Ny musikk fra Ariana Grande, Rambow, Shawn Mendes og ABBA samt filmmusikk fra West Side Story!

Hør musikken fra Julestjerna nå!
Snow Boyz følger opp EPen Bare Bangerz (del 1), med ny singel “Alle sammen”
Rambow hyller hjemstedet sitt – Furuset
Ariana Grande og Kid Cudi samarbeider på “Just Look Up”, som er hentet fra soundtracket til storfilmen Don’t Look Up. De to artistene har også roller i filmen, som er regissert av Oscar-vinner Adam McKay og har blant andre Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence og Meryl Streep på rollelista. Filmen har kinopremiere 10. desember og slippes på Netflix 24. desember.
Polly Jean Harvey, bedre kjent som PJ Harvey, slapp i 2011 det legendariske albumet Let England Shake. Albumet, det åttende i rekken, ble produsert av PJ Harvey, Flood og John Parish og ble opprinnelig utgitt i februar 2011. Let England Shake inneholder singlene "The Words That Maketh Murder" og "The Glorious Land" og vant samme år Mercury Music Prize. Abumet har solgt til platina i Norge, og er hennes nest største utgivelse her til lands. I dag ble re-utgivelsen annonsert, som er tro mot den originale innspillingen, men med låter som tidligere ikke har vært utgitt. Re-utgivelsen er mikset av Jason Mitchell på Loud Mastering under veiledning av den originale medprodusenten John Parish.
Grammy-nominerte Tierra Whack gjør sin musikalske retur med den nye EPen Rap? EPen følger opp hennes banebrytende 2018-prosjekt, Whack World, en innovativ historiefortelling på 15 ett-minutters vignetter som fanget et fullt spekter av livserfaringer. Albumet høstet gode kritikker og Noisey erklærte det som det beste albumet i 2018. Whack World gikk inn i Topp 10-lister over årets album hos blant andre NPR, Pitchfork og Okayplayer.
Askjell har samarbeidet med Emilie Nicolas på låten “dear past I’ve seen the apocalypse and I wanna og home”. Låten er den første i en tre-spors EP som slippes 18. februar. Askjell slipper også sitt første soloalbum på Decca 18. mars til neste år. Det var på mange måter tilfeldig at det ble Emilie Nicolas som endte opp å synge på låten, men i ettertid er det vanskelig å se for seg noen som kunne gjort den bedre - og rent personlig for meg var det skikkelig stort. Jeg er usikker på hvor jeg hadde vært og hva slags musikk jeg hadde laget om det ikke var for Emilie Nicolas. Da debutplaten hennes Like I'm A Warrior kom ut i 2014 hadde jeg produsert musikk i knapt ett år - og sammen med blant annet James Blake var hun med på å definere meg musikalsk i den perioden. «Nobody Knows» må være en av de låtene jeg har hørt mest på noensinne. Ikke bare er hun en fantastisk vokalist og skriver låter på en helt unik måte som omfavner kompleksitet uten at det føles utilgjengelig - og for meg som fersk produsent og låtskriver som kom fra en helt annen musikalsk verden enn pop, så var musikken hennes det perfekte bindeleddet mellom mine referanser og popmusikkens verden – Askjell.
Filmmusikken fra Steven Spielbergs versjon av musikalklassikeren West Side Story er ute i dag. Hovedrollene bekles av Rachel Zegler og Ansel Elgort, som også bidrar på filmmusikken.
Shawn Mendes slapp balladen “It’ll Be Okay” på torsdag. Tidligere i høst ble det annonsert at den kanadiske superstjernen kommer til Norge i mars neste år for å spille på Telenor Arena.
ABBA slipper i dag sin første julesingel “Little Things”, hvor inntektene går til Unicefs Global Child Protection Fund. Låten er en refleksjon over gleden ved julemorgen, familietid og denne spesielle tiden av året. “Little Things” er med på albumet Voyage, som gikk rett til topps på listene her hjemme og har solgt til gull. Vi tror det er umulig å utrydde fattigdom uten å styrke kvinner. Det er derfor vi støtter Unicef i å beskytte jenter mot seksuell vold og styrke dem gjennom Global Child Protection Fund. Vi har gjort det i mange år med sangen vår "Chiquitita" og nå har vi bestemt oss for å gi Unicef en julegave i form av en annen sang: Little Things fra albumet vårt Voyage! - ABBA. Musikkvideoen er også ute i dag og er regissert av Grammy og BRIT-prisvinnende britiske musikkvideoregissør og mangeårig ABBA-fan Sophie Muller (Gwen Stefani, Annie Lennox, Sade, Beyoncé, Rihanna, Radiohead, Björk) og produsentene Juliette Larthe (Arca, Kanye West, Little Simz ) og Chris Murdoch (Kylie Minogue, Franz Ferdinand, Maneskin). Videoen spiller på produksjonen av ABBA Voyage-konsertene som har premiere i London til mai neste år. Se den HER.
Tio & Tullerusken, som lager musikk for barn i alle aldere, slipper i dag låten “Juleglede”. Duoen er også aktuell med en tilhørende tredels julespesial i podcastformat.
Alternative-bandet Daisy The Great slipper låten “Glitter” i dag - deres andre single på plateselskapet S-Curve. Brooklyn-duoen har gjennom høsten vært aktuell med AJR-samarbeidet “Record Player”.
Filmmusikken til vinterens store Disney-eventyr, Encanto, er nå tilgjengelig på norsk. De norske stemmene til filmen er Ulrikke Brandstorp, Unn Vibeke Hol, Nahom Feshatzion, Akuvi Kumoji og Anders Bye.
Nøkkelord
Kontakter
Katrine NagyEvent & Promotion Manager
Tel:+47 415 49 042katrine.nagy@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Lewis Capaldi gjør comeback!27.6.2025 09:09:55 CEST | Pressemelding
Etter to år borte fra rampelyset, gjør den globale superstjernen Lewis Capaldi i dag sitt svært etterlengtede comeback. Den nye singelen «Survive» er et dristig og modig anthem som gjenspeiler en utfordrende periode i karrieren hans. Dette kulminerte på Glastonbury i 2023 i et ekstremt tøft, men også samlende øyeblikk da publikum på Pyramid Stage hjalp en emosjonell Capaldi over målstreken. “Most nights I fear that I’m not enough, I’ve had my share of Monday mornings when I can’t get up” synger Capaldi i et enormt, nervepirrende og brutalt ærlig spor som tar for seg mentale helseutfordringer som selvtvil og fortvilelse, men som slår tilbake med et refreng fullt av styrke - “I swear to God I’ll survive, if it kills me to, I’m gonna’ get up and try, if it’s the last thing I’ll do” På låten “Survive” gjenforenes Lewis Capaldi med sin nære samarbeidspartner Romans, som han også skrev «Someone You Loved» sammen med. Låten har strømmet over svimlende 60 millioner ganger i Norge, noe som tils
Penger er ikke alt – Ny låt fra Malik og Blackie!20.6.2025 10:15:00 CEST | Pressemelding
Etter å ha truffet hardt med sine tidligere utgivelser, inkludert den suksessrike singelen “TIL DEG” med selveste Arif, er Malik tilbake med sommerlåten “PENGER” 20. juni hvor han har fått med seg stjernen Blackie. Hør ”PENGER” HER. Låta “PENGER” går dypere enn materialisme og kapitalisme – den handler om ekte glede, kjærlighet og hva som gir livet mening på et mer personlig nivå. Malik sier selv at låten handler om å minne seg selv og andre på at ekte lykke ikke kan kjøpes: «Penger er ikke alt, det er bare tall, det er bare tegn. Penger er ikke kjærlighet, det er tilgjengelighet. Eg bruker penger, eg spanderer, og ja vi koser oss her nå. Men dette er bare små gleder i det hele. Ekte glede kommer fra innsiden», sier Malik om låten. I dette spennende, catchy og kanskje uforventede låtsamarbeidet møtes Malik sine kompromissløse tekster og flows med Blackie sine fløyelsmyke vokaler og melodier. Den er en påminnelse om at ekte glede ikke ligger i det vi kan kjøpe, men i de små, virkelige o
Karen Moe er vinner av «Norges Nye Countrystjerne» 202519.6.2025 12:05:00 CEST | Pressemelding
Karen Moe (f. 2003) er årets vinner av Norges Nye Countrystjerne. Med en stemme som rørte juryen, og et uttrykk preget av både sårbarhet og styrke, pekte hun seg ut som en soleklar ener blant årets deltakere. Konkurransen har markert seg som en viktig arena for å oppdage og løfte fram nytt norsk countrytalent. Fjorårets vinner, Tobias Sten, har i løpet av det siste året rukket å bli en av landets største artister.
lille Caesar slipper «maria» 20. juni19.6.2025 09:23:27 CEST | Pressemelding
Fredag 20. juni slipper lille Caesar sin nye singel «maria» – en låt om savn, minner og kjærlighet som glapp. Med et refreng som setter seg fra første lytt, er dette en låt mange kommer til å ta med seg gjennom sommeren. «maria» er lille Caesars første utgivelse etter debutalbumet LENGE LEVE LIVET, som har samlet over 13,5 millioner streams siden lanseringen tidligere i år. Låten bygger videre på det som har blitt artistens signatur: melodisterk og umiddelbar pop med en personlig kjerne. – «Jeg begynte å lete etter Maria for over ett år siden – omtrent samtidig som jeg skrev denne låta. Nå har jeg endelig funnet henne. Derfor deler jeg låta med henne og dere i dag,» sier lille Caesar selv om utgivelsen. Med låter som «hva om jeg slutta å bry meg», «brenner» og «hvem kan seile foruten vind?» feat. Tobias Sten (over 4,7 millioner streams, #2 på Spotify og 7200 brukerskapte videoer på TikTok), har lille Caesar for lengst etablert seg som en av de mest særegne og tydelige stemmene i ny nor
Alessandra slipper "Toscana" – en varm sommerlåt med girl power, attitude og ferievibber fra Italia13.6.2025 10:05:31 CEST | Pressemelding
Hør låten HER! Med låten serverer Alessandra en pause fra all drama og kaos i livet med en het og selvtillitsgivende låt for den perfekte venninneferien! Låten er en hyllest til Toscana, som ikke bare er en plass, men et statement: “Man trenger ikke annet når man har sine jenter. Venninner er der for deg, holder deg oppe og minner deg på hvem du er. Nå er det oss!” – Alessandra Toscana er en hyllest til kvinnelig styrke og til alle de fantastiske sommerøyeblikkene vi deler sammen. Den handler om å finne tilbake til seg selv, ha det gøy med sine beste venninner og danse seg fri fra gamle forhold. Toscana er oppfølgeren til dansegulv-bangeren “Non Stop”, og Alessandra viser nok en gang hvorfor hun er en av de mest spennende artistene å følge med på i Europa. Låten er produsert av den Grammy-nominerte stjerneprodusenten William Larsen, også kjent som Nasty Kutt. Mer om Alessandra Til tross for sin korte karriere har Alessandra allerede markert seg som en stjerne både på den norske og inte
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom