Ny musikk fra Lil Halima, Odd Nordstoga, 2Trendy, The Killers, Rema, BTS, Lil Baby og Chris Burton
19.6.2020 12:50:05 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Sommerlig (discopop) fra Lil Halima
“Dans Dans Dans” til Odd Nordstoga i sommer
Den Oslo baserte duoen 2Trendy, som har mer enn 200 millioner streams sammenlagt på sine prosjekter, slipper nå den høythengende sommerbangeren “Change the World" med Jason Walker. Jason har hatt samtlige låter featured hos ABC, CBS, NBC, Fox, samt en feature med Kygo. 2Trendy sin musikalske CV inneholder involvering i låter som 100m streams "Golden Light" (Madden) og "Jovial" av Freddy Kalas. “Change the World" er inspirert av amerikansk pop og EDM-soundet fra Sverige. Vi ville lage noe som hørtes ut som sommer! Låta gir oss en skikkelig vibe av varme og sommer" - 2Trendy
The Killers slapp låta «My Own Soul’s Warning» denne uka, som er den tredje smakebiten fra bandets kommende album Imploding the Mirage.
Den nigerianske superstjernen Rema er i dag ute med "Ginger Me". Låten blir å finne på Remas nye EP som slippes 3. juli. Rema er Apple's Up Next artist for juni og har ble nylig nominert til en BET award i kategorien Best New International Act.
Etter å ha trukket over 2 millioner mennesker til sin verdensturné på 62 datoer i 2019 og fremført på den 62. GRAMMY®️ utdelingen i januar som den første koreanske opptredenen i prisutdelingens historie, skal de globale superstjernene i BTS gi ut sitt første japanske album på over 2 år, MAP OF THE SOUL: 7 ~ THE JOURNEY ~. Inkludert i dette albumet er to nye japanske låter, den ene av dem er “Stay Gold”, temasangen for den japanske TV-dramaserien “Rasen no Meikyuu -DNA Kagaku Sousa-” som formidler budskapet “Verden er kanskje ikke full av gode ting, men vær så snill, ikke mist gløden.”
Chris Burtons nye singel “Young” handler om å være ung og hensynsløs og ikke være i stand til helt å forplikte seg til et forhold. På låten har han med seg Zophia for å oppfylle den lekne poplyden, og de to tenåringenes vokal passer perfekt sammen. “Young” må være sommerens kuleste låt om tenåringskjærlighet! Definitivt en låt som gjør at du har lyst til å danse og omfavne sommeren!
Lil Baby er ute med den viktige låten “The Bigger Picture” som har fått fantastisk mottakelse: “A conscious trap anthem hitting at just the right moment” - NPR. “An incredibly powerful protest song” - Mixtape UK. “This is immediately becoming the Black Lives Matter anthem” - The Face UK. Se den sterke musikkvideoen HER!
Nøkkelord
Bilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Grammy-nominerte Lukas Graham slipper siste singel før album17.7.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Tittelsporet fra det kommende albumet Good Times, som slippes 14. august via Universal Music og Virgin Music Group. Den internasjonalt anerkjente singer-songwriteren Lukas Graham slipper i dag «Good Times», det energiske tittelsporet og åpningslåten fra hans kommende album Good Times. Albumet består av 13 spor og utgis 14. august.
Ny musikk fra EMI Nordic26.6.2026 09:37:43 CEST | Pressemelding
Det er gitt ut flere sterke låter fra EMI denne fredagen. Ys1 slapp låten "Modig" sammen med Weimoth, svenske VC Barre kom med "JEG HATAR DIG" og GERD har gitt oss singelen "Crazy".
Ramón slipper HOT GUYS CLUB25.6.2026 10:35:30 CEST | Pressemelding
Ramón gav oss lydsporet til sommeren med sitt nyeste album RAMUELO. Nå tar han oss med inn på klubben med remixene i HOT GUYS CLUB.
ZadeKing og Karen Moe slipper «Ut av byen» en låt om å rømme fra alt det velkjente23.6.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
ZadeKing og Karen Moe setter ord på en følelse mange unge kjenner på når de flytter fra bygda til byen. Fredag 26. juni slipper de singelen «Ut av byen», en poplåt om hjemlengsel, identitet og savnet etter stedet man kommer fra.
Unge Særing skriver om det man ikke klarer å gjøre opp23.6.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
Hva gjør man når et forhold er over på papiret, men ikke i hodet? På den nye singelen «Åpen Post» bruker Unge Særing et begrep fra regnskap som metafor for følelser som fortsatt står uoppgjort.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

