Ny DK-redaktør i Buskerud
18.4.2017 09:12:00 CEST | NRK | Pressemelding

Carlsen har lang fartstid i NRK i mange forskjellige roller. De siste årene har han vært redaksjonsleder for NRK Dagsnytt og Alltid Nyheter i Nyhetsdivisjonen på Marienlyst. Før det var han redaksjonssjef for riksnyheter i NRK Trøndelag med ansvar for Her&Nå, P3Nyheter og Trafikkredaksjonen. Carlsen var også vaktsjef og programleder for Her&Nå. Chris Carlsen startet sin NRK-karriere i NRK Nordland hvor han jobbet som reporter og vaktsjef på alle plattformer og var programleder på tv og radio.
– Jeg er så glad for at Chris takket ja til jobben som distriktsredaktør i Buskerud. Med hans kompetanse og kloke hode er jeg trygg på at de ansatte i Buskerud får en leder som vil både lede og jobbe med dem mot målet om å være i verdensklasse, sier regionredaktør Jannicke Engan.
Den nye distriktsredaktøren er gift, har to barn og bor på Høvik i Bærum. Han takker for tilliten og gleder seg til å begynne i den nye jobben.
– Buskerud er et spennende distrikt, og Drammen er en by i rivende utvikling. Jeg gleder meg utrolig mye til å komme i gang og til å bli bedre kjent med alle de dyktige og hyggelige medarbeiderne. Sammen skal vi jobbe knallhardt hver dag for å gi publikum det beste tilbudet på de plattformer de til enhver tid befinner seg på, sier Carlsen.
Den nye distriktsredaktøren har målet klart;
–Vi skal fortelle de beste historiene fra Buskerud til folk i hele distriktet og hele landet.
Viktige og relevante også i framtiden
–Kontoret i Buskerud har som resten av distriktsdivisjonen et klart mål om å være viktige og relevante for publikum også i framtiden. For å lykkes med det må vi tørre å ta noen valg, vi må utfordre oss selv og hverandre for å hele tiden bli litt bedre. Det er en krevende, men også en morsom tid vi er i. Jeg gleder meg til Chris begynner i jobben som redaktør for Buskerud og blir en del av ledergruppen i region Øst sånn at vi sammen kan jobbe for å nå målet vårt, avslutter Jannicke Engan.
Startdato er foreløpig ikke avklart.
Kontakter
For mer informasjon kontakt regionredaktør Jannicke Engan
Jannicke.Engan@nrk.no, tlf.93054856
Bilder
Om NRK
NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. NRK er Norges offentlig eide allmennkringkaster med et bredt radio-, TV-, nett- og podkasttilbud, og ni av ti nordmenn bruker minst ett NRK-tilbud daglig. NRK har cirka 3300 ansatte fordelt på om lag 50 kontorer rundt om i landet.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
Møt deltakerne i Bakemesterskapet sesong 320.3.2026 09:59:09 CET | Pressemelding
I påsken går startskuddet for en helt ny sesong av Bakemesterskapet på NRK. Hvem har det som skal til for å nå helt til topps og krone seg med tittelen Norges beste hobbybaker?
Cengiz Al inviterer til id-feiring hjemme hos seg selv16.3.2026 11:04:05 CET | Pressemelding
I årets «Festen etter fasten» på NRK inviterer programleder Cengiz Al seerne hjem til seg i Lier.
Kasper Wikestad skal jobbe for NRK under fotball-VM10.3.2026 13:20:12 CET | Pressemelding
Han har formidlet noen av de største øyeblikkene i internasjonal fotball til det norske folk. Til sommeren skal Kasper Wikestad jobbe for NRK under fotball-VM.
Suksessen fortsetter - NRK søker nye deltakere til «Team Pølsa»10.3.2026 13:00:00 CET | Pressemelding
«Team Pølsa» engasjerer og berører nok en gang det norske folk. Nå søker NRK etter ungdommer til sesong tre.
Rekordstor interesse for NRK FleRe: 377 søkere kjemper om plassene10.3.2026 09:02:15 CET | Pressemelding
NRKs talentprogram for journalister med flerkulturell kompetanse, NRK FleRe, knuser alle tidligere rekorder med hele 377 søkere.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

