Universal Music Norge

Ny musikk fra Carly Rae Jepsen, Roc Boyz, Elton John, Olivia Lobato/Ramón, The Killers og Benny Blanco!

Del

Carly Rae Jepsen har sluppet sin nye singel “Beach House fra det kommende albumet The Loneliest Time som slippes 21. oktober. I låten tar hun for seg uforutsigbarheten ved nåtidens online dating med uhell og skuffelser det kan bringe, på en ærlig og morsom måte. “Beach Housesementerer til syvende og sist Jepsens arv som en av pophistoriens skarpeste fortellere om de endeløse nyansene av kjærlighet og forhold.



Den amerikanske artisten og produsenten Benny Blanco har fått med seg BTS og Snoop Dogg på sin nye låt “Bad Decisions” som ble sluppet i dag. Låten følger med en musikkvideo du kan se her



The Killers er ute med låta “boy” i dag, som er produsert av Stuart Price som også produserte albumet Day & Age som toppet den norske albumlista i 2008. Bandet legger ut på turne i Nord-Amerika senere denne måneden, og skal også turnere i Australia og New Zealand i år.



Produsentlegenden T Bone Burnett er nå aktuell med albumet The Invisible Light: Spells - en del av trilogien The Invisible Lights. Burnett har tidligere jobbet med storheter som blant andre Bob Dylen, Elvis Costello, og produsert det GRAMMY-vinnende albumet Raising Sand for Robert Plant og Alison Krauss, samt produsert filmmusikken til ikoniske filmer som “O Brother, Where Art Thou?,” “Walk The Line”, og “The Big Lebowski”.



Regimental Sgt Zippo skulle blitt Elton Johns debutalbum i 1968, men av ukjente grunner ble albumet ikke utgitt. Etter å ha sett dagens lys i forbindelse med samleutgivelsen Jewel Box i 2020 er Regimental Sgt Zippo nå for første gang tilgjengelig som et selvstendig album, mikset i Abbey Road Studio, og presentert med den opprinnelige rekkefølgen på låtene.



Stjerneskuddet Fletcher, som i våres spilte for et utsolgt Vulkan i Oslo, er ute med den nye låten “Becky’s So Hot” og har annonsert sitt debutalbum. Albumet har fått tittelen Girl Of My Dreams og slippes 16. september.



Den svenske popkometen Olivia Lobato har slått seg sammen med Ramón på en akustisk versjon av hitlåten “Syrener”, som de sammen fremførte under Norway Cups åpningsshow.



Popstjerneskuddet Lauren Spencer-Smith slapp låta “Narcissist” i forrige uke. Den er produsert av Greg Kurstin, som tidligere har jobbet med blant andre Adele. Spencer-Smith fikk sitt gjennombrudd med låta “Fingers Crossed” som toppet den norske singellista tidligere i år.



Svenske BELL slapp i sommer låten “MISSFORSTÅTT”, som gikk rett til #1 på Spotify i Sverige.

Nå har den norske trioen Roc Boyz gjort en remix av låten som for første gang ble fremført live på Stavernfestivalen da BELL gjestet Roc Boyzs konsert.



Forrige uke slapp Stromae en ny versjon av sin låt “Mon Amour” med Camila Cabello. Sammen skaper de en helt ny dimensjon til orginalen som er med på det kritikerroste albumet Multitude sluppet tidligere i år. Låten er produsert av Stromae sin lillebror Luc Van Haver, og i musikkvideoen spiller Stromae en deltaker i det fiktive realityprogrammet, Villa Mon Amour, med store likheter til Love Island. Se video HER.

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Emilie Nicolas tonesetter førjulen med “Brightly Shining”, som er del av det offisielle lydsporet til den mye omtalte filmen Stargate – en julefortelling13.10.2025 11:30:00 CEST | Pressemelding

Stemningsfulle “Brightly Shining”, byr på Emilies karakteristiske stemme og umiskjennelige tilstedeværelse i kombinasjon med en tidløs og moderne produksjon. Låten slippes samme dag som førjulsfilmen har premiere den 17. oktober. “Brightly Shining” er en rørende og vakker låt, der Emilies karakteristiske stemme, både sårbar og kraftfull, kombineres med en tidløs og moderne produksjon. Filmen, som er basert på Ingvild H. Rishøis elskede bestselger fra 2021, tar publikum med på en emosjonell reise om familiebånd, vennskap og julens magi. Romanen gikk rett inn på bestselgerlistene og er blitt omtalt og hyllet både av Dua Lipa og Oprah Winfrey. Det er en varm og hjertelig fortelling, og Emilie Nicolas ble tildelt den sjeldne æren av å skape filmens soundtrack: «Det begynte med at jeg leste boken filmen er basert på og den er helt fantastisk. Det var ikke tvil om at jeg ville skrive låta. Det er en så sterk historie som ligger til grunn og det har utelukkende vært en glede å skrive om de to

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye