Universal Music Norge

Ny musikk fra Gabrielle, Lisa Børud, Salti, HAIM, Jessie Ware, JP Cooper, S1sco med flere

Del

Lisa Børud hedrer ektemannen i ny låt! 

Gabrielle slipper ny singel - «Sånn Som Deg» 

Trevis er tilbake med årets første låt – «Options»! 

NALO x S1sco – Capoeira 

SALTI feat. CCA Jonas: "Superstitious" 

Grammy-nominerte 6LACK slipper i dag den etterlengtede EPen 6 PC HOT. EPen inneholder tidligere utgitte “ATL Freestyle” og bidrag fra blant andre stjerneprodusenten Timbaland og rapkometen Lil Baby. De kritikerroste albumene FREE 6LACK (2016) og East Atlanta Love Letter (2018) har begge solgt til Gull i Norge. 

Søstrene HAIM, Este, Alana og Danielle, slapp i dag sitt nye album Women In Music Pt. III. Det nye albumet er det tredje i rekken og følger opp Something To Tell You fra 2017. På Women In Music Pt. III har de igjen teamet opp med to tidligere samarbeidspartnere, Grammy Award-vinnende produsent Ariel Rechtshaid (Adele, Blood Orange, Carly Rae Jepsen) og Rostam Batmanglij (Charli XCX, Solange, Frank Ocean).  

Trevor Daniel har fått med seg Selena Gomez på sin nye single «Past Life». Dette er første låten som jobbes globalt av Universal Music. Han har tidligere hatt flere låter som har streamet mye lokalt. Han slapp låten “Falling” i 2019, som nærmer seg dobbel platina her og ble spilt på P3, mp3 og P3X. 

Jessie Ware er i dag ute med sitt fjerde album What’s Your PleasureMed tre topp ti album og fire Brit Award-nominasjoner har Jessie bevist sin status som en av Storbritannias mest innflytelsesrike artister.Jessie Ware har også den prisbelønte podcasten Table Manners med sin mor. Som en stor fan av Earth Wind and Fire og Teena Marie hyller hun "the golden age of funk and dance" med sitt nye album. Bidragsytere på albumet er låtskrivere som Kindness, som bidro på Solanges A Seat at the Table, hennes nære venner Danny Parker, Shungudzo Kuyimba, Clarence Coffee Jr. (Dua Lipas Future Nostalgia), og de umiskjennelige guitar twangsene fra Metronomys Joseph Mount som jobbet på Robyns album Honey. 

Stjerneskuddet Lil Mosey slipper i dag oppfølgeren til megahiten "Blueberry Faygo"; "Back At It" med Lil Baby. Hør låten her! "Blueberry Faygo" har solgt til Platina og peaket på #15 på singellisten i Norge.

Reggaelegenden BujuBanton er ute med sitt første album på ti år. På Upside Down 2020 har jamaicaneren fått med seg artister som John LegendPharrell, Stephen Marley og Stefflon Don. 

Den britiske sangeren JP Cooper slipper i dag EPen «Too Close». EPen følger opp hans siste singel «Little Bit of Love», en oppløftende låt som ble sluppet for å gi hans fans litt oppmuntring i koronatiden. “It feels like it’s been a while since I’ve released a collection of songs, so I’m very happy to be putting this out there. I see “Too Close” as a precursor to my second album. I’d like to think of these songs as part of the same collection.” JP Cooper 

JP Cooper har tidligere jobbet med Astrid S på låten Sing It With Mesom gikk til Platina i Norge. 

Den svenske artisten og produsenten Alfons har alliert seg med produsentkollega AlexieDivello og slipper i dag sommerlåten “Fanny And The Wee”. Alfons har tidligere sluppet plenty av låter som soloartist, og singelen “Ganjaman” har over 100 millioner streams på Spotify, 2x Platina i Norge og ble i 2015 kåret til årets russelåt på NRK mP3.   

Nøkkelord

Bilder

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Zadeking og Staysman forener krefter - slipper “Velkommen til Østfold”23.10.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding

To av Østfolds mest folkelige og energiske artister går sammen når Zadeking og Staysman slipper låta Velkommen til Østfold 24. oktober. Låta er produsert av Aadne Haaland, og feirer alt som gjør Østfold til Østfold: samholdet, humoren og kjærligheten til der man kommer fra. Musikkvideoen er spilt inn på ikoniske steder i fylket, blant annet Ed Garasjen - kjent fra Lange Flate Ballær-filmene - og med solid lokal forankring gjennom bilmiljøet The Outsiders, også fra Østfold. “Det er en ære å få lage musikk med legenden fra Fredrikstad. Dette er en hyllest til hjemfylket vårt - folkene, stedene, bilene, alt! Vi ville lage noe som føles ekte, og som viser at Østfold har personlighet, glimt i øyet og masse hjerte,” sier Zadeking. Staysman er også fornøyd med samarbeidet med Zadeking og sier: «Endelig får jeg gjort en låt med Haldens store sønn, Zadeking. Vi har vel kjent hverandre i 7-8 år og alltid hatt en plan om å gi ut noe sammen. Nå har vi klart å lande på låt, vi har klart å lande en

Emilie Nicolas tonesetter førjulen med “Brightly Shining”, som er del av det offisielle lydsporet til den mye omtalte filmen Stargate – en julefortelling17.10.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding

Stemningsfulle “Brightly Shining”, byr på Emilies karakteristiske stemme og umiskjennelige tilstedeværelse i kombinasjon med en tidløs og moderne produksjon. Låten slippes i dag, samtidig som førjulsfilmen har premiere. “Brightly Shining” er en rørende og vakker låt, der Emilies karakteristiske stemme, både sårbar og kraftfull, kombineres med en tidløs og moderne produksjon. Hør låten HER. Filmen, som er basert på Ingvild H. Rishøis elskede bestselger fra 2021, tar publikum med på en emosjonell reise om familiebånd, vennskap og julens magi. Romanen gikk rett inn på bestselgerlistene og er blitt omtalt og hyllet både av Dua Lipa og Oprah Winfrey. Det er en varm og hjertelig fortelling, og Emilie Nicolas ble tildelt den sjeldne æren av å skape filmens soundtrack: «Det begynte med at jeg leste boken filmen er basert på og den er helt fantastisk. Det var ikke tvil om at jeg ville skrive låta. Det er en så sterk historie som ligger til grunn og det har utelukkende vært en glede å skrive om

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye