Universal Music Norge

Ny musikk fra Nils Bech, John Legend, Calum Scott, Robin Stones, Diddy og New Hope Club!

Del

Robin Stones har med seg Staysman på solodebuten "Bad Booty"

 

 

Nils Bech med rørende hyllest til Ceval

 

 

Artister VG-Lista 2022 - fra Universal Music
 

 

Britiske New Hope Club (Reece Bibby, Blake Richardson og George Smith), signert på Hollywood Records, slapp denne uken låtene "Girl Who Does Both" og "Getting Better". Bandet har over 2 milliarder streams og deres debutalbum gikk topp 5 i England. Hvert medlem er både låtskriver og hovedvokalist, og alle trakterer en rekke instrumenter. De siste to årene har de brukt tiden på å skrive nytt materiale og være i studio og utvikle sin lyd på det kommende andre albumet – denne gangen inspirert av britiske storheter som The Beatles, The Stone Roses og Oasis. Blake debuterer som produsent, under mentorskap med den multi-platina, prisvinnende amerikanske produsenten og låtskriveren Ross Golan (5 Seconds of Summer, Maroon 5). Golan har uttalt: “Artists with this level of talent don't exist in 2022. They each write with sophistication and play multiple instruments prodigiously.”

New Hope Club forteller om låtene: “‘Girl Who Does Both’ is a love note to our girlfriends. We love the little things and this song goes through all of those minor details that you fall in love with when you meet someone. ‘Getting Better’ embodies the album, it portrays exactly how we were feeling when we began this project, starting a new era. Being in the studio together, making music with our best friends, life was getting better.”

 

 

Tank and the Bangas slipper låta "There Goes The Neighborhood" som en hyllest til Juneteenth, 19. juni, datoen som markerer slutten på slaveriet i USA. Låta handler om gentrifisering, et fysisk, sosialt, økonomisk og kulturelt fenomen, som innebærer at arbeiderklassestrøk, gjerne nær sentrum, blir forvandlet til bydeler for mer velstående befolkningsgrupper

 “It is a poetic and clear cut way we look at the ripping of historical neighborhoods of black and brown people of New Orleans and around the world. We hope to shed light not only on the conditions they endure because they are there, but on the changes that happen when they leave.”

 

 

John Legend har fått med seg Muni Long på sin nye låt "Honey", som er andre låtslipp fra hans neste album. Låtskriveren og artisten Long, som nylig ble signert av Def Jam, har tidligere skrevet flere låter for Legend og har også skrevet for artister som Rihanna, Fifth Harmony og Ariana Grande.
 

 

Rapperen Logic er ute med mixtapen Vinyl Days, som er hans første slipp på to år. Det er 30 låter på prosjektet og Maryland-rapperen har fått bidrag fra blant andre DJ Premier, RZA, Wiz Khalifa, Action Bronson og The Game.

 

 

Legenden Sean Combs, bedre kjent som Diddy, slipper endelig den etterlengtede singelen "Gotta move on", hvor han har med seg Bryson Tiller. Singelen er fra det kommende albumet som slippes senere i år.

Diddy har startet en egen label LOVE RECORDS under Motown og albumet slippes på denne labelen.

Den legendariske rapperen får også Lifetime Achievement Award på den kommende BET Awards!

 

 

Multiplatinaselgende Calum Scott slapp i dag sitt andre album Bridges. Calum slo gjennom med sin cover av Robyns “Dancing on My Own” og fikk en stor hit med “You Are The Reason”. Det forrige albumet Only Human (2018) er 3x Platina i Norge.

“I’ve learned that I can take the painful things I’ve been through, then create something beautiful that helps people to process their feelings, to take action, to become more compassionate and understanding of others, or just to escape from the world for a while. For me this new album is about sharing things I’ve never shared before and taking leaps that sometimes feel terrifying, with the hope that it will bring some inspiration or reassurance to anyone who needs it.” - Calum Scott
 

 

Sanger og låtskriver Babyface slapp i dag låten "Keeps On Falling" med RnB artist Ella Mai. "Keeps On Falling" er en kjærlighetslåt inspirert av "Can We Talk", Tevin Campbells 1993 hit, som Babyface har skrevet og produsert sammen med Daryl Simmens. Babyface har tidligere skrevet og produsert 125 Top 10 Hits og har vunnet hele 12 Grammys.


 

Willy slipper singelen "Déjà Vu", som er kjærlighetshistorie om å stå i gjennom de gode og dårlige dagene for å komme sterkere sammen ut av det. Låten er produsert av broren hans Mugisho og tar inspirasjon fra pop, hiphop og afrobeat.

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Emilie Nicolas tonesetter førjulen med “Brightly Shining”, som er del av det offisielle lydsporet til den mye omtalte filmen Stargate – en julefortelling17.10.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding

Stemningsfulle “Brightly Shining”, byr på Emilies karakteristiske stemme og umiskjennelige tilstedeværelse i kombinasjon med en tidløs og moderne produksjon. Låten slippes i dag, samtidig som førjulsfilmen har premiere. “Brightly Shining” er en rørende og vakker låt, der Emilies karakteristiske stemme, både sårbar og kraftfull, kombineres med en tidløs og moderne produksjon. Hør låten HER. Filmen, som er basert på Ingvild H. Rishøis elskede bestselger fra 2021, tar publikum med på en emosjonell reise om familiebånd, vennskap og julens magi. Romanen gikk rett inn på bestselgerlistene og er blitt omtalt og hyllet både av Dua Lipa og Oprah Winfrey. Det er en varm og hjertelig fortelling, og Emilie Nicolas ble tildelt den sjeldne æren av å skape filmens soundtrack: «Det begynte med at jeg leste boken filmen er basert på og den er helt fantastisk. Det var ikke tvil om at jeg ville skrive låta. Det er en så sterk historie som ligger til grunn og det har utelukkende vært en glede å skrive om

Emilie Nicolas tonesetter førjulen med “Brightly Shining”, som er del av det offisielle lydsporet til den mye omtalte filmen Stargate – en julefortelling13.10.2025 11:30:00 CEST | Pressemelding

Stemningsfulle “Brightly Shining”, byr på Emilies karakteristiske stemme og umiskjennelige tilstedeværelse i kombinasjon med en tidløs og moderne produksjon. Låten slippes samme dag som førjulsfilmen har premiere den 17. oktober. “Brightly Shining” er en rørende og vakker låt, der Emilies karakteristiske stemme, både sårbar og kraftfull, kombineres med en tidløs og moderne produksjon. Filmen, som er basert på Ingvild H. Rishøis elskede bestselger fra 2021, tar publikum med på en emosjonell reise om familiebånd, vennskap og julens magi. Romanen gikk rett inn på bestselgerlistene og er blitt omtalt og hyllet både av Dua Lipa og Oprah Winfrey. Det er en varm og hjertelig fortelling, og Emilie Nicolas ble tildelt den sjeldne æren av å skape filmens soundtrack: «Det begynte med at jeg leste boken filmen er basert på og den er helt fantastisk. Det var ikke tvil om at jeg ville skrive låta. Det er en så sterk historie som ligger til grunn og det har utelukkende vært en glede å skrive om de to

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye