Nyhet! Apollo lanserer charterreiser mellom Norge og Danmark

Apollo fortsetter å satse på hjemmebane. Reisearrangøren har allerede hatt stor suksess med lanseringen av både egne konsepthoteller i Sverige og Apollo Sports i de nordiske landene – og nå står charterreiser i Norge og Danmark for tur!
- Vi mottar daglige henvendelser fra kunder som lurer på når de endelig kan reise på utenlandsferie igjen, og syns det er utrolig gøy at vi har fått til dette så fort. Vi gleder oss til å kunne sende nordmenn på skreddersydde charterreiser til Danmark i sommer, og ikke minst også ønske danskene velkommen hit, sier Erik Haug, Administrerende direktør i Apollo Norge.
Setter opp eget charterfly
Apollo lanserer hele tre ulike ruter mellom de to nordiske landene: Oslo – København, Oslo – Ålborg og Bergen – Ålborg. Flyvningene, som gjennomføres av Apollos eget flyselskap Novair, vil starte allerede lørdag 4. juli og gå ukentlig frem til 15. august.
- Vi vet at fleksibilitet er viktig for kundene våre, og kanskje viktigere nå enn noen gang. I tillegg til våre skreddersydde pakkereiser blir det derfor også mulig å kjøpe bare flyreiser, eller kun hotell. Dermed kan for eksempel også nordmenn som ønsker å feriere i eget land i sommer bestille hotellet sitt hos oss, sier Haug.
Allerede fra i dag av kan man sikre seg flyreisene fra Oslo til København og Ålborg, mens Bergen-flyvningen og pakkereisene blir lagt ut for salg de nærmeste dagene.
- Det er deilig å være norsk i Danmark! Og det er vi veldig glade for at enda flere nordmenn nå får oppleve med Apollos nye ruter til Ålborg. Med fantastiske strender, natur, hyggelige byer og ikke minst dansk gjestfrihet er vi mer enn klare til å tilby våre nye venner varmt velkommen til Nordjylland, sier Peter Krusborg, Direktør for Destination Nordvestkysten og Fælles Vækst i Nordjylland.
Åpner konsepthotell i Danmark
Apollo lanserer flere hoteller i Danmark – deriblant det populære feriehotellet Comwell Köge Strand like utenfor København. I sommer gjøres dette om til å bli et Apollo Mondo Selected-hotell, som hvor både barneklubben Polly & Mino, et bredt utvalg av treningsaktiviteter og førsteklasses komfort venter. Hotellet passer like godt for familier som for de som reiser uten barn.
- Vi fortsetter å gjøre det vi kan best; å skape minneverdige ferieopplevelser – også i Norden! Å kunne tilby både charterreiser og egne hoteller på hjemmebane er en milepæl for oss og en del av et stort og langsiktig initiativ som skal videreutvikles. Vi ser et enormt potensial i å skreddersy reiser til noen av de flotteste byene og hotellperlene i Norden, og selvfølgelig skal kundene våre alltid føle seg trygge – uansett hvor i verden vi reiser sammen, sier Nina Hornewall, Kommersiell direktør i Apollo.
- Et kjærkomment løft
Også i Norge får man flere hoteller å velge imellom. Oslos egen turistorganisasjon er svært fornøyd med Apollos chartersatsing og tror det vil gi Norges hovedstad og områdene rundt et kjærkomment løft:
- Vi ønsker våre danske venner varmt velkommen. Oslo har mye spennende å by på. Og med en svært gunstig valutakurs, forventer vi at våre danske feriegjester vil utforske Oslofjorden og naturen, bli bedre kjent med byens kulturliv, hygge seg med god mat og shoppe, sier Christian Lunde, administrerende direktør i VisitOSLO.
Les mer om Apollos pakkereiser til Danmark her!
Nøkkelord
Kontakter
Erik HaugGeneral Manager
Tel:+47 91 16 21 01erik.haug@apollo.noBeatriz RiveraPR- og Innholdsansvarlig
Tel:+47 906 21 735beatriz.rivera@apollo.noBilder
Om Apollo
Apollo er en av Nordens ledende reisearrangører med en million reisende i året. Vi arrangerer tradisjonelle pakkereiser, treningsreiser, skireiser, cruise, storbyferier og fleksible pakkereiser der kunden selv velger reisemål, reiselengde og hotell.
Sammen med spesialistarrangørene Golf Plaisir og Lime Travel er Apollo en del av gruppen DERTOUR Nordic. Vi jobber aktivt med bærekraftige reiser og har vært Travelife-sertifisert siden 2016. Les mer på www.apollo.no.
Følg pressemeldinger fra Apollo
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Apollo på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Apollo
8 av 10 reiser solgt fra Evenes3.7.2025 14:25:05 CEST | Pressemelding
Apollos direkterute fra Evenes til Kreta nærmer seg utsolgt. Samtidig melder reisearrangøren gladnyheten om at de vil gjenta suksessen i 2026.
Storsuksess for Apollos nysatsing fra Molde3.7.2025 14:16:31 CEST | Pressemelding
Apollos nye direkterute til Preveza på det greske fastlandet er allerede en stor suksess. Med smekkfulle avganger så langt og 8 av 10 reiser solgt totalt i sommer, melder reisearrangøren nå at de gjentar suksessen i 2026.
Nyhet! Apollo lanserer Albania som nytt reisemål fra Sola3.7.2025 14:10:20 CEST | Pressemelding
9 av 10 av Apollos reiser fra Sola til Preveza i sommer er allerede utsolgt. Neste år utvider reisearrangøren derfor satsingen med direktefly til Ioannina – og åpner dermed også opp for reiser til Albania!
Bergenserne kaster seg over restplasser til varmen3.7.2025 14:09:20 CEST | Pressemelding
Reisearrangøren Apollo melder om en salgsøkning på 15 prosent fra Flesland siste uken. Over 8 av 10 sommerreiser er nå solgt.
Trønderne har talt: Ny Hellasfavoritt!3.7.2025 14:00:00 CEST | Pressemelding
Apollo melder om 9 av 10 utsolgte reiser til årets sommernyhet fra Værnes.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom