Universal Music Norge

Ny musikk fra Torine, The Chemical Brothers, Sonny Alven, CHVRCHES og Lil Yachty samt ukens podtips!

Del

  

Torine inviterer deg inn i sitt musikalske univers!

  

El Papi slipper ny versjon av fjorårets suksess: “Sykepleierinnen Remix"

  

Sonny Alven med “You & I (feat. Vikki Gilmore)”

  

The Chemical Brothers er tilbake med den nye låten “The Darkness That You Fear”, som er første nye musikk siden No Geography fra 2019. “The Darkness That You Fear” er bygget på to distinkte vokalsampler og er en tøff virvel av psykedelisk lyd, man kan nesten si at sangen er den soniske versjonen av “lyset i enden av tunnelen” - et rush av håp og en pekepinn mot en lysere og mer åpen fremtid.

  

CHVRCHES, trioen fra Glasgow, er tilbake med første ny musikk siden deres tredje album Love Is Dead fra 2018. “He Said She Said” ble, på grunn av pandemien, skrevet på hver sin side av Atlanterhavet med Lauren Mayberry og Martin Doherty i LA og Iain Cook i Glasgow. Video er også ute, se den HER.

  

I dag slapp rapperen Lil Yachty den etterlengtede mixtape Michigan Boy Boat. Mixtapen er en hyllest til staten hvor flere nye rappere er med på å gjøre store endringer innen moderne hip-hop. Den 23 år gamle rapperen har på mixtapen fått med seg Swae Lee, Baby Smoove, Rmc Mike og Babyface Raye for å nevne noen. Nylig ble også en BTS video, som ble filmet i Michigan, sluppet.

  

The Weeknd har fått med seg Ariana Grande på en ny versjon av hiten “Save Your Tears”, som for øyeblikket ligger på 10. plass på den norske Topplista. Duoen har samarbeidet to ganger tidligere; på “off the table” fra Grandes nyeste album og på “Love Me Harder” fra 2014.

  

I en alder av 80 år er Tom Jones klar med sitt nye album Surrounded By Time, co-produsert av Ethan Johns og Mark Woodward. Det nye albumet gjenspeiler musikken som personlig har påvirket Jones gjennom en lang, uforutsigbar, men unektelig imponerende karriere som har strukket seg gjennom flere tiår med opp- og nedturer.

  

Hitmakerne i Cir.Cuz inviterer til rom, fest og allsang. I dag ga de ut en nyskrevet norsk versjon av årets viralsensasjon “Wellerman” av Nathan Evans.

  

Jada er ute med “I’m Back”. Låten følger opp “On Me” og radiosuksessen “Nudes” som var #1 i åtte uker på dansk radio. På denne nye singelen synger Jada åpent om følelser som de fleste kan relatere til: følelsen av å tvile på seg selv. Det dominerende tema i sangen er imidlertid å stole på seg selv, å være tro mot hvem du er og ikke bry deg om hva andre mennesker kan tenke. Eller som Jada synger: “Take it or leave it, I’m Back”.

  

Skranglepop-bandet BEIST fra Trøndelag har holdt koken i den norske virallisten med den morsomme singelen “Rævsprekken”. Nå følger de opp med den like fengende “Bomtur”.

  

Reggaetonkongen Daddy Yankee er i dag ute med “EL PONY”. Se muskkvideo HER. Dette er Daddy Yankees andre låtsslipp for året etter at han slapp låta “PROBLEMA” i februar.

  

Popkometen Jessia har fått med seg stjerna Bebe Rexha på en ny versjon av gjennombruddslåta “I’m Not Pretty”. Canadiske Jessia har tidligere hatt suksess som låtskriver og debuterte som artist i fjor.

  

I den personlige låta “kamikaze” skildrer popartisten Teddy hvordan det siste året har føltes, og synger om en følelse mange, om ikke alle unge (og gamle) vil kjenne seg igjen.

  

Ukens Podtips:

Denne uken er det en etterlengtet gjest som er i studio, nemlig Palme! Det blir prat om musikk, drømme-samarbeid og klesstil før og nå i Kongen over alle podder. 

Hos Tio & Tullerusken skinner solen på Skraphaugen i dag, men Tio sitter for seg selv og er slettes ikke glad. Selv om det ikke alltid er så lett å snakke om følelser man har inne i seg, prøver Tullerusken å muntre Tio opp. 

Når Corona kommer i peaket av karrieren. Odin Kalvø har lenge vært en av Norges aller beste turnere. Han representert Norge i mesterskap over hele verden, og vært landslagskaptein i flere år. Nå har han lagt opp og er klar for nye utfordringer. Hør hans historie i Bak Gullmedaljen

Popstalgi er dagen her for alle som har ønsket seg en hel episode dedikert til Robbie Williams! Andreas Haukland, kjent fra boybandet Suite 16, er superfan og kan så mye om denne ikoniske artisten så her blir det MYE fun-facts om hele hans karriere. Robbie har holdt på i over 30 år så bare en liten advarsel, det blir information overload... 

*Alle podcastene produseres av Universal Music.

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Lewis Capaldi gjør comeback!27.6.2025 09:09:55 CEST | Pressemelding

Etter to år borte fra rampelyset, gjør den globale superstjernen Lewis Capaldi i dag sitt svært etterlengtede comeback. Den nye singelen «Survive» er et dristig og modig anthem som gjenspeiler en utfordrende periode i karrieren hans. Dette kulminerte på Glastonbury i 2023 i et ekstremt tøft, men også samlende øyeblikk da publikum på Pyramid Stage hjalp en emosjonell Capaldi over målstreken. “Most nights I fear that I’m not enough, I’ve had my share of Monday mornings when I can’t get up” synger Capaldi i et enormt, nervepirrende og brutalt ærlig spor som tar for seg mentale helseutfordringer som selvtvil og fortvilelse, men som slår tilbake med et refreng fullt av styrke - “I swear to God I’ll survive, if it kills me to, I’m gonna’ get up and try, if it’s the last thing I’ll do” På låten “Survive” gjenforenes Lewis Capaldi med sin nære samarbeidspartner Romans, som han også skrev «Someone You Loved» sammen med. Låten har strømmet over svimlende 60 millioner ganger i Norge, noe som tils

Penger er ikke alt – Ny låt fra Malik og Blackie!20.6.2025 10:15:00 CEST | Pressemelding

Etter å ha truffet hardt med sine tidligere utgivelser, inkludert den suksessrike singelen “TIL DEG” med selveste Arif, er Malik tilbake med sommerlåten “PENGER” 20. juni hvor han har fått med seg stjernen Blackie. Hør ”PENGER” HER. Låta “PENGER” går dypere enn materialisme og kapitalisme – den handler om ekte glede, kjærlighet og hva som gir livet mening på et mer personlig nivå. Malik sier selv at låten handler om å minne seg selv og andre på at ekte lykke ikke kan kjøpes: «Penger er ikke alt, det er bare tall, det er bare tegn. Penger er ikke kjærlighet, det er tilgjengelighet. Eg bruker penger, eg spanderer, og ja vi koser oss her nå. Men dette er bare små gleder i det hele. Ekte glede kommer fra innsiden», sier Malik om låten. I dette spennende, catchy og kanskje uforventede låtsamarbeidet møtes Malik sine kompromissløse tekster og flows med Blackie sine fløyelsmyke vokaler og melodier. Den er en påminnelse om at ekte glede ikke ligger i det vi kan kjøpe, men i de små, virkelige o

Karen Moe er vinner av «Norges Nye Countrystjerne» 202519.6.2025 12:05:00 CEST | Pressemelding

Karen Moe (f. 2003) er årets vinner av Norges Nye Countrystjerne. Med en stemme som rørte juryen, og et uttrykk preget av både sårbarhet og styrke, pekte hun seg ut som en soleklar ener blant årets deltakere. Konkurransen har markert seg som en viktig arena for å oppdage og løfte fram nytt norsk countrytalent. Fjorårets vinner, Tobias Sten, har i løpet av det siste året rukket å bli en av landets største artister.

lille Caesar slipper «maria» 20. juni19.6.2025 09:23:27 CEST | Pressemelding

Fredag 20. juni slipper lille Caesar sin nye singel «maria» – en låt om savn, minner og kjærlighet som glapp. Med et refreng som setter seg fra første lytt, er dette en låt mange kommer til å ta med seg gjennom sommeren. «maria» er lille Caesars første utgivelse etter debutalbumet LENGE LEVE LIVET, som har samlet over 13,5 millioner streams siden lanseringen tidligere i år. Låten bygger videre på det som har blitt artistens signatur: melodisterk og umiddelbar pop med en personlig kjerne. – «Jeg begynte å lete etter Maria for over ett år siden – omtrent samtidig som jeg skrev denne låta. Nå har jeg endelig funnet henne. Derfor deler jeg låta med henne og dere i dag,» sier lille Caesar selv om utgivelsen. Med låter som «hva om jeg slutta å bry meg», «brenner» og «hvem kan seile foruten vind?» feat. Tobias Sten (over 4,7 millioner streams, #2 på Spotify og 7200 brukerskapte videoer på TikTok), har lille Caesar for lengst etablert seg som en av de mest særegne og tydelige stemmene i ny nor

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye