Ny musikk fra Michael Kiwanuka, The Lumineers, brenn. og AREA21 samt album fra FINNEAS, Remi Wolf og Myra!
15.10.2021 09:05:26 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Åtte ganger Grammy-prisvinnende musiker, låtskriver og produsent FINNEAS er i dag ute med sitt debutalbum Optimist. Albumet er i sin helhet skrevet og produsert av FINNEAS selv og inkluderer de nylig utgitte låtene “The 90s”, “A Concert Six Months From Now” og den gripende balladen “What They'll Say About Us” i tillegg til ti nye sanger. Se musikkvideoen til “Love Is Pain” her, regissert av Sam Bennett.
Remi Wolf er ute med debutalbumet Juno, som har fått strålende anmeldelser i NME, DIY Magazine og New York Times. 25-åringen fra California debuterte med EP’en You’re A Dog i 2019 og har allerede rukket å samarbeide med artister som Beck, Dominic Fike og Nile Rodgers.
The Beatles lanserer i dag super deluxe-utgaven av Let It Be fra 1970. Albumet inneholder nye mikser og den tidligere uutgitte Glyn Johns-miksen fra 1969. 24. november slippes den første delen av Peter Jacksons dokumentarserie Get Back, basert på opptak fra innspillingen av albumet, på Disney+.
AREA21 er klare med låten “Own The Night”. Duoen, bestående av Martin Garrix og Maejor, slipper sitt debutalbum 12. november.
Israelske NETTA vant Eurovision Song Contest i 2018 – nå er hun ute med singelen “CEO” på S-Curve Records. B-siden på singelen er låten “DUM”.
Det Spellemann-vinnende rockebandet brenn. slipper i dag den energiske singelen “Jeg gir opp”, deres siste før albumslipp i 2022. Låten er produsert av Bendik Markovic Toming og blir akkompagnert av en fartsfylt musikkvideo av Isak Jenssen og Kristian Bakke Kilde.
Øya- og Bergenfestaktuelle Michael Kiwanuka har sluppet singelen “Beautiful Life”, hentet fra Netflix dokumentaren Convergence: Courage In A Crisis som også ble sluppet denne uken. Med singelen følger også B-siden “All My Life” som også er med i Convergence: Courage In A Crisis. Dette er Kiwanukas første nye musikk siden det kritikerroste albumet KIWANUKA (2019). Se video HER.
Norske fans husker The Wanted for hits som “Glad You Came”, “Chasing The Sun” og “Walks Like Rihanna”, og gruppa gjestet i sin tid også VG-listashowet på Rådhusplassen. 12. november slippes deres greatest hits samling Most Wanted, inkludert to nye låter hvorav den ene er “Rule The World” som ble sluppet denne uken.
Norgesaktuelle The Lumineers har denne uken sluppet singelen “Big Shot”, hentet fra deres kommende album Brightside som slippes 14. januar 2022. Denne uken annonserte gruppen også en konsert i Oslo Spektrum 8. februar 2022, billettene er i salg fra i dag.
Myra er endelig klar med debutalbumet sitt Bokser & Ballerina. Myra forteller at albumet representerer hennes to kontrasterende sider: hard som en bokser, skjør som en ballerina. I 2020 gjorde hun minneverdige opptredener i Stjernekamp, og snart er hun å se i det populære TV-programmet Hver gang vi møtes!
Den mystiske og maskekledde trioen Ballinciaga raser oppover topplista på Spotify med “Loud Luxury 2022”, et samarbeid med Kevin Lauren. I dag følger de opp med en like fengende låt “Fakk Deg (Rewine 2022)”.
Nøkkelord
Kontakter
Katrine NagyEvent & Promotion Manager
Tel:+47 415 49 042katrine.nagy@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
ULD har sluppet livealbum fra utsolgte konserter i Oslo Konserthus13.2.2026 12:05:52 CET | Pressemelding
To utsolgte konserter i Oslo Konserthus markerte et vendepunkt for trioen ULD. Nå er liveopptaket fra kveldene, der bandet sto på scenen sammen med Det Nye Norske Storband, tilgjengelig som album.
Marcus og Martinus ute med ny vri av Hagles slager «Kjerring i fra by'n»!13.2.2026 10:45:00 CET | Pressemelding
I dag slipper Marcus & Martinus «Jente i fra by'n», en splitter ny versjon av hiten til Hagle. Låten fremføres i morgendagens episode av Hver gang vi møtes. I kjent HGVM-stil har duoen gitt låten sin personlige vri: «Kjerring i fra byen er en fet poplåt som vi skrev om til en litt yngre versjon av Hagle sin, den ble til Jente i fra byn! Vi likte hvordan låta hørtes ut fra før av, så nå var det bare å legge vår twist på den. Håper dere liker den!» sier Marcus & Martinus. Hør låten HER! Med «Jente i fra by'n» leverer Marcus & Martinus nok et sterkt norskspråklig øyeblikk i årets sesong av Hver gang vi møtes. Låten er ute nå på alle strømmetjenester. Mer om Hver gang vi møtes: Med årets sesong av HGVM markerer de sitt tilbakevendende fokus på norskspråklige låter. 8. mai 2026 inntar Marcus & Martinus scenen på Unity Arena i Oslo med “The Room” - en unik one night only konsertopplevelse som er en inngang i guttas eget univers og starten på en helt ny æra. Espen Lind, Marit Larsen, Herborg
Seinabo Sey slipper «Yasins bön» fra det kommende albumet «Välkommen hem»13.2.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Seinabo Sey fortsetter å gi ut musikk fra sitt første svensk-språklige album Välkommen hem, som lanseres om nøyaktig én måned. I dag slippes singelen «Yasins bön» – et etterlengtet samarbeid som har stått på agendaen lenge og som nå endelig har blitt virkelighet.
EMI Nordic med åtte Spellemanns-nominasjoner12.2.2026 14:45:00 CET | Pressemelding
EMI Nordic er stolte av å kunne dele at Tobias Sten, lille Caesar og Ramón er blant de nominerte til Spellemann. I dag ble det bekreftet at Tobias Sten har hele 6 nominasjoner til Spellemannsprisen, i godt selskap med lille Caesar og Ramón.
Tobias Sten med 6 nominasjoner til Spellemann12.2.2026 14:20:44 CET | Pressemelding
Etter et ellevilt år har Tobias Sten landet seks nominasjoner til Spellemann, og er dermed artisten med flest nominasjoner. Countryartisten er nominert i kategoriene Årets Utgivelse for Tobias Sten (Utvida), TONOs Tekstforfatterpris og Årets Gjennombrudd, i tillegg til Årets Låt for «Fy faen du e deili», «Eli» og «Ingen her e deg» med Synne Vo.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

