Ny singel fra Marte Eberson - fullspekket av kule vibber og en stor dose attitude!
12.5.2023 08:00:00 CEST | Sounds Like Gold | Pressemelding

Alle snur på hodet i det Marte Eberson entrer rommet med "Come Around". Eberson slipper sin nye singel i dag, der hun tar et oppgør med det perfekte. Låta er en laid-back, groovy låt som flørter med smooth west-coast pop. Med et drivende bassriff og en deilig sensuell vokal - gir singelen lytteren varme, kule og sexy vibber. Et utmerket soundtrack til dansing de sene sommerkveldene eller cruisende nedover den åpne landeveien og inn i natten.
Marte Eberson dedikerer låta til de som føler de har feilet en del i livet, og mangler mestringsfølelse. De som kjenner på jantelovens sterke begrensninger. Kanskje de får høre av andre at tar for mye plass, prater før høyt, ler for høyt,er for selvsikre, er for nevrotiske eller rett og slett "for mye". Marte sier:
– Man blir lei av å høre alt som er galt, og tilslutt tenker man bare "Fuck you- jeg er ikke så bra som deg, jeg. Og det er jeg glad for, jeg er hvertfall ekte!"
Eberson er aktiv og en erfaren musiker i mange ulike prosjekter, og har mottatt overveldene mengde positiv respons for sine nye solo-utgivelser. Hennes forrige singel "White Birds" gikk rett inn i New Music Friday, Made In Norway, Alt., Indie og Equal-lista til Spotify, og hun ble omtalt i både inn- og utland for sin drømmende, mystiske retro-pop sound.
"Come Around" er definitivt også mystisk, men allikevel på en annen måte. Marte fortsetter å overraske musikalsk, og servere catchy pop i mange drakter. Låta oser av kul og chill, men teksten tar for seg å føle på det motsatte, men velge å gi slipp. Marte forteller:
– I møte med personer kan jeg kjenne at jeg er så uperfekt i forhold til dem, og jeg innser at jeg bare ikke er så kul og søt som den personen. "Boy, I'm not as cool as you". Jeg er liksom ikke så skinnhellig som den andre og har litt mye problemer med meg selv. Jeg erkjenner at jeg ikke er perfekt, jeg har gjort opp for mine feil og prøver så godt jeg kan å holde hodet over vannet, og det holder for meg.
Nøkkelord
Kontakter
Cathrine Å. HeenLabel Manager - A&R - Promotion
Tel:970 26 728cathrine@grappa.noDionisia FjelldalenPromotion: Grappa / Blue Mood / Barneselskapet
Tel:95809699dionisia@grappa.noBilder



Lenker
Om Sounds Like Gold
Følg pressemeldinger fra Sounds Like Gold
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sounds Like Gold på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sounds Like Gold
Yngvil har ikke nok timer i døgnet - ute med ny låt om å ha for lite tid til dem som betyr mest10.7.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
I dag er visepop-artisten Yngvil ute med sin nye singel "Håper det er nok". Låta er en varm, fengende sommerlåt i skjæringspunktet mellom vise, country og pop, og handler om den dårlige samvittigheten som oppstår når tiden ikke strekker til for menneskene man er glad i. Lytt til "Håper det er nok" her.
Ketil Bjørnstad & Sandra Lied Haga slipper første singel fra albumet The Gateway19.6.2026 08:55:00 CEST | Pressemelding
Den internasjonalt anerkjente pianisten, komponisten og forfatteren Ketil Bjørnstad og den prisbelønte cellisten Sandra Lied Haga presenterer Solution, første singel fra det kommende albumet The Gateway.
Ketil Bjørnstad & Sandra Lied Haga Release First Single from the Album The Gateway19.6.2026 08:55:00 CEST | Press release
Internationally acclaimed pianist, composer, and author Ketil Bjørnstad and award-winning cellist Sandra Lied Haga present Solution, the first single from their forthcoming album The Gateway.
Yngvil slipper bittersøt sommerlåt om sjalusi i vennskap - "Gråter (over det som er over)" ute nå12.6.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
"Gråter (over det som er over)" er en fengende, bittersøt visepop-låt om vennskap i oppløsning, og frustrasjonen som oppstår når avstanden mellom to mennesker blir større og større. Låta er ute på! Lytt her.
Andreas Rotevatn, Side Brok og Mari Kvien Brunvoll slår seg saman på den energiske og leikne "Mellom saltvatn og sola"12.6.2026 08:50:00 CEST | Pressemelding
På tittelsporet til den komande plata til Andreas Rotevatn får du høyre ei uforskamma energisk og leiken låt, som er på grensa til irriterande catchy og indignérande eklektisk. Men ein stad i midten av alt som skjer her, finn du ei låt som rett og slett berre nektar å la dansefoten stå i ro. Med både Side Brok og Mari Kvien Brunvoll med på laget, får lyttaren servert ei låt med ein unik smak av vestlandsk groove. "Mellom saltvatn og sola" feat. Side Brok og Mari Kvien Brunvoll er ute no. Lytt her!
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
