Ny singel fra Marte Eberson - fullspekket av kule vibber og en stor dose attitude!

Alle snur på hodet i det Marte Eberson entrer rommet med "Come Around". Eberson slipper sin nye singel i dag, der hun tar et oppgør med det perfekte. Låta er en laid-back, groovy låt som flørter med smooth west-coast pop. Med et drivende bassriff og en deilig sensuell vokal - gir singelen lytteren varme, kule og sexy vibber. Et utmerket soundtrack til dansing de sene sommerkveldene eller cruisende nedover den åpne landeveien og inn i natten.
Marte Eberson dedikerer låta til de som føler de har feilet en del i livet, og mangler mestringsfølelse. De som kjenner på jantelovens sterke begrensninger. Kanskje de får høre av andre at tar for mye plass, prater før høyt, ler for høyt,er for selvsikre, er for nevrotiske eller rett og slett "for mye". Marte sier:
– Man blir lei av å høre alt som er galt, og tilslutt tenker man bare "Fuck you- jeg er ikke så bra som deg, jeg. Og det er jeg glad for, jeg er hvertfall ekte!"
Eberson er aktiv og en erfaren musiker i mange ulike prosjekter, og har mottatt overveldene mengde positiv respons for sine nye solo-utgivelser. Hennes forrige singel "White Birds" gikk rett inn i New Music Friday, Made In Norway, Alt., Indie og Equal-lista til Spotify, og hun ble omtalt i både inn- og utland for sin drømmende, mystiske retro-pop sound.
"Come Around" er definitivt også mystisk, men allikevel på en annen måte. Marte fortsetter å overraske musikalsk, og servere catchy pop i mange drakter. Låta oser av kul og chill, men teksten tar for seg å føle på det motsatte, men velge å gi slipp. Marte forteller:
– I møte med personer kan jeg kjenne at jeg er så uperfekt i forhold til dem, og jeg innser at jeg bare ikke er så kul og søt som den personen. "Boy, I'm not as cool as you". Jeg er liksom ikke så skinnhellig som den andre og har litt mye problemer med meg selv. Jeg erkjenner at jeg ikke er perfekt, jeg har gjort opp for mine feil og prøver så godt jeg kan å holde hodet over vannet, og det holder for meg.
Nøkkelord
Kontakter
Cathrine Å. HeenLabel Manager - A&R - Promotion
Tel:970 26 728cathrine@grappa.noDionisia FjelldalenPromotion: Grappa / Blue Mood / Barneselskapet
Tel:95809699dionisia@grappa.noBilder



Lenker
Om Sounds Like Gold
Følg pressemeldinger fra Sounds Like Gold
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sounds Like Gold på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sounds Like Gold
Hagle følger opp førsteplassen med sin mest personlige tolkning10.1.2026 10:00:00 CET | Pressemelding
Etter en pangstart med "Baby, du er rå!", som var forrige ukes mest strømmede norske låt og fortsatt troner øverst på Spotify Norges toppliste på femte dagen, er Hagle klar med sitt andre slipp i forbindelse med André Jensens deltakelse på Hver gang vi møtes. Ukas låt - Hagles første uten vitsing og humor - "Vi trenger ikke preke om det", tolker Marit Larsens "I Don’t Want To Talk About It". "Vi trenger ikke preke om det" er ute nå, mens Marit Larsens episode kan sees lørdag 10. januar på TV2. Lytt til låta her
Konradsen og Beharie forener krefter på nydelige "Efficiency" - ute nå9.1.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Etter et innholdsrikt 2024 med slipp av det Spellemann-nominerte albumet Michael’s Book on Bears, utsolgt Parkteatret, supportturné med Angie McMahon og opptreden på Pitchfork Paris, tilbrakte indie folk-duoen Konradsen store deler av 2025 i studio. I høst fikk vi høre første smakebit på hva de har jobbet med, og nå starter de 2026 med "Efficiency", et varmt og følsomt samarbeid med folkekjære Beharie.
Joe Harvey-Whyte og Geir Sundstøl slipper hypnotiske "Tana"9.1.2026 08:50:00 CET | Pressemelding
«Tana» er et drømmeaktig tonedikt som har fått navn etter en av Norges nordligste elver. Elven Tana som renner gjennom Finnmark og videre inn i Finlands Lappland har i lange tider vært høyt verdsatt av det samiske folket for sine rike laksebestander, men den er nå truet. Singelen Tana er den andre som slippes fra Joe Harvey-Whyte og Geir Sundstøls kommende album Langeleik.
Joe Harvey-Whyte and Geir Sundstøl releases the hypnotic "Tana"9.1.2026 08:50:00 CET | Press release
“Tana” is a mesmeric tone poem which takes its name from one of the northern-most rivers of Norway. Long revered by indigenous Sámi cultures for its abundant Salmon populations but now endangered, the river Tana flows through Norway’s Finnmark county and the Lapland region of Finland. This is the second single from Joe Harvey-Whyte and Geir Sundstøl’s forthcoming album Langeleik (pronounced “langa like”).
Ute nå: Erlend Ropstad feat. Lars Winnerbäck - Stockholm9.1.2026 08:45:00 CET | Pressemelding
En kveld i Stockholm dannet grunnlaget for Ropstads nye singel som slippes i dag. Lars Winnerbäck medvirker, slik han også var en del av døgnet som inspirerte låta. Singelen er første utgivelse fra den kommende EP-en Like sant som alt annet, og slippes sammen med en musikkvideo laget av fotograf og regissør Pål Laukli.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
