Ny musikk fra Carly Rae Jepsen, Roc Boyz, Elton John, Olivia Lobato/Ramón, The Killers og Benny Blanco!

Carly Rae Jepsen har sluppet sin nye singel “Beach House” fra det kommende albumet The Loneliest Time som slippes 21. oktober. I låten tar hun for seg uforutsigbarheten ved nåtidens online dating med uhell og skuffelser det kan bringe, på en ærlig og morsom måte. “Beach House” sementerer til syvende og sist Jepsens arv som en av pophistoriens skarpeste fortellere om de endeløse nyansene av kjærlighet og forhold.
Den amerikanske artisten og produsenten Benny Blanco har fått med seg BTS og Snoop Dogg på sin nye låt “Bad Decisions” som ble sluppet i dag. Låten følger med en musikkvideo du kan se her
The Killers er ute med låta “boy” i dag, som er produsert av Stuart Price som også produserte albumet Day & Age som toppet den norske albumlista i 2008. Bandet legger ut på turne i Nord-Amerika senere denne måneden, og skal også turnere i Australia og New Zealand i år.
Produsentlegenden T Bone Burnett er nå aktuell med albumet The Invisible Light: Spells - en del av trilogien The Invisible Lights. Burnett har tidligere jobbet med storheter som blant andre Bob Dylen, Elvis Costello, og produsert det GRAMMY-vinnende albumet Raising Sand for Robert Plant og Alison Krauss, samt produsert filmmusikken til ikoniske filmer som “O Brother, Where Art Thou?,” “Walk The Line”, og “The Big Lebowski”.
Regimental Sgt Zippo skulle blitt Elton Johns debutalbum i 1968, men av ukjente grunner ble albumet ikke utgitt. Etter å ha sett dagens lys i forbindelse med samleutgivelsen Jewel Box i 2020 er Regimental Sgt Zippo nå for første gang tilgjengelig som et selvstendig album, mikset i Abbey Road Studio, og presentert med den opprinnelige rekkefølgen på låtene.
Stjerneskuddet Fletcher, som i våres spilte for et utsolgt Vulkan i Oslo, er ute med den nye låten “Becky’s So Hot” og har annonsert sitt debutalbum. Albumet har fått tittelen Girl Of My Dreams og slippes 16. september.
Den svenske popkometen Olivia Lobato har slått seg sammen med Ramón på en akustisk versjon av hitlåten “Syrener”, som de sammen fremførte under Norway Cups åpningsshow.
Popstjerneskuddet Lauren Spencer-Smith slapp låta “Narcissist” i forrige uke. Den er produsert av Greg Kurstin, som tidligere har jobbet med blant andre Adele. Spencer-Smith fikk sitt gjennombrudd med låta “Fingers Crossed” som toppet den norske singellista tidligere i år.
Svenske BELL slapp i sommer låten “MISSFORSTÅTT”, som gikk rett til #1 på Spotify i Sverige.
Nå har den norske trioen Roc Boyz gjort en remix av låten som for første gang ble fremført live på Stavernfestivalen da BELL gjestet Roc Boyzs konsert.
Forrige uke slapp Stromae en ny versjon av sin låt “Mon Amour” med Camila Cabello. Sammen skaper de en helt ny dimensjon til orginalen som er med på det kritikerroste albumet Multitude sluppet tidligere i år. Låten er produsert av Stromae sin lillebror Luc Van Haver, og i musikkvideoen spiller Stromae en deltaker i det fiktive realityprogrammet, Villa Mon Amour, med store likheter til Love Island. Se video HER.
Nøkkelord
Kontakter
Wegahta GhideyEvent & Promotion Intern
wegahta.ghidey@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Julemagi fra Ramón med "ingenting er magisk"4.11.2025 12:35:28 CET | Pressemelding
Den 5. november slipper Ramón «ingenting er magisk» etter at den tok av på TikTok med mer enn 1000 creations på det første døgnet. På grunn av den overveldende responsen har Ramón kastet seg rundt for å få låten ferdig, og med hjelp av fansen til å velge artwork er låten klar til å slippes allerede i morgen - en personlig førjulsgave fra Ramón til fansen.
Ella Marie slipper debutalbumet Varra: Blod, kamp og samhold i et kompromissløst musikalsk univers30.10.2025 11:01:57 CET | Pressemelding
31. oktober slipper Ella Marie sitt første soloalbum Varra - et album som stiller makthaverne til veggs og spør: Hvem har blod på hendene?
Karen Moe - "Gensern Din" ute 25. oktober23.10.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Vinneren av "Norges Nye Countrystjerne 2025" Karen Moe slipper sin andre utgivelse "Gensern din" den 25. oktober. Sangen er hennes første egenskrevne låt, og handler om å ikke klare å gi helt slipp. «Gensern din» fanger følelsen av å stå midt i mellom fortid og fremtid, der minnene fortsatt lukter litt som ham.
Zadeking og Staysman forener krefter - slipper “Velkommen til Østfold”23.10.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
To av Østfolds mest folkelige og energiske artister går sammen når Zadeking og Staysman slipper låta Velkommen til Østfold 24. oktober. Låta er produsert av Aadne Haaland, og feirer alt som gjør Østfold til Østfold: samholdet, humoren og kjærligheten til der man kommer fra. Musikkvideoen er spilt inn på ikoniske steder i fylket, blant annet Ed Garasjen - kjent fra Lange Flate Ballær-filmene - og med solid lokal forankring gjennom bilmiljøet The Outsiders, også fra Østfold. “Det er en ære å få lage musikk med legenden fra Fredrikstad. Dette er en hyllest til hjemfylket vårt - folkene, stedene, bilene, alt! Vi ville lage noe som føles ekte, og som viser at Østfold har personlighet, glimt i øyet og masse hjerte,” sier Zadeking. Staysman er også fornøyd med samarbeidet med Zadeking og sier: «Endelig får jeg gjort en låt med Haldens store sønn, Zadeking. Vi har vel kjent hverandre i 7-8 år og alltid hatt en plan om å gi ut noe sammen. Nå har vi klart å lande på låt, vi har klart å lande en
Emilie Nicolas tonesetter førjulen med “Brightly Shining”, som er del av det offisielle lydsporet til den mye omtalte filmen Stargate – en julefortelling17.10.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
Stemningsfulle “Brightly Shining”, byr på Emilies karakteristiske stemme og umiskjennelige tilstedeværelse i kombinasjon med en tidløs og moderne produksjon. Låten slippes i dag, samtidig som førjulsfilmen har premiere. “Brightly Shining” er en rørende og vakker låt, der Emilies karakteristiske stemme, både sårbar og kraftfull, kombineres med en tidløs og moderne produksjon. Hør låten HER. Filmen, som er basert på Ingvild H. Rishøis elskede bestselger fra 2021, tar publikum med på en emosjonell reise om familiebånd, vennskap og julens magi. Romanen gikk rett inn på bestselgerlistene og er blitt omtalt og hyllet både av Dua Lipa og Oprah Winfrey. Det er en varm og hjertelig fortelling, og Emilie Nicolas ble tildelt den sjeldne æren av å skape filmens soundtrack: «Det begynte med at jeg leste boken filmen er basert på og den er helt fantastisk. Det var ikke tvil om at jeg ville skrive låta. Det er en så sterk historie som ligger til grunn og det har utelukkende vært en glede å skrive om
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

