Universal Music Norge

Ny musikk fra IMERIKA, Ghost, Lana Del Rey, Holly Humberstone, og nytt album fra Years & Years!

Del

IMERIKA klar med en personlig og sårbar EP

 

Farmen-kjendis aktuelle Ezzari med ny låt om å føle seg annerledes - "Gategutt"

  

Ghost annonserer nytt album og slipper ny singel!

 

Lana Del Rey slapp i dag sin nye låt "Watercolor Eyes" som er første låt ut fra det kommende Euphoria Season 2 (An HBO Original Series Soundtrack). Det kommende albumet er et samarbeid mellom Interscope Records og HBO, inneholder eksklusive låter som er laget til å passe seriens innhold. Albumet slippes 25. februar.

  

I går slapp Holly Humberstone sin nye singel "London Is Lonely". Dette er hennes mest hjerteskjærende låt til nå, og forteller historien om å flytte til London og føle seg isolert. Den kritikerroste artisten har vunnet fans over hele verden for hennes dypt personlige låtskriving, og har mottatt hver utmerkelse en ung artist kan drømme om. I år skal Holly være med både Olivia Rodrigo og girl in red på deres USA-turneer.

 

Popstjerneskuddet Conan Gray er ute med singelen “Jigsaw” i dag. Den er produsert av Dan Nigro, som i tillegg til å ha jobbet mye med Gray tidligere også produserte Olivia Rodrigos gjennombruddsalbum Sour. Conan Gray kommer til Oslo for å spille  Sentrum Scene 5. mai. 

 

Veteranen John Mellencamp slapp albumet Strictly A One-Eyed Jack i dag. Albumet inneholder tre samarbeid med Bruce Springsteen; “Wasted Days”, som ble sluppet i høst, samt de nye sporene “Did You Say Such A Thing” og “A Life Full Of Rain”.

 

Years & Years er i dag ute med det nye albumet Night Call. Albumet byr på elleve spor og inneholder singlene "Starstruck" og "Sweet Talker" (med Galantis). Om albumets ikoniske cover, med en havfrue av en muse, sier Olly selv; I wanted to identify with this beautiful creature luring men to their death; searching for a love, or a lover, that’s out of reach. A lot of the songs are patchworks inspired by random memories and hook-ups, or men that I’ve met. Night Call ble skrevet over seks måneder hvor Olly har hentet inspirasjonen fra diskolegenden Sylvester til karakteren Ritchie i den prisbelønte serien It's A Sin. Han spiller på tidligere erfaringer og omfavner følelsene sine ved å snu dem på hodet. Olly Alexander har blitt en av verdens mest banebrytende moderne popstjerner. Etter to suksessrike album har han fem Brit Award-nominasjoner, spilt utsolgte show verden over og blitt en viktig stemme i diskusjoner rundt mental helse og spørsmål som påvirker LGBTQ + -samfunnet. Debutalbumet Communion har forlengst passert dobbel platina i Norge, og Years & Years har hatt store hits med låter som “King”, “Desire”, “Shine” og “Eyes Shut”. Years & Years har også spilt flere konserter i Norge, både egne og festivaler.

 

Ludovico Einaudi slipper sitt første nye soloalbum på 20 år. Underwater ble til under lockdown da Einaudi fikk en sjelden mulighet til å komponere uforstyrret. Albumet inkluderer 12 nykomponerte pianostykker i hans særegne musikalske stil. Skriveprosessen kom naturlig, mer enn noen gang før. Jeg følte en frihet til å forlate meg selv og la musikken flyte. Jeg hadde ikke et filter mellom meg selv og det som kom ut av pianoet, det føltes veldig rent. Tittelen «Underwater» er en metafor – det er et uttrykk for en flytende dimensjon, uten forstyrrelser utenfra. - Ludovico Einaudi

 

Ludwig Göransson har kompnert musikk til Star Wars serien The Book Of Boba Fett. Musikken fra de første fire episodene er ute nå.

 

The Supremes-vokalisten Mary Wilsons solokarriere samles i albumet The Motown Anthology som slippes 4. mars. Første låt ut er “Falling In Love (Live at The Frontier January 13, 1970)”.

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Askepott-vri og cowboyvibes i Carina Dahl og Zadekings nye singel11.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding

Fredag 12. september er det duket for fest når Zadeking og Carina Dahl gir ut låta Cowboyhatten. Den energiske og catchy låten kombinerer et lekent cowboy-univers med et tydelig Cinderella-tema, men i stedet for en glassko er det eieren av cowboyhatten det letes etter. Musikken får ekstra liv gjennom visuelt innhold spilt inn i en ekte cowboy-by i Strömstad, hvor både rånere og bygdeliv setter stemningen. Zadeking forklarer bakgrunnen til låta slik: “Låta ‘Cowboyhatten’ er inspirert av den klassiske Disney filmen Askepott. I filmen prøver prinsen å finne hvem som passer skoen mens vi har tvistet det til: hvem passer egentlig denne cowboyhatten? Samarbeidet med Carina har vært helt on point! Elsker viben vi hadde i studio ho er en utrolig dyktig artist som jeg garantert kommer til å jobbe med igjen.” Carina er også veldig entusiastisk over samarbeidet, og sier dette om tilblivelsen av låta: “Vi trenger mer samarbeid mellom norske artister, og hele reisen fra studio til videoinnspilling

Andrea Bredesen Holm slipper etterlengtet versjon av «Lykkelig uten meg»29.8.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding

Etter å ha gått viralt på TikTok med sin egen tolkning av Sebastian Zalos «Lykkelig uten meg», slipper årets The Voice-vinner Andrea Bredesen Holm endelig sin versjon av låta. Responsen på TikTok var enorm, med tusenvis av likes, og mange ønsker om en utgitt versjon. “Jeg har valgt å covre «Lykkelig uten meg» fordi det er en skikkelig fin låt, men en veldig vakker tekst. Jeg er veldig opptatt av tekst og formidling og elsker låter som dette. Jeg har selv ikke hatt det så lett blant annet i oppveksten, så kjenner sårheten i teksten. Føle at man står fast i en vanskelig periode kanskje. Første gang jeg hørte låta satt jeg med en stor klump i halsen. Den traff virkelig. Uten at jeg vet helt hvorfor egt. Den er ganske melankolsk, og handler om å gå igjennom noe vondt å vanskelig. Men at det ofte kan ordne seg til slutt ❤️ Mange måter å relatere til låter på. Finnes ikke en fasit!! Gleder meg til å vise den, og håper folk liker versjonen.❤” Andrea Bredesen Holm Andrea, bare 19 år gammel, ha

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye