Ny musikk fra Metallica, Katy Perry, Sebastian Zalo, Blackpink, Surfaces med flere!

Katy Perry slipper etterlengtet album!
Sebastian Zalo og Odd Nordstoga med energitung låt!
BLACKPINK er i dag ute med sin nye singel "IceCream", og har fått med seg selveste Selena Gomez på fetaure. Låten er andre singel ut fra deres kommende debut album som er ventet i oktober i år. Låten er skrevet av Selena Gomez og Ariana Gande, i tillegg til Victoria Monet, TEDDY, Tommy Brown, Steven Franks, Bekuh BOOM og 24. "IceCream" følger opp låten "How You Like That", som slo rekorder på Youtube da det var den mest sette videoen på 24-timer noensinnne, og den som nådde 10.000 likes raskest.
Multitalentet Jaden Smith slipper i dag sitt tredje album "CTV3: COOL TAPE VOLUME 3". Albumet inkluderer singelen "Falling For You" hvor han har med seg sine gode venn og artistkollega Justin Bieber. Albumet består av 17 låter totalt.
Metallica følger opp "S&M" (1999) og slipper "S&M2". Albumet ble spilt inn live i San Francisco med San Francisco Symphony da bandet feiret albumets 20 års jubileum i fjor høst. Albumet som er produsert av Greg Fidelman, Kirk Hammett og Lars Ulrich, tar lytteren med på en mer enn to og en halv times musikals reise sammen med James, Lars, Kirk Hammett og Robert Trujillo. For å toppe det hele har de fått med seg nærmere 80 musikere fra orkesteret SF Symphony, ledet an av de legendariske dirigentene Michael Tilson Thomas og Edwin Outwater. Det er i tillegg spilt inn film fra konsertene, som har blitt vist på mer en 3700 kinoer over hele verden, deriblant i Norge.
Black Thought, vokalisten i den legendariske hip hop-gruppa The Roots, annonserte denne uka at han skal slippe sitt tredje soloprosjekt "Streams of Thought, Vol. 3" denne høsten. I dag slapp han den hardtslående låten "Good Morning" med Pusha T, Killer Mike og superprodusenten Swizz Beats.
Public Enemy ga i dag ut en ny versjon av klassikeren "Fight The Power" fra 1989. På "Fight The Power: Remix 2020" har den legendariske gruppen med seg Nas, YG, Black Thought, Rapsody, Jahi og Questlove. I dag annonserte de også at at de skal gi ut et nytt album, "What You Gonna Do When The Grid Goes Down", 25. september via Def Jam.
Disclosureer ute med et ekstatisk nytt album - "ENERGY"! Brødrene er kjent for å finne nye måter å kommunisere med fansen på, og denne gangen er intet unntak. De slipper nå album sammen med spillet «ENERGY MinecraftExperience» som kan spilles HER.
LilTecca slapp i går sine nye singel "Royal Rumble", på selve 18-årsdagen sin. Det ble også sluppet video til låta, som kan ses HER.
Surfaces nye singel "SailAway" følger opp smashet "Sunday Best" som er platinum i Norge, samt “Learn to Fly” feat. Elton John.
Den engelske soul-sangeren Celeste slapp tirsdag sin nye singel "Little Runaway". Celeste er en av 2020’s store nykommere blant annet som vinner av BBC Sound of 2020 og skulle i tillegg ha spilt på Øyafestivalen i år. Celeste har samarbeidet med celebre fans som blant annet Billie Eilish og FINNEAS, som produserte hennes forrige singel "I Can See The Change". Singelen "Stop This Flame" som ble sluppet tidligere i år var listet på både P3 og P13. Låten "Little Runaway" kommer med en nyskapende video som kan ses HER.
Diana Krall har sluppet sin andre singel, "I Wished On The Moon" fra det kommende albumet som anses å være en av de viktigste jazz-releasene i år. Diana har solgt over 22 millioner album på verdensbasis og har nesten 2 billioner streams totalt.
Ny låt fra Olivia Holt, denne gang sammen med produsentfenomenet R3HAB. Holt fikk stor suksess med låten "History" i 2017, også i Norge hvor låten har gått til gull.
Den unge multiinstrumentalisten Lukas Claude slipper den fengende og følelsesladete singelen "Underwater". Med sin sjangerblandede musikk og over 100 live-opptredener under beltet, har den spennende artisten satt sine spor på live-scener i Oslo.
Nøkkelord
Bilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Lewis Capaldi gjør comeback!27.6.2025 09:09:55 CEST | Pressemelding
Etter to år borte fra rampelyset, gjør den globale superstjernen Lewis Capaldi i dag sitt svært etterlengtede comeback. Den nye singelen «Survive» er et dristig og modig anthem som gjenspeiler en utfordrende periode i karrieren hans. Dette kulminerte på Glastonbury i 2023 i et ekstremt tøft, men også samlende øyeblikk da publikum på Pyramid Stage hjalp en emosjonell Capaldi over målstreken. “Most nights I fear that I’m not enough, I’ve had my share of Monday mornings when I can’t get up” synger Capaldi i et enormt, nervepirrende og brutalt ærlig spor som tar for seg mentale helseutfordringer som selvtvil og fortvilelse, men som slår tilbake med et refreng fullt av styrke - “I swear to God I’ll survive, if it kills me to, I’m gonna’ get up and try, if it’s the last thing I’ll do” På låten “Survive” gjenforenes Lewis Capaldi med sin nære samarbeidspartner Romans, som han også skrev «Someone You Loved» sammen med. Låten har strømmet over svimlende 60 millioner ganger i Norge, noe som tils
Penger er ikke alt – Ny låt fra Malik og Blackie!20.6.2025 10:15:00 CEST | Pressemelding
Etter å ha truffet hardt med sine tidligere utgivelser, inkludert den suksessrike singelen “TIL DEG” med selveste Arif, er Malik tilbake med sommerlåten “PENGER” 20. juni hvor han har fått med seg stjernen Blackie. Hør ”PENGER” HER. Låta “PENGER” går dypere enn materialisme og kapitalisme – den handler om ekte glede, kjærlighet og hva som gir livet mening på et mer personlig nivå. Malik sier selv at låten handler om å minne seg selv og andre på at ekte lykke ikke kan kjøpes: «Penger er ikke alt, det er bare tall, det er bare tegn. Penger er ikke kjærlighet, det er tilgjengelighet. Eg bruker penger, eg spanderer, og ja vi koser oss her nå. Men dette er bare små gleder i det hele. Ekte glede kommer fra innsiden», sier Malik om låten. I dette spennende, catchy og kanskje uforventede låtsamarbeidet møtes Malik sine kompromissløse tekster og flows med Blackie sine fløyelsmyke vokaler og melodier. Den er en påminnelse om at ekte glede ikke ligger i det vi kan kjøpe, men i de små, virkelige o
Karen Moe er vinner av «Norges Nye Countrystjerne» 202519.6.2025 12:05:00 CEST | Pressemelding
Karen Moe (f. 2003) er årets vinner av Norges Nye Countrystjerne. Med en stemme som rørte juryen, og et uttrykk preget av både sårbarhet og styrke, pekte hun seg ut som en soleklar ener blant årets deltakere. Konkurransen har markert seg som en viktig arena for å oppdage og løfte fram nytt norsk countrytalent. Fjorårets vinner, Tobias Sten, har i løpet av det siste året rukket å bli en av landets største artister.
lille Caesar slipper «maria» 20. juni19.6.2025 09:23:27 CEST | Pressemelding
Fredag 20. juni slipper lille Caesar sin nye singel «maria» – en låt om savn, minner og kjærlighet som glapp. Med et refreng som setter seg fra første lytt, er dette en låt mange kommer til å ta med seg gjennom sommeren. «maria» er lille Caesars første utgivelse etter debutalbumet LENGE LEVE LIVET, som har samlet over 13,5 millioner streams siden lanseringen tidligere i år. Låten bygger videre på det som har blitt artistens signatur: melodisterk og umiddelbar pop med en personlig kjerne. – «Jeg begynte å lete etter Maria for over ett år siden – omtrent samtidig som jeg skrev denne låta. Nå har jeg endelig funnet henne. Derfor deler jeg låta med henne og dere i dag,» sier lille Caesar selv om utgivelsen. Med låter som «hva om jeg slutta å bry meg», «brenner» og «hvem kan seile foruten vind?» feat. Tobias Sten (over 4,7 millioner streams, #2 på Spotify og 7200 brukerskapte videoer på TikTok), har lille Caesar for lengst etablert seg som en av de mest særegne og tydelige stemmene i ny nor
Alessandra slipper "Toscana" – en varm sommerlåt med girl power, attitude og ferievibber fra Italia13.6.2025 10:05:31 CEST | Pressemelding
Hør låten HER! Med låten serverer Alessandra en pause fra all drama og kaos i livet med en het og selvtillitsgivende låt for den perfekte venninneferien! Låten er en hyllest til Toscana, som ikke bare er en plass, men et statement: “Man trenger ikke annet når man har sine jenter. Venninner er der for deg, holder deg oppe og minner deg på hvem du er. Nå er det oss!” – Alessandra Toscana er en hyllest til kvinnelig styrke og til alle de fantastiske sommerøyeblikkene vi deler sammen. Den handler om å finne tilbake til seg selv, ha det gøy med sine beste venninner og danse seg fri fra gamle forhold. Toscana er oppfølgeren til dansegulv-bangeren “Non Stop”, og Alessandra viser nok en gang hvorfor hun er en av de mest spennende artistene å følge med på i Europa. Låten er produsert av den Grammy-nominerte stjerneprodusenten William Larsen, også kjent som Nasty Kutt. Mer om Alessandra Til tross for sin korte karriere har Alessandra allerede markert seg som en stjerne både på den norske og inte
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom