Universal Music Norge

Ny musikk fra Dagny, The Rolling Stones, Lido, HRVY, SALTI, med flere!

Del

Melody Gardot & Sting med ny låt!

The Rolling Stones - "Goats Heads Soup" 2020 ute nå!

Ezzari slipper første låt fra kommende tre-spors EP - "Nabolaget"

"Jeg måtte grave i underbevisstheten min" - SALTI ute med ny låt fra debut-EP!

Torine ute med nostalgisk glad-låt om å gjøre teite ting!

Dagny ute med ny låt og til topps på norsk radio!

2. september slapp Lido sin fjerde singel Layaway", fra det kommende albumet Peder, som slippes 18. september. På “Layaway” har han nok engang samarbeidet med den amerikanske duoen THEY. På det kommende albumet har han også med seg Jojo, Col3trane, Brandon Arreaga (PRETTYMUCH) og den London-baserte artisten Ebenezer. 

Superstjernen HRVY (21) slipper i dag låten "Good Vibes" med hele Norges Matoma. Låten inneholder en gitarsolo med selveste Skjalg Raaen fra Åge Aleksandersens band Sambandet. 
Den unge artisten har det siste året passert over 10 millioner månedlige lyttere og over 1 million følgere på Spotify. HRVY nådde også førsteplassen over alle UMG-artister på TikTok med over 800.000 videoer på hans debutlåt "Personal", som per dags dato har passert over 860 millioner streams på tvers av plattformer. 
"Good Vibes" er skrevet av blant andre Grammy-nominerte MNEK, som for tiden klatrer oppover lister med låten "Head & Heart".

Rapstjernen Big Sean er ute med sitt femte soloalbum Detroit 2 i dag, og har fått med seg en rekke bidrag fra celebre artistkollegaer som Post Malone, Travis Scott, Lil Wayne, Ty Dolla $ign, Young Thug, Diddy, og den avdøde LA-legenden Nipsey Hussle. I tillegg har han fått med komikerlegenden Dave Chappelle, Stevie Wonder og Erykah Badu.
Big Sean har toppet Billboards albumliste med sine to siste album; Dark Sky Paradise (2015) og Decided (2017). Hiten "Don't Fuck With You" fra førstnevnte, har solgt til platina i Norge.  

Filmmusikken fra live-action versjonen av Disneys klassiker Mulan slippes i dag. Albumet inneholder to låter fra Christina Aguilera - i tillegg til den nye låten "Loyal Brave True" gjør hun også en ny versjon av låten "Reflection" som hun også sang på filmmusikken til den originale animerte filmen fra 1998.

LOVA fortsetter å hevde seg som en skarp, smart og vittig artist. I 2018 ble hun omtalt som Sveriges hotteste nye musikalske eksport, og siden den gang har hun samlet over 50 millioner streams og fått anerkjennelse av Billboard, Idolator, GQ, LADYGUNN, The Line of Best Fit og mer. Hennes nye singel “One Day Left er en påminnelse om at livet er dyrebart. Ingen vet hvordan morgendagen ser ut, så i stedet for å bekymre seg for de små tingene, bør vi nyte hver dag som det er vår siste og sette pris på tingene og de vi har. 

Nøkkelord

Bilder

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Lewis Capaldi gjør comeback!27.6.2025 09:09:55 CEST | Pressemelding

Etter to år borte fra rampelyset, gjør den globale superstjernen Lewis Capaldi i dag sitt svært etterlengtede comeback. Den nye singelen «Survive» er et dristig og modig anthem som gjenspeiler en utfordrende periode i karrieren hans. Dette kulminerte på Glastonbury i 2023 i et ekstremt tøft, men også samlende øyeblikk da publikum på Pyramid Stage hjalp en emosjonell Capaldi over målstreken. “Most nights I fear that I’m not enough, I’ve had my share of Monday mornings when I can’t get up” synger Capaldi i et enormt, nervepirrende og brutalt ærlig spor som tar for seg mentale helseutfordringer som selvtvil og fortvilelse, men som slår tilbake med et refreng fullt av styrke - “I swear to God I’ll survive, if it kills me to, I’m gonna’ get up and try, if it’s the last thing I’ll do” På låten “Survive” gjenforenes Lewis Capaldi med sin nære samarbeidspartner Romans, som han også skrev «Someone You Loved» sammen med. Låten har strømmet over svimlende 60 millioner ganger i Norge, noe som tils

Penger er ikke alt – Ny låt fra Malik og Blackie!20.6.2025 10:15:00 CEST | Pressemelding

Etter å ha truffet hardt med sine tidligere utgivelser, inkludert den suksessrike singelen “TIL DEG” med selveste Arif, er Malik tilbake med sommerlåten “PENGER” 20. juni hvor han har fått med seg stjernen Blackie. Hør ”PENGER” HER. Låta “PENGER” går dypere enn materialisme og kapitalisme – den handler om ekte glede, kjærlighet og hva som gir livet mening på et mer personlig nivå. Malik sier selv at låten handler om å minne seg selv og andre på at ekte lykke ikke kan kjøpes: «Penger er ikke alt, det er bare tall, det er bare tegn. Penger er ikke kjærlighet, det er tilgjengelighet. Eg bruker penger, eg spanderer, og ja vi koser oss her nå. Men dette er bare små gleder i det hele. Ekte glede kommer fra innsiden», sier Malik om låten. I dette spennende, catchy og kanskje uforventede låtsamarbeidet møtes Malik sine kompromissløse tekster og flows med Blackie sine fløyelsmyke vokaler og melodier. Den er en påminnelse om at ekte glede ikke ligger i det vi kan kjøpe, men i de små, virkelige o

Karen Moe er vinner av «Norges Nye Countrystjerne» 202519.6.2025 12:05:00 CEST | Pressemelding

Karen Moe (f. 2003) er årets vinner av Norges Nye Countrystjerne. Med en stemme som rørte juryen, og et uttrykk preget av både sårbarhet og styrke, pekte hun seg ut som en soleklar ener blant årets deltakere. Konkurransen har markert seg som en viktig arena for å oppdage og løfte fram nytt norsk countrytalent. Fjorårets vinner, Tobias Sten, har i løpet av det siste året rukket å bli en av landets største artister.

lille Caesar slipper «maria» 20. juni19.6.2025 09:23:27 CEST | Pressemelding

Fredag 20. juni slipper lille Caesar sin nye singel «maria» – en låt om savn, minner og kjærlighet som glapp. Med et refreng som setter seg fra første lytt, er dette en låt mange kommer til å ta med seg gjennom sommeren. «maria» er lille Caesars første utgivelse etter debutalbumet LENGE LEVE LIVET, som har samlet over 13,5 millioner streams siden lanseringen tidligere i år. Låten bygger videre på det som har blitt artistens signatur: melodisterk og umiddelbar pop med en personlig kjerne. – «Jeg begynte å lete etter Maria for over ett år siden – omtrent samtidig som jeg skrev denne låta. Nå har jeg endelig funnet henne. Derfor deler jeg låta med henne og dere i dag,» sier lille Caesar selv om utgivelsen. Med låter som «hva om jeg slutta å bry meg», «brenner» og «hvem kan seile foruten vind?» feat. Tobias Sten (over 4,7 millioner streams, #2 på Spotify og 7200 brukerskapte videoer på TikTok), har lille Caesar for lengst etablert seg som en av de mest særegne og tydelige stemmene i ny nor

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye