Ny musikk fra Odd Nordstoga, The Killers, Astrid S, Blackbear, Metallica med flere!

Lyden av et band som sprer seg - The Killers ute med nytt album!
Astrid S følger opp vårens smash med en splitter ny singel - Marilyn Monroe!
I dag slapp Blackbear sitt nye album, inkludert hans største hit «Hot Girl Bummer». Han har også fått med seg blant andre Lauv og Trevor Daniel på albumet. Blackbear selv, og produsenten hans, har produsert og skrevet de fleste av låtene - en samling av instant pop hits featuring upbeat melodier og relaterbar tekst. Hør albumet HER.
I september i fjor gjorde Metallica og San Francisco Symphony to konserter. Konsertene fungerte som en storslått åpning av San Franciscos Chase Center og gjenforente bandet og symfonien for første gang siden 1999 og det som ble det Grammyvinnende albumet S&M. De to utsolgte konsertene tiltrakk seg fans fra hele verden og nå er resultatet her i form av S&M2 som slippes fredag 28. august. Smakebiter fra det nye albumet har blitt sluppet i form av “All Within My Hands" og “Nothing Else Matters” og nå er klassikeren “For Whom the Bell Tolls” ute, se video HER.
Den britiske trioen London Grammar er tilbake med singelen "Baby It’s You". Låten er første nye musikk siden deres album Truth Is A Beautiful Thing fra 2017. "Baby It’s You" er produsert av George FitzGerald.
Lukas Graham har slått seg sammen md G-Eazy på den nye låten "Share That Love". Lukas og G-Eazy møttes første gang under iHeart Jingle Ball turnéen i USA i 2016, og dette er første samarbeid. Låten ble i fjor skrevet i Los Angeles av Lukas Graham og Grammy, CMA og CMT-nominerte Dave Gibson. Gibson har tidligere jobbet med artister og produsenter som Max Martin, Stargate, Rodney Jerkins, James Arthur, Bruno Mars, James Blunt, Jessie J, Mary J. Blige, Keith Urban, Tim McGraw og Faith Hill.
Den britiske øst London legenden Dizzee Rascal slipper endelig ny musikk. På torsdag slapp han singelen “L.L.L.L (LOVE LIFE LIVE LARGE)”, sammen med en musikkvideo. På låta har han med seg Tottenham rapperen Chip. Dette er første singel fra det kommende albumet E3 AF, som er skrevet, produsert og innspilt i England over en hel dekade. Albumet slippes 09. oktober.
Jemme klatrer for øyeblikket opp topplisten i Finland med "LemonTree". Nå følger de opp med en moderne versjon av Stings klassiker "Shape Of My Heart" fra 1993 sammen med Oda Loves You.
Kevin Boine er tilbake med eksplosiv og humorøs låt, vel egnet etter og under en periode med alvorlighet. Artisten forteller at "Snakkes" er laget for dem drømmer om å være "reality-kjendis" i 2 minutter og 43 sekunder.
Den mystiske gruppen Pojkarna er kjent for å forvandle gamle klassikere til dansbare, moderne låter. Denne gangen har de sprinklet sin magi over Victor Leksell sin megahit "Svag".
Nøkkelord
Bilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
VICTORIA NADINE SLIPPER NY LÅT: “CHERRY”11.7.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Victoria Nadine er ute med ny singel! Låta heter Cherry og slippes i dag via Casablanca Records.
Lewis Capaldi gjør comeback!27.6.2025 09:09:55 CEST | Pressemelding
Etter to år borte fra rampelyset, gjør den globale superstjernen Lewis Capaldi i dag sitt svært etterlengtede comeback. Den nye singelen «Survive» er et dristig og modig anthem som gjenspeiler en utfordrende periode i karrieren hans. Dette kulminerte på Glastonbury i 2023 i et ekstremt tøft, men også samlende øyeblikk da publikum på Pyramid Stage hjalp en emosjonell Capaldi over målstreken. “Most nights I fear that I’m not enough, I’ve had my share of Monday mornings when I can’t get up” synger Capaldi i et enormt, nervepirrende og brutalt ærlig spor som tar for seg mentale helseutfordringer som selvtvil og fortvilelse, men som slår tilbake med et refreng fullt av styrke - “I swear to God I’ll survive, if it kills me to, I’m gonna’ get up and try, if it’s the last thing I’ll do” På låten “Survive” gjenforenes Lewis Capaldi med sin nære samarbeidspartner Romans, som han også skrev «Someone You Loved» sammen med. Låten har strømmet over svimlende 60 millioner ganger i Norge, noe som tils
Penger er ikke alt – Ny låt fra Malik og Blackie!20.6.2025 10:15:00 CEST | Pressemelding
Etter å ha truffet hardt med sine tidligere utgivelser, inkludert den suksessrike singelen “TIL DEG” med selveste Arif, er Malik tilbake med sommerlåten “PENGER” 20. juni hvor han har fått med seg stjernen Blackie. Hør ”PENGER” HER. Låta “PENGER” går dypere enn materialisme og kapitalisme – den handler om ekte glede, kjærlighet og hva som gir livet mening på et mer personlig nivå. Malik sier selv at låten handler om å minne seg selv og andre på at ekte lykke ikke kan kjøpes: «Penger er ikke alt, det er bare tall, det er bare tegn. Penger er ikke kjærlighet, det er tilgjengelighet. Eg bruker penger, eg spanderer, og ja vi koser oss her nå. Men dette er bare små gleder i det hele. Ekte glede kommer fra innsiden», sier Malik om låten. I dette spennende, catchy og kanskje uforventede låtsamarbeidet møtes Malik sine kompromissløse tekster og flows med Blackie sine fløyelsmyke vokaler og melodier. Den er en påminnelse om at ekte glede ikke ligger i det vi kan kjøpe, men i de små, virkelige o
Karen Moe er vinner av «Norges Nye Countrystjerne» 202519.6.2025 12:05:00 CEST | Pressemelding
Karen Moe (f. 2003) er årets vinner av Norges Nye Countrystjerne. Med en stemme som rørte juryen, og et uttrykk preget av både sårbarhet og styrke, pekte hun seg ut som en soleklar ener blant årets deltakere. Konkurransen har markert seg som en viktig arena for å oppdage og løfte fram nytt norsk countrytalent. Fjorårets vinner, Tobias Sten, har i løpet av det siste året rukket å bli en av landets største artister.
lille Caesar slipper «maria» 20. juni19.6.2025 09:23:27 CEST | Pressemelding
Fredag 20. juni slipper lille Caesar sin nye singel «maria» – en låt om savn, minner og kjærlighet som glapp. Med et refreng som setter seg fra første lytt, er dette en låt mange kommer til å ta med seg gjennom sommeren. «maria» er lille Caesars første utgivelse etter debutalbumet LENGE LEVE LIVET, som har samlet over 13,5 millioner streams siden lanseringen tidligere i år. Låten bygger videre på det som har blitt artistens signatur: melodisterk og umiddelbar pop med en personlig kjerne. – «Jeg begynte å lete etter Maria for over ett år siden – omtrent samtidig som jeg skrev denne låta. Nå har jeg endelig funnet henne. Derfor deler jeg låta med henne og dere i dag,» sier lille Caesar selv om utgivelsen. Med låter som «hva om jeg slutta å bry meg», «brenner» og «hvem kan seile foruten vind?» feat. Tobias Sten (over 4,7 millioner streams, #2 på Spotify og 7200 brukerskapte videoer på TikTok), har lille Caesar for lengst etablert seg som en av de mest særegne og tydelige stemmene i ny nor
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom