Ny musikk fra Astrid S & Dagny, Sam Fender, Elvis Costello samt album fra Juice WRLD!

Astrid S slipper sin nye singel "Pretty" i et ikonisk samarbeid med Dagny!
Tina & Bettina gjør comeback - slipper julelåt!
I dag slippes albumet Fighting Demons av den avdøde superstjernen Juice WRLD. Albumet inneholder 18 låter, med gjestebidrag fra Justin Bieber, Eminem, Polo G, Trippie Redd og Suga fra BTS. Denne uken var det to år siden Juice WRLD gikk bort, og i går ble han minnet i Chicago med Juice WRLD Day; et to timers hedersprogram med ulike gjesteartister.
Kritikerroste Sam Fender slapp sitt andre album Seventeen Going Under i høst, og har i det siste hatt en hit med tittellåten fra dette albumet. Fender har nå fått med seg lovende Holly Humberstone på en akustisk versjon låta. Holly Humberstone er vinner av prestisjetunge 2022 BRITs Rising Star, og ble nylig utpekt av Variety som en av deres Artists to Watch for 2022. Nylig ble det annonsert at hun skal varme opp for Olivia Rodrigo på hennes USA turné til våren, og i forkant av denne varmer hun opp for girl in red på hennes USA turné i mars og april.
Talkshowverten Jimmy Fallon har fått med seg Ariana Grande og Megan Thee Stallion på julelåta "It Was A...(Masked Christmas)". Låta og videoen hadde premiere på The Tonight Show, og handler om å feire jul med ansiktsmaske og er en oppfordring til å vaksinere seg.
Elvis Costello er i dag ute med låten "Paint The Red Rose Blue". Dette er andre låt fra albumprosjektet The Boy Named If som kommer 14. februar.
Det svenske barne-TV fenomenet Babblarna er nå tilgjengelig på norsk, også med den nye låten "Babblarnas julevise". Serien vises på NRK Super.
Nøkkelord
Bilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Askepott-vri og cowboyvibes i Carina Dahl og Zadekings nye singel11.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Fredag 12. september er det duket for fest når Zadeking og Carina Dahl gir ut låta Cowboyhatten. Den energiske og catchy låten kombinerer et lekent cowboy-univers med et tydelig Cinderella-tema, men i stedet for en glassko er det eieren av cowboyhatten det letes etter. Musikken får ekstra liv gjennom visuelt innhold spilt inn i en ekte cowboy-by i Strömstad, hvor både rånere og bygdeliv setter stemningen. Zadeking forklarer bakgrunnen til låta slik: “Låta ‘Cowboyhatten’ er inspirert av den klassiske Disney filmen Askepott. I filmen prøver prinsen å finne hvem som passer skoen mens vi har tvistet det til: hvem passer egentlig denne cowboyhatten? Samarbeidet med Carina har vært helt on point! Elsker viben vi hadde i studio ho er en utrolig dyktig artist som jeg garantert kommer til å jobbe med igjen.” Carina er også veldig entusiastisk over samarbeidet, og sier dette om tilblivelsen av låta: “Vi trenger mer samarbeid mellom norske artister, og hele reisen fra studio til videoinnspilling
Rolf Løvland tildelt H.M. Kongens fortjenstmedalje under hyllestkonsert i Kilden4.9.2025 15:12:46 CEST | Pressemelding
Komponist og låtskriver Rolf Løvland ble onsdag 3. september tildelt H.M. Kongens fortjenstmedalje under en storslått hyllestkonsert i Kilden Teater og Konserthus i Kristiansand.
Hold fast i sommeren med Ys1 - Dance Around (This Room)4.9.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
"For alle som har noen de er glad i, eller hvis du bare er glad i å danse." Fredag 5. september slipper stjerneskuddet Ys1 sin første singel etter EP-debuten «Forsvinne Jeg Og». Singelen er, i kjent Ys1-stil, en frisk blanding av sjangere - men «Dance Around (This Room)» beveger seg inn i et varmere og gladere lydbilde.
Ramón - DESPUÉS DE LA FERIA4.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Et kapittel er over, og vi beveger oss inn i høsten. Eventyret pakkes sammen og Ramón lukker Torres Tivoli for siste gang med sangen "DESPUÉS LA FERIA" - en sang om å elske litt for mye og vente litt for lenge.
Andrea Bredesen Holm slipper etterlengtet versjon av «Lykkelig uten meg»29.8.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Etter å ha gått viralt på TikTok med sin egen tolkning av Sebastian Zalos «Lykkelig uten meg», slipper årets The Voice-vinner Andrea Bredesen Holm endelig sin versjon av låta. Responsen på TikTok var enorm, med tusenvis av likes, og mange ønsker om en utgitt versjon. “Jeg har valgt å covre «Lykkelig uten meg» fordi det er en skikkelig fin låt, men en veldig vakker tekst. Jeg er veldig opptatt av tekst og formidling og elsker låter som dette. Jeg har selv ikke hatt det så lett blant annet i oppveksten, så kjenner sårheten i teksten. Føle at man står fast i en vanskelig periode kanskje. Første gang jeg hørte låta satt jeg med en stor klump i halsen. Den traff virkelig. Uten at jeg vet helt hvorfor egt. Den er ganske melankolsk, og handler om å gå igjennom noe vondt å vanskelig. Men at det ofte kan ordne seg til slutt ❤️ Mange måter å relatere til låter på. Finnes ikke en fasit!! Gleder meg til å vise den, og håper folk liker versjonen.❤” Andrea Bredesen Holm Andrea, bare 19 år gammel, ha
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom