Amedia

Ny ansvarlig redaktør i Ringerikes Blad

Del
Sissel Skjervum Bjerkehagen (47) blir ny ansvarlig redaktør og daglig leder i Ringerikes Blad. Hun har nå samme stilling i avisen Hadeland.
Sissel Skjervum Bjerkehagen er ansatt som ny ansvarlig redaktør og daglig leder i Ringerikes Blad. (Foto: Ole Edvin Borg Tangen, Ringerikes Blad)
Sissel Skjervum Bjerkehagen er ansatt som ny ansvarlig redaktør og daglig leder i Ringerikes Blad. (Foto: Ole Edvin Borg Tangen, Ringerikes Blad)

- Jeg gleder meg til de nye utfordringene som venter i Ringerikes Blad. En kan ikke ha en mer spennende jobb enn å være redaktør, og det finnes heller ikke en bedre posisjon å lære et lokalsamfunn å kjenne enn gjennom en lokalavis. Jeg orker ikke helt ta inn over meg at dette betyr at tida i Hadeland er over, men jeg gleder meg veldig til å ta fatt på Ringerike litt utpå høsten. Lykken er at jeg fortsatt får være del av den trygge og velfungerende Amedia-familien, sier Sissel Skjervum Bjerkehagen. 

Sissel Skjervum Bjerkehagen har jobbet i aviser i Amedia siden 1997, det meste av tiden i Hadeland. Hun kom fra stillingen som reporter i Oppland Arbeiderblad til Hadeland i 2005, og tiltrådte som nyhetsredaktør der i 2007. Hun har vært ansvarlig redaktør fra 2010 og eneleder i avisa fra 2014. 

- Jeg kjenner Sissel som en handlekraftig leder med stor arbeidskapasitet. Hun har levert gode resultater i Hadeland i lang tid, og medarbeiderne har stor tillit til henne. Jeg tror Sissel vil komme inn i Ringerikes Blad med masse ny energi og giv, sier styreleder i Ringerikes Blad, Kristina Fritsvold Nilsen.  

Etter planen vil hun tiltre stillingen i Ringerikes Blad mandag 7. oktober. 

Sissel Skjervum Bjerkehagen bor på Gran med mann og tre barn.

Kontakter

Sissel Skjervum Bjerkehagen, tlf 907 929 36


Kristina Fritsvold Nilsen, 918 123 18

Bilder

Sissel Skjervum Bjerkehagen er ansatt som ny ansvarlig redaktør og daglig leder i Ringerikes Blad. (Foto: Ole Edvin Borg Tangen, Ringerikes Blad)
Sissel Skjervum Bjerkehagen er ansatt som ny ansvarlig redaktør og daglig leder i Ringerikes Blad. (Foto: Ole Edvin Borg Tangen, Ringerikes Blad)
Last ned bilde
Den nye redaktøren i Ringerikes Blad, Sissel Skjervum Bjerkehagen (til høyre) sammen med styreleder Kristina Fritsvold Nilsen. (Foto: Ole Edvin Borg Tangen, Ringerikes Blad)
Den nye redaktøren i Ringerikes Blad, Sissel Skjervum Bjerkehagen (til høyre) sammen med styreleder Kristina Fritsvold Nilsen. (Foto: Ole Edvin Borg Tangen, Ringerikes Blad)
Last ned bilde

Om Amedia

Amedia
Amedia
Schweigaards gate 15
0191 Oslo

22 00 90 00http://www.amedia.no

Amedia er et ledende skandinavisk mediekonsern med en sterk tilstedeværelse i Norge, Danmark og Sverige. Amedia er et upolitisk selskap med dype historiske røtter, eid av Amediastiftelsen. Vi forvalter et unikt geografisk, historisk-politisk og språklig mediemangfold. 

Amedias vil sikre et levende demokrati i alle samfunn der vi er representert. Gjennom våre aviser er vi garantisten for faktasjekket, sannhetssøkende og balansert journalistikk. 

Våre aviser er til stede i folks liv, bidrar til at de blir sett og hørt, og hjelper dem med å forstå verden de lever i, slik at de kan ta informerte valg. Vi fyller vårt samfunnsoppdrag ved å være og forbli førstevalget for våre lesere og annonsører. 

Vårt redaksjonelle nettverk omfatter  nesten 200 avistitler i Norge, Danmark og Sverige, gjennom heleid og deleid virksomhet og gjennom partnerskap. 

Amedia er Norges største utgiver av redaktørstyrte medier, og eier 107 avistitler og har 20 partneraviser i Norge. Vi har nesten 1 400 redaksjonelle medarbeidere som løpende holder to millioner lesere oppdatert med nyheter, nytte, debatt og underholdning hver dag. 

I Danmark eier Amedia det ledende danske mediekonsernet Berlingske Media som utgir de nasjonale avisene Berlingske, B.T., Weekendavisen og Euroinvestor.

I Sverige eier Amedia Bonnier News Local sammen med Bonnier News og lokalavisselskapet Gota Media, og har en eierandel på 20 prosent i selskapet  Bonnier News Local, som gir ut 65 aviser i Sverige, inngikk våren 2025 partnerskap og krysseierskap med det lokale aviskonsernet NWT Media.

Følg pressemeldinger fra Amedia

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Amedia på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Amedia

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye