Ny musikk fra Justin Bieber, Lana Del Rey, Ruben, James TW, Blåsemafian samt podtips!
19.3.2021 10:18:20 CET | Universal Music Norge | Pressemelding

Justin Bieber slipper albumet Justice!
Lana Del Rey med Chemtrails Over The Country Club
Sam Smith live fra Abbey Road Studios
Ruben presenterer sitt neste kapittel, EPen Animosity
KISS frontfigur Paul Stanley slipper det første Soul Station albumet!
Norske Joanna fra Nittedal er bedre kjent under artistnavnet Red Moon. Med et fortryllende lydlandskap og et navn inspirert av kosmos, er hun i morgen klar med den nye låten "Emotional" Låten er en konfrontasjon mellom deg selv og noen som kaster deg ut av balanse; som når ting eskalerer i en kamp eller når det virker som om det ikke er noen vei ut av et bestemt øyeblikk. I ettertid vet du at ting kunne vært håndtert annerledes. I’m still looking to find that “balance” of finding a safe place for communicating in the midst of a fight. Because in the heat of the moment our emotions causes us to misunderstand each other and ruin what we wanted to accomplish through our fight. It's accepting what I am feeling and still know it always takes two to want to solve a conflict. I like that the song feels light and approachable because I believe that even a tough conversation should be approached with fearlessness. I’d love it if the song would give a sense of ease and comfort about being an emotional person, and that through it we can learn to get better at communicating with each other - Red Moon.
Etter det siste året med pandemi og lockdown har det vokst frem en stor og nødvendig interesse for mental helse og velvære. I dag feirer vi World Sleep Day – en internasjonal dag som skal rette fokus mot viktigheten av søvn og sammenhengen mellom søvn og helse. Secret Garden gleder seg over å delta i en spesiell utgivelse på Verve Records som er et samlealbum der flere artister bidrar med fredfylt musikk som skal sende oss inn i drømmeland. “Sleepsong” er den perfekte sangen til denne anledningen og Rolf Løvland har spilt inn en helt ny pianoversjon av låten.
James TW er nå ute med singelen “Butterflies”, som er første slipp fra den britiske singer-songwriteren på to år. Debutalbumet Chapters fra 2019 inneholdt hitsinglene “When You Love Someone” og “Say Love”, som har blitt streamet 19 og 16 millioner ganger i Norge.
Norske Angelina Jordan er i dag ute med låta “7th Heaven”. Dette er 15-åringens andre låtsslipp etter å ha signert med det amerikanske plateselskapet Republic, som også har navn som Ariana Grande, Post Malone og Taylor Swift i stallen. Jordan ble først kjent da hun vant Norske Talenter som 8-åring i 2014 og i fjor var hun finalist i America's Got Talent: The Champions.
Blåsemafian skapte feststemning over hele landet under Melodi Grand Prix, hvor de spilte seg til en topp 4-plassering med bidraget “Let Loose”. Nå fortsetter de festen med den nye, like fengende singelen “High On You”.
Skranglepop-bandet BEIST sin nye låt “Rævsprekken” kommer garantert til å få deg til å smile; den humoristiske sangen handler om en kar og buksene hans som stadig faller ned.
De siste månedene har Hagle gjort seg bemerket med sin country-inspirert rapmusikk, og har blant annet hatt flere låter i den populære TV-serien Rådebank. Deres nyeste singel “Bøgda” er et samarbeid med selveste Staysman. Se opp for musikkvideoen som inneholder mange kjente fjes!
Bandet Less Pål fra Oslo slipper i dag sin nyeste singel “Vår”. Låten er et stykke oppløftende rockemusikk, og er en hyllest til en bedre og lysere tid, som vi nå har i vente.
Duoen Jemme hadde et sterkt 2020; med singelen “Lemon Tree” klatret de til imponerende 26. plass på den finske topplisten. I 2021 har de en rekke nytolkninger av gamle klassikere på plass, og neste ut er “Stuck”, opprinnelig fra Stacie Orrico.
I søndagens utgave av De Neste på NRK1 tolker Sebastian Zalo CC Cowboys sin “Kanskje du behøver noen” mens Endre Nordvik gir oss sin versjon av Sondre Lerches “Er det morgen nå?”. Ylva fremfører en personlig og vakker, helt nedstrippet versjon av Ingebjørg Bratland sin låt “Ingen som du”.
Ukens Podtips:
I podkasten Høylytt snakker Shokor Hashi og Jørgen Berntson Aase med artister, bransjefolk og de som beveger seg i musikkbransjen. Bra gjester, gode historier og et dypdykk i musikkverden! I ukens episode snakker de med Nora Mamdu, A&R i Universal Music, om talenter i musikkbransjen, jobben som A&R og hvordan hun startet i et major label.
*Podcasten Høylytt produseres av Universal Music.
Nøkkelord
Kontakter
Katrine NagyEvent & Promotion Manager
Tel:+47 415 49 042katrine.nagy@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
VC BARRE OG ROC BOYZ SLIPPER SINGELEN «KLUBB»10.4.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
VC Barre er tilbake med den nye singelen «Klubb», et samarbeid med den norske raptrioen Roc Boyz. Sammen leverer de en energifylt låt der svensk hiphop møter norsk klubbfølelse, med blikket rettet mot den skandinaviske scenen.
Karen Moe vil ikke gå hæm9.4.2026 09:15:00 CEST | Pressemelding
Fredag 10. april slipper Karen Moe sin nye singel «Vil ikke gå hæm». Låten er hennes sjette utgivelse på UMG/EMI, og følger opp en rekke sterke slipp fra den 21 år gamle countryartisten fra Verdal.
Ramón går aldri hjem før soloppgang!9.4.2026 08:30:00 CEST | Pressemelding
Fredag 10. april slipper Ramón «VI SKAL ALDRI GÅ HJEM FØR SOLOPPGANG», den andre låten fra det kommende albumet RAMUELO, som kommer 5. mai. Med en nostalgisk, varm og dansbar energi peker singelen frem mot et nytt kapittel fra en av Norges største popstjerner.
Kaptein Rødskjegg og Sjørøverne tilbake hos Universal Music og United Stage8.4.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Etter 25 år med sjørøvershow, musikk og eventyr for barn over hele landet, er Kaptein Rødskjegg og Sjørøverne tilbake der det hele en gang startet. Det folkekjære universet er nå signert av Universal Music og United Stage, i et samarbeid som markerer både et nytt kapittel og en hjemkomst.
Dinho slipper «Kongen På Haugen» 27. mars25.3.2026 15:51:36 CET | Pressemelding
Dinho slipper singelen «Kongen På Haugen» fredag 27. mars. Låten følger opp «Gutta Gråter Ikke» og tar utgangspunkt i artistens egne erfaringer med å komme seg videre etter en tung periode.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

