guardian, The Fader og NME.
Nye singelen “Superblood Wolfmoon” fra Pearl Jams sitt neste album ble sluppet på tirsdag. Bandet annonserte singelen via sin app, der fans kan høre en liten del av sangen ved å rette mobiltelefonen mot månen. Albumet Gigaton slippes 27. mars.
"Always Tomorrow" er fjerde album fra LA-duoen Best Coast bestående av Bethany Cosentino og Bobb Bruno – deres første siden California Nights fra 2015. Albumet er produsert av Justin Meldal Johnsen (Beck, Air, M83) og mikset av Alan Moulder og Rich Costley (The Jesus And Mary Chain, Beach House, Fiona Apple). Bandet turnerer i USA denne våren før de gjør tre konserter i UK.
På onsdag slapp Emily Burns nye singelen “Hello” fra den kommende EPen, som er planlagt å slippes i sommer. Emily har blitt hyllet av hele musikkindustrien (Vogue, Gay Times, Wonderland, Clash ++) og er “Ones to Watch” i 2020!
I dag spiller amerikanske superstjernen Halsey på Oslo Spektrum! Med giga-hits som “Without You”, “You Should Be Sad” og “Graveyard” har Halsey de siste årene blitt en av de største pop-stjernerne i verden i dag.
Glass Animals er tilbake med den enormeoffisielle singelen “Your Love (Déjà vu)” som ble sluppet på onsdag, som er første singel fra deres kommende album DREAMLAND. Låten ble blant annet valgt som Annie Macs Hottest Record på BBC Radio 1.
Norgesaktuelle Taylor Swift slapp denne uken en liveversjon av singelen «The Man». Låten er fra City of Lover-konserten i Paris høsten 2019. Se musikkvideo her. Taylor Swift blir å finne på scenen under Oslo Sommertid 26. Juni.
Kritikerroste Jessie Reyez spiller konsert på Parkteatret 8. mai, som blir hennes fjerde Norgesbesøk. Debutalbumet «Before Love Came To Kill Us» slipper 27. mars.
En av Norges viktigste hiphop-artister og rappere, OnklP, har blitt 35 år gammel og har en snart 20 år lang og begivenhetsrik karriere bak seg. Det var på tide å stoppe opp. Gjøre opp status. Den 28. februar slipper OnklP sitt selvbiografiske og selvtitulerte album Pål Tøien. Hans første soloalbum på 15 år. Siste smakebit fra albumet er den Ole Torjus-produserte singelen «Nevemagnet». 28. februar turneåpner OnklP på Driv i Tromsø.
Kommende konserter
21. februar – Halsey, Oslo Spektrum
21. februar – Larsiveli, Lace Horten
21. februar – Carly Rae Jepsen, Sentrum Scene
22. februar – Turbonegro, Blåfrost
23. februar – MoStack, Parkteateret
24. februar – Agnes Obel, Sentrum Scene
25. februar – Odd Nordstoga, Grong, Kuben
26. februar – Odd Nordstoga, Mosjøen Kulturhus
27. februar – Odd Nordstoga, Sandnessjøen Kulturbad
27. februar – Emilie Hollow, by:Larm kulturkirken Jakob
27. februar – VIKING_DEATH_TRAP.EXE, by:Larm Revolver
27. februar – Isak Danielson, by:Larm festivalteltet
27. februar – Hjalmer, by:Larm, Vulkan Arena
28. februar – Ruben, Studenthuset Farbrikken, Telemark
28. februar – Isak Danielson, by:Larm, Verkstedet
28. februar – Goss, by:Larm, Vulkan
28. februar – BATHSHEBA, by:Larm, Verkstedet
28. februar – Odd Nordstoga, Leknes, Meieriet kultursenter
28. februar – OnklP, Tromsø, Driv (studentuka)
28. februar – Cashmere Cat, by:Larm Sentrum Scene
28. februar – Ka2, by:Larm Ingensted
28. februar – Hjalmer, by:Larm, Sentrum Scene
28. februar – Red Moon, by:Larm, Parkteatret
28. februar – Simple Minds, Konserthuset, Stavanger
29. februar – BATHSHEBA, by:Larlm festivalteltet
29. februar – Baby Rose, by:Larm Ingensteds
29. februar – Goss, by:Larm, Pokalen
29. februar – Suspekt, by:Larm, Rockefeller
29. februar – Baby Rose, by:Larm Kulturkirken Jakob
29. februar – Odd Nordstoga, Trevarefabrikken, Hemningsvær
29. februar – Ruben, Studenthuset Driv, Tromsø
29. februar – OnklP, Bergen, Kvarteret
29. februar – Emilie Hollow, by:Larm Ingensteds
29. februar – VIKING_DEATH_TRAP.EXE, by:Larm Blå
29. februar – Simple Minds, Forum, Bergen
1. mars – Simple Minds, Sentrum Scene
2. mars – Yelawolf, Rockefeller
4. mars – Veronica Maggio, Moss, Verket Scene
5. mars – Veronica Maggio, Sentrum Scene
5. mars – Odd Nordstoga, Randaberg Konserthus
5. mars – OnklP, Parkteateret
6. mars – Ruben, Studentersamfunnet Trondheim
6. mars – Veronica Maggio, Drammen, Union Scene
6. mars – TIX, Uken i Bergen
6. mars – Ruben, Folken Stavanger
6. mars – Odd Nordstoga, Flekkefjord Spira Kultursenter
7. mars – Veronica Maggio, Trondheim, Byscenen
7. mars – Odd Nordstoga, Grimstad kulturhus
10. mars – Bryan Adams, Oslo Spektrum
12. mars – OnklP, Trondheim, Byscenen
12. mars – Ruben, Studenthuset Meieriet, Sogndal
12. mars – Odd Nordstoga, Fagernes Kulturhus
13. mars – Ruben, Studenhuset Meieriet, Sogndal
14. mars – Ruben, Østisa, Kristiansand
14. mars – Ruben, Bluebox Grimstad
14. mars – Freddy Kalas, Klubb W, Sälen, SE
14. mars – Odd Nordstoga, Sunndal kulturhus
15. mars – Odd Nordstoga, Ålesund, Parken Kulturhus
17. mars – Fletcher, Parkteatret
17. mars – Odd Nordstoga, Asker Kulturhus
18. mars – NOTD, Parkteatret
18. mars – Veronica Maggio, Stavanger, Folken
19. mars – Veronica Maggio, Haugesund, Byscenen
19. mars – Odd Nordstoga, Nittedal, Flammen
20. mars – Odd Nordstoga, Verket Scene Moss
20. mars – Veronica Maggio, Bergen, USF Verftet
21. mars – Odd Nordstoga, Lørenskog Kulturhus
21. mars – Veronica Maggio, Ålesund, Terminalen
24. mars – Tove Lo, Rockefeller
26. mars – Odd Nordstoga, Modum Kulturhus
27. mars – Odd Nordstoga, Sauda Kulturhus
27. mars – Jireel, John Dee
28. mars – Odd Nordstoga, Vinje Kyrkje
Nøkkelord
Kontakter
Daniel SjörsEvent & Promotion Manager
Tel:+47 930 57 586daniel.sjors@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Julemagi fra Ramón med "ingenting er magisk"4.11.2025 12:35:28 CET | Pressemelding
Den 5. november slipper Ramón «ingenting er magisk» etter at den tok av på TikTok med mer enn 1000 creations på det første døgnet. På grunn av den overveldende responsen har Ramón kastet seg rundt for å få låten ferdig, og med hjelp av fansen til å velge artwork er låten klar til å slippes allerede i morgen - en personlig førjulsgave fra Ramón til fansen.
Ella Marie slipper debutalbumet Varra: Blod, kamp og samhold i et kompromissløst musikalsk univers30.10.2025 11:01:57 CET | Pressemelding
31. oktober slipper Ella Marie sitt første soloalbum Varra - et album som stiller makthaverne til veggs og spør: Hvem har blod på hendene?
Karen Moe - "Gensern Din" ute 25. oktober23.10.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Vinneren av "Norges Nye Countrystjerne 2025" Karen Moe slipper sin andre utgivelse "Gensern din" den 25. oktober. Sangen er hennes første egenskrevne låt, og handler om å ikke klare å gi helt slipp. «Gensern din» fanger følelsen av å stå midt i mellom fortid og fremtid, der minnene fortsatt lukter litt som ham.
Zadeking og Staysman forener krefter - slipper “Velkommen til Østfold”23.10.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
To av Østfolds mest folkelige og energiske artister går sammen når Zadeking og Staysman slipper låta Velkommen til Østfold 24. oktober. Låta er produsert av Aadne Haaland, og feirer alt som gjør Østfold til Østfold: samholdet, humoren og kjærligheten til der man kommer fra. Musikkvideoen er spilt inn på ikoniske steder i fylket, blant annet Ed Garasjen - kjent fra Lange Flate Ballær-filmene - og med solid lokal forankring gjennom bilmiljøet The Outsiders, også fra Østfold. “Det er en ære å få lage musikk med legenden fra Fredrikstad. Dette er en hyllest til hjemfylket vårt - folkene, stedene, bilene, alt! Vi ville lage noe som føles ekte, og som viser at Østfold har personlighet, glimt i øyet og masse hjerte,” sier Zadeking. Staysman er også fornøyd med samarbeidet med Zadeking og sier: «Endelig får jeg gjort en låt med Haldens store sønn, Zadeking. Vi har vel kjent hverandre i 7-8 år og alltid hatt en plan om å gi ut noe sammen. Nå har vi klart å lande på låt, vi har klart å lande en
Emilie Nicolas tonesetter førjulen med “Brightly Shining”, som er del av det offisielle lydsporet til den mye omtalte filmen Stargate – en julefortelling17.10.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
Stemningsfulle “Brightly Shining”, byr på Emilies karakteristiske stemme og umiskjennelige tilstedeværelse i kombinasjon med en tidløs og moderne produksjon. Låten slippes i dag, samtidig som førjulsfilmen har premiere. “Brightly Shining” er en rørende og vakker låt, der Emilies karakteristiske stemme, både sårbar og kraftfull, kombineres med en tidløs og moderne produksjon. Hør låten HER. Filmen, som er basert på Ingvild H. Rishøis elskede bestselger fra 2021, tar publikum med på en emosjonell reise om familiebånd, vennskap og julens magi. Romanen gikk rett inn på bestselgerlistene og er blitt omtalt og hyllet både av Dua Lipa og Oprah Winfrey. Det er en varm og hjertelig fortelling, og Emilie Nicolas ble tildelt den sjeldne æren av å skape filmens soundtrack: «Det begynte med at jeg leste boken filmen er basert på og den er helt fantastisk. Det var ikke tvil om at jeg ville skrive låta. Det er en så sterk historie som ligger til grunn og det har utelukkende vært en glede å skrive om
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

