Ny styreleder i Virke byggevarehandel

Kjell Paulsrud har vært administrerende direktør i Neumann Bygg AS siden 2017 og har sittet som nestleder i Virke Byggevarehandel.
- Bygg Anlegg og Eiendom (BAE) næringen er landets største fastlandsnæring og byggevarehandelen er en vesentlig aktør i BAE næringens verdikjede. Virke Byggevarehandel ønsker å være en klar og tydelig stemme på vegne av handelen., Som en integrert del av verdikjeden, og gjennom godt samarbeid med de andre aktørene, vil handelen ha en viktig rolle for å nå næringens mål om redusert klimaavtrykk, økt effektivitet og sysselsetting, sier Paulsrud.
Kjell Paulsrud er, med sin varierte varehandelsbakgrunn, opptatt av mulighetene for en bærekraftig og samtidig lønnsom utvikling for alle aktørene i verdikjeden.
- Virke har alltid en sentral rolle når det gjelder å representere mulighetene som ligger i økt digitalisering mellom aktørene i bransjen. De aller viktigste gevinstene vi jakter på er et stort antall aktiviteter som dekkes innenfor paraplyen bærekraft. Det blir avgjørende for hele byggenæringen at vi sammen kan vise stor progresjon de neste 5 årene, sier Paulsrud.
- Det blir veldig bra å få Paulsrud inn som ny styreleder, sier Aslaug Koksvik, bransjedirektør for Virke Byggevarehandel.
Med seg i styret får han:
Raymond Gabrielsen, nestleder, Byggmakker
Audun Løhre, Gausdal Landhandleri
Espen Braathen, OBS bygg
Erik Tønnesen, Optimera.
Carl Otto Løvenskiold, Løvenskiold handel
Audun Løhre fra Gausdal Landhandleri er byggevarehandelens representant til styret i Norsk Byggtjeneste AS.
Nøkkelord
Kontakter
Pressetelefon
Tel:476 00 888Bilder

Om Virke
Virke er hovedorganisasjonen for arbeidsgivere i handels- og tjenestenæringen. Det er næringer som står for halvparten av verdiskapingen i Norge. Vi kjemper for våre 25 000 medlemsvirksomheter slik at de er rustet for morgendagen, fordi deres utfordringer er våre utfordringer.
Følg pressemeldinger fra Virke
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Virke på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Virke
Venter vekst i handelen18.9.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Ikke siden 2019 har Norge hatt færre lønnsomme handelsvirksomheter. Det viser Hovedorganisasjonen Virkes årlige handelsrapport. Nedgangen i lønnsomheten skyldes i hovedsak økte kostnader og svake salgsvolum. Virkes prognoser viser imidlertid at omsetningsveksten i større grad vil drives av bedrede salgsvolum fremover.
Prisveksten falt i august10.9.2025 08:16:49 CEST | Pressemelding
Årsprisveksten på matvarer og alkoholfrie drikkevarer endte på 5,4 prosent i august. Det viser den siste konsumprisindeksen fra Statistisk sentralbyrå (SSB). Det er en nedgang fra juli, hvor årsprisveksten lå på 5,9 prosent.
Prisvekst for mat og alkoholfri drikke i juli11.8.2025 08:25:54 CEST | Pressemelding
Årsprisveksten på matvarer og alkoholfrie drikkevarer endte på 5,9 prosent i juli. Det viser den siste konsumprisindeksen fra Statistisk sentralbyrå (SSB). Årsveksten i matvareprisene har i det siste ligget tett på våre naboland, som Sverige og Danmark.
Tekstilbransjen går sammen om produsentansvar11.8.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Under Arendalsuka lanserer Virke og de største aktørene innen klær og tekstiler TekstilPRO – bransjens nye produsentansvarsselskap for tekstiler. TekstilPRO skal samle næringen og forberede implementeringen av det kommende produsentansvaret for tekstiler som følger av EUs reviderte avfallsdirektiv.
Virke i Arendal: Byr på ukas beste skattedebatt7.8.2025 07:00:00 CEST | Presseinvitasjon
I Virke-huset på Langbryggen 15 i Arendal er det arrangementer fra tidlig mandag til sent onsdag.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom