Ny musikk fra Veronica Maggio, Kings of Convenience, DMX, Moby, Alba August samt ukens Podtips!
28.5.2021 10:21:52 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

MOBY slipper albumet Reprise på Deutsche Grammophon og filmen MOBY DOC
Mari Bølla er "Not That Girl"!
Kings of Convenience er klare med "Fever", andre låt ut fra deres etterlengtede nye album Peace or Love som slippes 18. juni. "Fever" er et intimt bossa nova-infusert stykke med duoens gjenkjennelige gitarmelodier og klassiske komposisjon. "Låten var den på albumet Peace or Love som gikk raskest å skrive. Innspillingen og arrangeringen var imidlertid som vanlig en lang prosess, som endte med at Eirik la på pianoet de siste dagene av albuminnspillingen i februar 2020" - Erlend Øye. Peace or Love er lyden av to gamle venner som utforsker en ny fase i livet sammen og finner nye måter å fange den unnvikende magien på. Albumet er spilt inn over fem år i fem forskjellige byer med elleve sanger om livet og kjærligheten med den forlokkende skjønnheten, renheten og følelsesmessige klarheten som forventes fra Kings of Convenience.
Den svenske artisten Brother Leo er i dag ute med låten “People” som er co-produsert av NEIKED Collective. Brother Leo er så langt mest kjent som låtskriver og produsent, og har tidligere jobbet med Aviciis mangeåringe samarbeidspartner Sandro Cavazza på låten "Sad Love" i 2020. Han har også jobbet med en rekke andre kjente produsenter og låtskrivere som Coffee (Dua Lipa, Rihanna), Steve Mac (Ed Sheeran, James Blunt) og Elof Loelv (Rihanna, Tove Lo, Tove Styrke).
Tesher var inntil nylig kanskje mest kjent for mash-ups på YouTube, men har nå fått en internasjonal viral hit i låta “Jalebi Baby”. Originalt er låten en en Bollywood-sang som Tesher har remikset og i dag ble nok en ny versjon av låten sluppet. Denne gangen med Jason Derulo!
Den avdøde rapperen DMX jobbet med å ferdigstille albumet Exodus før han gikk bort i april – i dag er albumet tilgjengelig. Albumet inneholder 13 låter og den nye singelen “Bath Salts” med Jay-Z og Nas. Albumet, som er oppkalt etter hans yngste sønn, gis ut etter ønske fra Earl Simmons’ (DMX) familie. På gjestelisten finner vi blant andre Bono, Jay-Z, Nas, Usher, Alicia Keys og Snoop Dogg. Hans nære venn og superprodusent Swizz Beats er executive producer. DMX var en av de mest suksessfulle rapperne på slutten av 90- og begynnelsen av 00-tallet, og er den første artisten noensinne som toppet Billboard 200 Charts med fem album på rad.
Den svensk-danske skuespilleren og artisten Alba August slipper sin nye singel “Old Love” sammen med sin debutEP Overflow. Gjennom sitt virke som skuespiller og artist har hun bygget opp en imponerende fanbase som strekker seg over flere verdensdeler, fra Brasil til Filippinene. Hun har tidligere gjort roller som Astrid Lindgren i Unga Astrid og hatt hovedrollen i Netflix-serien The Rain. I tredje sesong av serien kunne man høre hennes første singel, “We’re Not Gonna Make It”.
Ingebjørg Bratland synger inn sommeren med en cover-versjon av “I Ungdommen”, opprinnelig en låt av det svenske bandet Mando Diao fra 2012. Teksten er oversatt av Ingebjørg selv og har fått et luftig og sommerlig preg.
Etter å ha åpnet opp om spiseforstyrrelser på den forrige singelen sin, adresserer nå artisten Kim Wigaard utfordringene om å være åpen om sin seksualitet i “Figure It Out”. Kim har fra tidligere av lang erfaring gjennom musikaler, kabareter, opera, og har i tillegg vært deltaker i Melodi Grand Prix i 2020.
De to unge rapperne CCA Jonas og 8lanco fra Bergen slår seg sammen på det sommerlige samarbeidsprosjektet SUNSET 1. Første låt ut fra prosjektet er “BESTIE”, produsert av BB Mario og Kase Junior, som blant annet har produsert Wiz Khalifa og T.I.
Bygdepop-bandet BEIST fra Trondheim slipper sin nyeste singel “På’n igjen”. Bandet har spilt musikk sammen i over fire år og bygget seg opp masse erfaring på veien.
Ukens Podtips:
I dag har Alexander besøk av Sara og Arash i Kongen over alle podder. De har sluppet albumet Glitterglitch og de forklarer ideen bak det kreative navnet, samt hvordan det er å jobbe sammen når man er i familie. Alex får også vite greia med Padelboyz!
På Skraphaugen bråker det veldig i dag. Tio & Tullerusken er på skrapdykking, og leter etter nyttige deler som de samler i en trillebår. De skal nemlig bygge en robot!
I denne episoden av Bak Gullmedaljen snakker Sondra med Andreas bak Instagramprofilen Maksprestasjon om viktigheten av kosthold og søvn. Hvor mye har det egentlig å si for våre egne prestasjoner?
*Alle podcastene produseres av Universal Music.
Nøkkelord
Kontakter
Katrine NagyEvent & Promotion Manager
Tel:+47 415 49 042katrine.nagy@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
VC BARRE OG ROC BOYZ SLIPPER SINGELEN «KLUBB»10.4.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
VC Barre er tilbake med den nye singelen «Klubb», et samarbeid med den norske raptrioen Roc Boyz. Sammen leverer de en energifylt låt der svensk hiphop møter norsk klubbfølelse, med blikket rettet mot den skandinaviske scenen.
Karen Moe vil ikke gå hæm9.4.2026 09:15:00 CEST | Pressemelding
Fredag 10. april slipper Karen Moe sin nye singel «Vil ikke gå hæm». Låten er hennes sjette utgivelse på UMG/EMI, og følger opp en rekke sterke slipp fra den 21 år gamle countryartisten fra Verdal.
Ramón går aldri hjem før soloppgang!9.4.2026 08:30:00 CEST | Pressemelding
Fredag 10. april slipper Ramón «VI SKAL ALDRI GÅ HJEM FØR SOLOPPGANG», den andre låten fra det kommende albumet RAMUELO, som kommer 5. mai. Med en nostalgisk, varm og dansbar energi peker singelen frem mot et nytt kapittel fra en av Norges største popstjerner.
Kaptein Rødskjegg og Sjørøverne tilbake hos Universal Music og United Stage8.4.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Etter 25 år med sjørøvershow, musikk og eventyr for barn over hele landet, er Kaptein Rødskjegg og Sjørøverne tilbake der det hele en gang startet. Det folkekjære universet er nå signert av Universal Music og United Stage, i et samarbeid som markerer både et nytt kapittel og en hjemkomst.
Dinho slipper «Kongen På Haugen» 27. mars25.3.2026 15:51:36 CET | Pressemelding
Dinho slipper singelen «Kongen På Haugen» fredag 27. mars. Låten følger opp «Gutta Gråter Ikke» og tar utgangspunkt i artistens egne erfaringer med å komme seg videre etter en tung periode.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

