Ny musikk fra Magnus Eliassen!
25.6.2019 08:36:13 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Magnus Eliassen er tilbake med ny musikk for første gang på fire år. Etter å ha gitt ut de stillferdige og ettertenksomme låtene «Dersom æ vokste opp her» og «Stor» i 2015, forsvant den samfunnsengasjerte artisten ut av offentligheten. Nok en gang.
Forrige gang var etter at han og hans bror i 2013 brått kunngjorde at de skulle ta pause fra Sirkus Eliassen, den alt annet enn stillferdige bodøduoen som i 2011 og 2012 tok landet med storm. Siden har årene gått, uten så mye som et vindpust. Som så mange andre har vi lurt på hva som skjedde.
"Magnus er en fantastisk låtskriver, musiker og formidler. Men han er også en sjelden fri sjel. For fire år siden forlot han bare musikken og rampelyset. Frustrerende nok for oss etterlot han seg et knippe låter som etter min mening betyr noe. Og som på alle måter burde bli hørt. De er minst like relevante i dag som de var da han forlot dem for fire år siden. Dette var på tide"
- Bjørn Rogstad
Det er derfor med ekstra stor glede vi kan meddele at Magnus endelig er klar for å vise frem ny musikk igjen. I sommer skal han i tillegg spille sin første konsert på mange år, på hovedscenen under Parkenfestivalen i hjembyen Bodø.
Førstkommende fredag slippes «Savna dæ», den første av de nye låtene. Magnus Eliassen har
selv stått for tekst, musikk, innspilling, produksjon, miks og master.
Nøkkelord
Kontakter
Alva OreEvent & Promotion Manager
Tel:+47 980 01 700alva.ore@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Secret Garden slipper You Raise Me Up med Royal Philharmonic Orchestra18.9.2026 10:11:05 CEST | Pressemelding
You Raise Me Up er den første singelen fra det kommende albumet Secret Symphony – the Orchestral Music of Secret Garden performed by the Royal Philharmonic Orchestra. Låten er ute globalt i dag fredag 18. september.
Benjamin Ingrosso kjemper med kjærlighetslivet på ny dobbelsingel18.9.2026 09:09:48 CEST | Pressemelding
«funny feeling» og «waste my time» slippes 18. september via EMI Nordic
KAREN MOE HOLDER DØRA «PÅ GLØTT»18.9.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
22 år gamle Karen Moe fra Verdal i Trøndelag setter ord på et velkjent fenomen i dagens datingkultur. Med «På gløtt» leverer Norges nye countrystjerne en nær og relaterbar låt om å bli værende i en udefinert relasjon - et sted mellom flørt og kjæresteforhold.
Ballinciaga finner veien med «On My Way»17.9.2026 09:48:04 CEST | Pressemelding
18. september slipper Ballinciaga «On My Way», en låt om å finne seg selv på reise.
Kaja Gunnufsen tolker deLillos på «Finnes det en kvinne»17.9.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Fredag 18. september slipper Kaja Gunnufsen sin egen versjon av deLillos-låten «Finnes det en kvinne». Låten er andre utgivelse fra soundtracket til den kommende norske spillefilmen Suser avgårde.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom


