Ny musikk fra Torine, Timbuktu, Post Malone, Ka2 og Nick Jonas samt dokumentar om Billie Eilish!
26.2.2021 10:00:05 CET | Universal Music Norge | Pressemelding

Billie Eilish: The World’s A Little Blurry tilgjengelig i utvalgte kinoer og på Apple TV+ nå!
Torine viser en mørkere og mer edgy side.
I morgen fyller Pokémon 25 år og i den anledning skal det feires! Festen starter med Post Malone som overrasket med slipp av låten “Only Wanna Be With You - Pokémon 25 Version”. Låten er en cover av Hootie & The Blowfish’ 90-tallshit. Det blir også live konsert natt til søndag kl 01:00 norsk tid der konserten kan sees på den offisielle Pokémon YouTube-kanalen, Pokémons Twitch-kanal og på Pokémons egen nettside.
Timbuktu har slått seg sammen med Mapei på den nye låten “VIVA”. Jason Diakité, som han egentlig heter, er en av Sveriges største hiphop-artister og mest populære artister gjennom tidene. Han slapp sitt første studioalbum i 2000 og siden har det blitt åtte som soloartist og et par live-plater med bandet Damn! som han også har turnert med i over 15 år. Han har vunnet åtte Grammis og fire P3 Guld. På lørdag var han programleder på Melodifestivalen hvor han fremførte den nye låten.
Den mystiske duoen Ka2 vender tilbake til gamle trakter, til "blomsterdalen" hvor medlem Sondre Alvestad vokste opp. På denne sommerlige låten har de fått med seg Ketil Jansen fra Lemaitre på gitar, og den norske disco-prinsen Cavego har hjulpet til med trommer.
Shake Your Money Maker, det klassiske debutalbumet fra The Black Crowes, har fått en re-make for sitt 30-årsjubileum og slippes i ny utgave i dag. Den nye samlingen inneholder fem låter som aldri før har vært utgitt, inkludert en versjon av John Lennons "Jealous Guy". Timer med lyd fra originale studioopptak og liveshow er kuratert av brødrene Chris og Rich Robinson og albumprodusenten George Drakoulias for den nye utgaven av albumet.
Reggaeton-kongen Daddy Yankee er i dag ute med sin nye singel “Problema”. Ramón Luis Ayala Rodriguez, som han egentlig heter, har solgt over 30 millioner album og er en av tidenes mestselgende latinamerikanske artister.
Etter tre sterke album, prisdryss og låtsuksesser som “Styggen på ryggen” gjør OnklP & De Fjerne Slektningene comeback med sitt fjerde studioalbum i år. I den forbindelse er den nye singelen “Perler på en snor” ute i dag.
Pop Smoke er i dag ute med låten "AP", som blir en del av soundtracket til filmen Boogie der rapperen debuterer som skuespiller. Debutalbumet Shoot For The Stars Aim For The Moon, som ble sluppet noen måneder etter hans død, toppet den norske albumlista i hele 13 uker i fjor.
Denne uka slapp Nick Jonas låta “Spaceman”, som er første slipp fra et album med samme navn som kommer i mars. På lørdag skal Jonas være gjesteprogramleder på Saturday Night Live og han er også aktuell som skuespiller i filmen Chaos Walking.
På onsdag annonserte det legendariske punkbandet The Offspring at de slipper sitt første album på ni år den 16. april. Albumet har fått tittelen Let The Bad Times Roll og singelen med samme navn er ute allerede nå.
Rotlaus, et av Norges største band, er endelig tilbake med mer musikk. Denne gangen har de fått med seg den lovende, 19 år gamle vokalisten Synne på en ny versjon av “Ei tid”, som originalt kom ut i 2016 på albumet Bygderamp.
I fjor feiret det legendariske country rock-bandet Sie Gubba 25-års jubileum. Nå sparker karene i gang året med sin nye flotte singel “Hold mæ”.
Nøkkelord
Kontakter
Katrine NagyEvent & Promotion Manager
Tel:+47 415 49 042katrine.nagy@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
DAGNY slipper singelen "Rain"29.5.2026 08:30:00 CEST | Pressemelding
29. mai slipper Dagny tredje smakebit av hennes kommende album «Dancefloor Erotica». Singelen «Rain» er en pulserende og energisk låt om å si slipp på det som ikke gagner deg mer og heller se fremover mot nye opplevelser og nye muligheter.
Makosir slipper debutalbumet «Spill For Galleriet»28.5.2026 13:00:00 CEST | Pressemelding
I dag slipper Makosir sitt etterlengtede debutalbum Spill For Galleriet – et personlig, ærlig og kompromissløst prosjekt fra en av Norges mest markante unge artister og låtskrivere. I løpet av pinsehelgen har Makosir samtidig skapt stor oppmerksomhet etter å ha holdt det som kan omtales som Norges første bevegelige gatekonsert. Fredag kveld stod han og sitt faste band på toppen av en lastebil som kjørte gjennom Oslos gater til jubel, dans og allsang fra Osloborgere langs ruta. Videoer fra konserten har spredt seg raskt på sosiale medier gjennom helgen, og samlet har innholdet passert over én million visninger! Mandag kveld fulgte han opp med en gratiskonsert på Blå i Oslo sentrum, hvor rundt 1500 fans møtte opp. På albumet åpner Makosir døren inn til et nytt og personlig univers. Spill For Galleriet er et brev, skrevet av Makosir til en yngre variant av seg selv. Albumet beskrives som en oppvekstroman i albumform hvor Makosir setter ord på tanker, følelser og opplevelser som har formet
Norges Fotballforbund og Universal Music sparker i gang fotballfesten med albumet «Heia Norge!»28.5.2026 12:01:15 CEST | Pressemelding
Norges Fotballforbund (NFF) og Universal Music går sammen for å sette lyden på århundrets fotballreise.
lille Caesar slipper albumet "ADAM"28.5.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
På sitt nye album "ADAM" går lille Caesar tettere på enn noen gang før. Albumet, som slippes 29. mai, er spilt inn akustisk med fullt band, og har Hillari som gjest på fokuslåten «Bonnie & Clyde».
Makosir annonserer debutalbumet «Spill For Galleriet»26.5.2026 11:15:00 CEST | Pressemelding
28. mai slipper Makosir sitt etterlengtede debutalbum Spill For Galleriet – et personlig, ærlig og kompromissløst prosjekt fra en av Norges mest markante unge artister og låtskrivere. I løpet av pinsehelgen har Makosir samtidig skapt stor oppmerksomhet etter å ha holdt det som kan omtales som Norges første bevegelige gatekonsert. Fredag kveld stod han og sitt faste band på toppen av en lastebil som kjørte gjennom Oslos gater til jubel, dans og allsang fra Osloborgere langs ruta. Videoer fra konserten har spredt seg raskt på sosiale medier gjennom helgen, og samlet har innholdet passert over én million visninger! Mandag kveld fulgte han opp med en gratiskonsert på Blå i Oslo sentrum, hvor rundt 1500 fans møtte opp. På albumet åpner Makosir døren inn til et nytt og personlig univers. Spill For Galleriet er et brev, skrevet av Makosir til en yngre variant av seg selv. Albumet beskrives som en oppvekstroman i albumform hvor Makosir setter ord på tanker, følelser og opplevelser som har form
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

