Ny låt fra Jørgen Dahl Moe; “Cliché"
23.3.2023 08:15:00 CET | Universal Music Norge | Pressemelding

Siden han tok førsteplassen i sangkonkurransen The Voice 2022, har Jørgen Dahl Moe kjent på et behov for å kunne gi ut sin egen musikk som gjenspeiler hvem han er som artist. I konkurransen markerte han seg som en musiker av ypperste kvalitet med sine vokalprestasjoner, instrument-beherskelse og en tilstedeværelse på scenen som kan sammenlignes med de store, internasjonale stjernene. Hans cover av “Dancing In The Dark” har høstet inn over 10 millioner streams på tvers av plattformer og det sier sitt om hvor trollbundet det norske publikum ble.
Nå som glitter-støvet etter den hektiske reisen i The Voice har lagt seg, markeres en ny epoke for gullstrupen fra Andebu. Egenskrevne låter skal slippes og publikum skal få bli kjent med personen og låtskriveren Jørgen. I “Cliché” beskriver Jørgen Dahl Moe følelsen av å stå igjen etter et brudd hvor klisjeer er det eneste som kan sette ord på hva man føler.
- Sammenlignet med min forrige låt, “Wherever You Go”, så er dette også en pour-your-heart-out-type låt. Det er en låt som er satt til en handling hvor jeg-personen er på det punktet etter et brudd der de eneste ordene han sitter igjen med er alle klisjéene. Hvordan skal man si “jeg elsker deg” uten de tre ordene?
Samtidig som låten er en hyllest til klisjeene, så er den også en liten stikker til noen fra Jørgens fortid.
- Det var noen jeg studerte med som mente at ordene jeg ville bruke for å beskrive mine egne emosjoner var så klissete og klisjé. De ordene er klisjé av en grunn. Denne låten er som en liten langefinger til han.
25. og 26 april spiller Jørgen to(!) utsolgte konserter på Parkteatret i Oslo, etterfulgt av Byscenen i Trondheim 28. april.
“Cliché" slippes fredag 24. mars, og kan da høres her: https://jorgendahlmoe.lnk.to/cliche
FØLG JØRGEN DAHL MOE:
TikTok | Instagram | Facebook
Nøkkelord
Kontakter
Silje HopeEMI
Tel:48095200silje.hope@umusic.comBilder



Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Etter rekordår og listetopper: Tobias Sten deler sårbar låt til Eli13.3.2026 08:50:00 CET | Pressemelding
Etter et rekordår deler Tobias Sten sin mest personlige låt til nå. I dag, 13. mars, slipper den 22 år gamle countrystjernen fra Stord årets andre singel, «Tilgi meg», skrevet i savn og frustrasjon midt i et liv på veien.
Nytt album og stor turné: Seinabo Sey ønsker oss Välkommen hem13.3.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
I dag slipper Seinabo Sey sitt mest personlige og poetiske album til nå. Med Välkommen hem tar en av Sveriges sterkeste stemmer et helhetlig grep om sitt kunstnerskap – og i høst venter en omfattende konserthusturné med premiere i København 1. oktober og finale i Skellefteå 5. desember.
Joakim Kleven debuterer som popartist med singelen «FREAK»6.3.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Joakim Kleven tar steget inn i musikken og debuterer i dag som artist med singelen «FREAK», en energisk, sexy og kompromissløs poplåt skapt for dansegulvet. Kleven er kjent som en av Norges største, mannlige influensere, samt som regissør, fotograf og TV-personlighet. Han har markert seg som en tydelig og viktig stemme i offentligheten, og har bygget en solid plattform og et stort publikum gjennom flere år. Nå kanaliserer han sin kreative drivkraft inn i popmusikken. «FREAK» er skrevet av Kleven selv og kombinerer drivende produksjon med selvsikker attitude og et refreng som setter seg umiddelbart. Låten er en leken og fryktløs feiring av frihet, begjær og det å eie sin egen identitet. “Dette markerer starten på noe helt nytt i karrieren min. Det er noe jeg alltid har drømt om, men kanskje aldri helt turt å håpe på. Nå kjennes det riktig å gå all in” sier Kleven. Som erfaren regissør står han også bak musikkvideoen til «FREAK». Resultatet er en visuelt sterk og heit produksjon med tyde
Countrystjerna Karen Moe slipper Bærre en drøm5.3.2026 08:55:00 CET | Pressemelding
Den 6. mars slipper Karen Moe sin nye singel «Bærre en drøm». Dette er hennes femte utgivelse på Universal Music og en låt som viser en ny side av den 21 år gamle countryartisten fra Verdal.
Unge Særing slipper singelen «Batman» 6. Mars2.3.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
17 år gamle Unge Særing fra Halden slipper låten «Batman», en energisk hiphop/pop-utgivelse om å gå fra å være redd til å ta kontroll. Bak driv og tempo ligger en personlig fortelling om oppvekst, maktskifte og det å bruke utenforskap som styrke.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
