Ny Musikk fra Ruben, Atle Pettersen, Death From Above 1979, The Weeknd og ny dokumentar om Billie Eilish
5.2.2021 10:33:37 CET | Universal Music Norge | Pressemelding

Ruben følger opp sukksess med "Mama Don't Know"
The Weeknd slipper The Highlights
Billie Eilish: The World’s A Little Blurry er en dokumentar fra Apple Original Films, i samarbeid med blant andre Interscope Films. Filmen forteller Billie Eilish sin historie og hennes vei til å bli en global superstjerne. Fra den prisvinnende filmskaperen R.J. Cutler, gir filmen oss et dypt innblikk i tenåringens liv, på bare 17 år, hvordan hun lever livet av og på scenen og med familien, samtidig som hun spiller inn debut albumet WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?
Bob Marleys bokssett Songs of Freedom: The Island Years er nå ute i en ny versjon, som man kun får i fysisk format. Her finner du klassikere som "Concrete Jungle" og "Redemption Song", i tillegg til sjeldne 12" mikser, B-sider, jamaikanske singler og alternative versjoner av kjente låter. Bob Marley ville fylt 76 år 6. februar.
Atle Pettersen vurderte i mange år å delta i Melodi Grand Prix, men ventet på at den riktige låten skulle komme. Nå er endelig tiden her! I år er Atle Pettersen å se som direktefinalist med låten “World On Fire”, skrevet i samarbeid med Alexander Pavelich, Magnus Clausen, Jesper Borgen and Peter Daniel Newman.
Canadiske Death From Above 1979 er tilbake med den nye låten “One + One”. Dette er første nye musikk fra Sebastien Grainger og Jesse F. Keeler på fire år og blir å finne på det nye albumet Is 4 Lovers som slippes 26. mars. Albumet er det fjerde i rekken og følger opp Outrage! Is Now fra 2017. Is 4 Lovers er skrevet og produsert av duoen selv og viser en helt ny side av formatet de skapte for mer enn 20 år siden.
Country rap-duoen Hagle hadde en imponerende oppstart i 2020; flere singler gikk inn på Spotify sin toppliste og 15 000 mennesker startet å følge bandets artige sprell på TikTok. Nå er de klar med første singel for 2021, “Ærmen i kærmen”. Hagle sin sanger er også å få med seg i den nye sesongen av Rådebank på NRK.
De amerikanske popkometene Jeremy Zucker og Chelsea Cutler er i dag ute med brent ii, som er oppfølgeren til EP’en brent fra 2019. Den inneholder låta “you were good to me”, som er streamet over seks millioner ganger i Norge.
Nøkkelord
Bilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
ULD har sluppet livealbum fra utsolgte konserter i Oslo Konserthus13.2.2026 12:05:52 CET | Pressemelding
To utsolgte konserter i Oslo Konserthus markerte et vendepunkt for trioen ULD. Nå er liveopptaket fra kveldene, der bandet sto på scenen sammen med Det Nye Norske Storband, tilgjengelig som album.
Marcus og Martinus ute med ny vri av Hagles slager «Kjerring i fra by'n»!13.2.2026 10:45:00 CET | Pressemelding
I dag slipper Marcus & Martinus «Jente i fra by'n», en splitter ny versjon av hiten til Hagle. Låten fremføres i morgendagens episode av Hver gang vi møtes. I kjent HGVM-stil har duoen gitt låten sin personlige vri: «Kjerring i fra byen er en fet poplåt som vi skrev om til en litt yngre versjon av Hagle sin, den ble til Jente i fra byn! Vi likte hvordan låta hørtes ut fra før av, så nå var det bare å legge vår twist på den. Håper dere liker den!» sier Marcus & Martinus. Hør låten HER! Med «Jente i fra by'n» leverer Marcus & Martinus nok et sterkt norskspråklig øyeblikk i årets sesong av Hver gang vi møtes. Låten er ute nå på alle strømmetjenester. Mer om Hver gang vi møtes: Med årets sesong av HGVM markerer de sitt tilbakevendende fokus på norskspråklige låter. 8. mai 2026 inntar Marcus & Martinus scenen på Unity Arena i Oslo med “The Room” - en unik one night only konsertopplevelse som er en inngang i guttas eget univers og starten på en helt ny æra. Espen Lind, Marit Larsen, Herborg
Seinabo Sey slipper «Yasins bön» fra det kommende albumet «Välkommen hem»13.2.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Seinabo Sey fortsetter å gi ut musikk fra sitt første svensk-språklige album Välkommen hem, som lanseres om nøyaktig én måned. I dag slippes singelen «Yasins bön» – et etterlengtet samarbeid som har stått på agendaen lenge og som nå endelig har blitt virkelighet.
EMI Nordic med åtte Spellemanns-nominasjoner12.2.2026 14:45:00 CET | Pressemelding
EMI Nordic er stolte av å kunne dele at Tobias Sten, lille Caesar og Ramón er blant de nominerte til Spellemann. I dag ble det bekreftet at Tobias Sten har hele 6 nominasjoner til Spellemannsprisen, i godt selskap med lille Caesar og Ramón.
Tobias Sten med 6 nominasjoner til Spellemann12.2.2026 14:20:44 CET | Pressemelding
Etter et ellevilt år har Tobias Sten landet seks nominasjoner til Spellemann, og er dermed artisten med flest nominasjoner. Countryartisten er nominert i kategoriene Årets Utgivelse for Tobias Sten (Utvida), TONOs Tekstforfatterpris og Årets Gjennombrudd, i tillegg til Årets Låt for «Fy faen du e deili», «Eli» og «Ingen her e deg» med Synne Vo.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

