Ny musikk fra Astrid S & Dagny, Sam Fender, Elvis Costello samt album fra Juice WRLD!
10.12.2021 09:37:07 CET | Universal Music Norge | Pressemelding

Astrid S slipper sin nye singel "Pretty" i et ikonisk samarbeid med Dagny!
Tina & Bettina gjør comeback - slipper julelåt!
I dag slippes albumet Fighting Demons av den avdøde superstjernen Juice WRLD. Albumet inneholder 18 låter, med gjestebidrag fra Justin Bieber, Eminem, Polo G, Trippie Redd og Suga fra BTS. Denne uken var det to år siden Juice WRLD gikk bort, og i går ble han minnet i Chicago med Juice WRLD Day; et to timers hedersprogram med ulike gjesteartister.
Kritikerroste Sam Fender slapp sitt andre album Seventeen Going Under i høst, og har i det siste hatt en hit med tittellåten fra dette albumet. Fender har nå fått med seg lovende Holly Humberstone på en akustisk versjon låta. Holly Humberstone er vinner av prestisjetunge 2022 BRITs Rising Star, og ble nylig utpekt av Variety som en av deres Artists to Watch for 2022. Nylig ble det annonsert at hun skal varme opp for Olivia Rodrigo på hennes USA turné til våren, og i forkant av denne varmer hun opp for girl in red på hennes USA turné i mars og april.
Talkshowverten Jimmy Fallon har fått med seg Ariana Grande og Megan Thee Stallion på julelåta "It Was A...(Masked Christmas)". Låta og videoen hadde premiere på The Tonight Show, og handler om å feire jul med ansiktsmaske og er en oppfordring til å vaksinere seg.
Elvis Costello er i dag ute med låten "Paint The Red Rose Blue". Dette er andre låt fra albumprosjektet The Boy Named If som kommer 14. februar.
Det svenske barne-TV fenomenet Babblarna er nå tilgjengelig på norsk, også med den nye låten "Babblarnas julevise". Serien vises på NRK Super.
Nøkkelord
Bilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Et stjernesamarbeid du ikke så komme: ULD og No.4 tolker folkekjære deLillos24.8.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
ULD og No.4 møtes i et samarbeid du kanskje ikke så komme. 28. august slipper de sin nytolkning av «Suser avgårde» - første låt fra et nytt soundtrack der noen av Norges mest spennende artister tolker den folkekjære deLillos-katalogen.
Ane Brun slipper "Hold Me" og annonserer nytt album21.8.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
21. august slipper Ane Brun den nye singelen «Hold Me», skrevet og produsert sammen med ARY. Samtidig annonserer hun sitt nye album I Thought We Were the Same, hennes første med nyskrevet musikk på seks år. Albumet slippes 6. november.
Ramón forlenger Ramuelo sommeren med MANCHEGO20.8.2026 08:50:00 CEST | Pressemelding
Sommeren er ikke over enda! Ramón kommer nemlig med Manchego, en punchy poplåt som gjør hans tredje album RAMUELO helt komplett. Låten er svært etterspurt av sultne fans som fikk en smakebit av låten på TikTok for snart et år siden, og Fredag 21. august er ventetiden endelig over!
Nytt album fra Secret Garden fremført av Royal Philharmonic Orchestra18.8.2026 15:22:00 CEST | Pressemelding
For første gang er Secret Gardens tidløse musikk gjenskapt for og spilt inn av et fullt symfoniorkester. Secret Symphony – the Orchestral Music of Secret Garden performed by the Royal Philharmonic Orchestra slippes 8. januar 2027
LUKAS GRAHAM VENDER HJEM MED «GOOD TIMES»14.8.2026 10:22:36 CEST | Pressemelding
På sitt femte studioalbum vender Lukas Graham tilbake til sine musikalske røtter. Gjennom 13 nye låter henter han frem minner fra oppveksten og sin irske arv. «Good Times» er spilt inn sammen med et unikt kollektiv av rootsmusikere og knytter fortid og nåtid sammen i en personlig fortelling om vennskap, arv, sorg og fellesskap – og om å ta vare på alt det som binder oss sammen. «Good Times» slippes i dag, fredag 14. august. «Jeg vokste opp med lyden av min far Eugenes kjærlighet til irsk og amerikansk folkemusikk. Han booket musikk i hele Skandinavia og på spillestedene på Christiania, så vi hadde ofte gjester på besøk fra hele verden. Det var ikke popstjerner, men omreisende musikere som ofte overnattet hjemme hos oss, til og med på sofaen vår. Som liten gutt gjorde det stort inntrykk på meg når de tok frem instrumentene sine, spilte en låt og åpent delte musikken og historiene sine i stuen vår», minnes Lukas Graham. Slik ser Lukas Graham tilbake på oppveksten i fristaden Christiania
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

