Ny musikk fra Michael Kiwanuka, The Lumineers, brenn. og AREA21 samt album fra FINNEAS, Remi Wolf og Myra!

Åtte ganger Grammy-prisvinnende musiker, låtskriver og produsent FINNEAS er i dag ute med sitt debutalbum Optimist. Albumet er i sin helhet skrevet og produsert av FINNEAS selv og inkluderer de nylig utgitte låtene “The 90s”, “A Concert Six Months From Now” og den gripende balladen “What They'll Say About Us” i tillegg til ti nye sanger. Se musikkvideoen til “Love Is Pain” her, regissert av Sam Bennett.
Remi Wolf er ute med debutalbumet Juno, som har fått strålende anmeldelser i NME, DIY Magazine og New York Times. 25-åringen fra California debuterte med EP’en You’re A Dog i 2019 og har allerede rukket å samarbeide med artister som Beck, Dominic Fike og Nile Rodgers.
The Beatles lanserer i dag super deluxe-utgaven av Let It Be fra 1970. Albumet inneholder nye mikser og den tidligere uutgitte Glyn Johns-miksen fra 1969. 24. november slippes den første delen av Peter Jacksons dokumentarserie Get Back, basert på opptak fra innspillingen av albumet, på Disney+.
AREA21 er klare med låten “Own The Night”. Duoen, bestående av Martin Garrix og Maejor, slipper sitt debutalbum 12. november.
Israelske NETTA vant Eurovision Song Contest i 2018 – nå er hun ute med singelen “CEO” på S-Curve Records. B-siden på singelen er låten “DUM”.
Det Spellemann-vinnende rockebandet brenn. slipper i dag den energiske singelen “Jeg gir opp”, deres siste før albumslipp i 2022. Låten er produsert av Bendik Markovic Toming og blir akkompagnert av en fartsfylt musikkvideo av Isak Jenssen og Kristian Bakke Kilde.
Øya- og Bergenfestaktuelle Michael Kiwanuka har sluppet singelen “Beautiful Life”, hentet fra Netflix dokumentaren Convergence: Courage In A Crisis som også ble sluppet denne uken. Med singelen følger også B-siden “All My Life” som også er med i Convergence: Courage In A Crisis. Dette er Kiwanukas første nye musikk siden det kritikerroste albumet KIWANUKA (2019). Se video HER.
Norske fans husker The Wanted for hits som “Glad You Came”, “Chasing The Sun” og “Walks Like Rihanna”, og gruppa gjestet i sin tid også VG-listashowet på Rådhusplassen. 12. november slippes deres greatest hits samling Most Wanted, inkludert to nye låter hvorav den ene er “Rule The World” som ble sluppet denne uken.
Norgesaktuelle The Lumineers har denne uken sluppet singelen “Big Shot”, hentet fra deres kommende album Brightside som slippes 14. januar 2022. Denne uken annonserte gruppen også en konsert i Oslo Spektrum 8. februar 2022, billettene er i salg fra i dag.
Myra er endelig klar med debutalbumet sitt Bokser & Ballerina. Myra forteller at albumet representerer hennes to kontrasterende sider: hard som en bokser, skjør som en ballerina. I 2020 gjorde hun minneverdige opptredener i Stjernekamp, og snart er hun å se i det populære TV-programmet Hver gang vi møtes!
Den mystiske og maskekledde trioen Ballinciaga raser oppover topplista på Spotify med “Loud Luxury 2022”, et samarbeid med Kevin Lauren. I dag følger de opp med en like fengende låt “Fakk Deg (Rewine 2022)”.
Nøkkelord
Kontakter
Katrine NagyEvent & Promotion Manager
Tel:+47 415 49 042katrine.nagy@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Ella Marie slipper debutalbumet Varra: Blod, kamp og samhold i et kompromissløst musikalsk univers30.10.2025 11:01:57 CET | Pressemelding
31. oktober slipper Ella Marie sitt første soloalbum Varra - et album som stiller makthaverne til veggs og spør: Hvem har blod på hendene?
Karen Moe - "Gensern Din" ute 25. oktober23.10.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Vinneren av "Norges Nye Countrystjerne 2025" Karen Moe slipper sin andre utgivelse "Gensern din" den 25. oktober. Sangen er hennes første egenskrevne låt, og handler om å ikke klare å gi helt slipp. «Gensern din» fanger følelsen av å stå midt i mellom fortid og fremtid, der minnene fortsatt lukter litt som ham.
Zadeking og Staysman forener krefter - slipper “Velkommen til Østfold”23.10.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
To av Østfolds mest folkelige og energiske artister går sammen når Zadeking og Staysman slipper låta Velkommen til Østfold 24. oktober. Låta er produsert av Aadne Haaland, og feirer alt som gjør Østfold til Østfold: samholdet, humoren og kjærligheten til der man kommer fra. Musikkvideoen er spilt inn på ikoniske steder i fylket, blant annet Ed Garasjen - kjent fra Lange Flate Ballær-filmene - og med solid lokal forankring gjennom bilmiljøet The Outsiders, også fra Østfold. “Det er en ære å få lage musikk med legenden fra Fredrikstad. Dette er en hyllest til hjemfylket vårt - folkene, stedene, bilene, alt! Vi ville lage noe som føles ekte, og som viser at Østfold har personlighet, glimt i øyet og masse hjerte,” sier Zadeking. Staysman er også fornøyd med samarbeidet med Zadeking og sier: «Endelig får jeg gjort en låt med Haldens store sønn, Zadeking. Vi har vel kjent hverandre i 7-8 år og alltid hatt en plan om å gi ut noe sammen. Nå har vi klart å lande på låt, vi har klart å lande en
Emilie Nicolas tonesetter førjulen med “Brightly Shining”, som er del av det offisielle lydsporet til den mye omtalte filmen Stargate – en julefortelling17.10.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
Stemningsfulle “Brightly Shining”, byr på Emilies karakteristiske stemme og umiskjennelige tilstedeværelse i kombinasjon med en tidløs og moderne produksjon. Låten slippes i dag, samtidig som førjulsfilmen har premiere. “Brightly Shining” er en rørende og vakker låt, der Emilies karakteristiske stemme, både sårbar og kraftfull, kombineres med en tidløs og moderne produksjon. Hør låten HER. Filmen, som er basert på Ingvild H. Rishøis elskede bestselger fra 2021, tar publikum med på en emosjonell reise om familiebånd, vennskap og julens magi. Romanen gikk rett inn på bestselgerlistene og er blitt omtalt og hyllet både av Dua Lipa og Oprah Winfrey. Det er en varm og hjertelig fortelling, og Emilie Nicolas ble tildelt den sjeldne æren av å skape filmens soundtrack: «Det begynte med at jeg leste boken filmen er basert på og den er helt fantastisk. Det var ikke tvil om at jeg ville skrive låta. Det er en så sterk historie som ligger til grunn og det har utelukkende vært en glede å skrive om
Emilie Nicolas tonesetter førjulen med “Brightly Shining”, som er del av det offisielle lydsporet til den mye omtalte filmen Stargate – en julefortelling13.10.2025 11:30:00 CEST | Pressemelding
Stemningsfulle “Brightly Shining”, byr på Emilies karakteristiske stemme og umiskjennelige tilstedeværelse i kombinasjon med en tidløs og moderne produksjon. Låten slippes samme dag som førjulsfilmen har premiere den 17. oktober. “Brightly Shining” er en rørende og vakker låt, der Emilies karakteristiske stemme, både sårbar og kraftfull, kombineres med en tidløs og moderne produksjon. Filmen, som er basert på Ingvild H. Rishøis elskede bestselger fra 2021, tar publikum med på en emosjonell reise om familiebånd, vennskap og julens magi. Romanen gikk rett inn på bestselgerlistene og er blitt omtalt og hyllet både av Dua Lipa og Oprah Winfrey. Det er en varm og hjertelig fortelling, og Emilie Nicolas ble tildelt den sjeldne æren av å skape filmens soundtrack: «Det begynte med at jeg leste boken filmen er basert på og den er helt fantastisk. Det var ikke tvil om at jeg ville skrive låta. Det er en så sterk historie som ligger til grunn og det har utelukkende vært en glede å skrive om de to
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

