NTB oppretter “Rundens lag” i samarbeid med OBOS
1.4.2019 15:58:20 CEST | NTB | Pressemelding

Disse børskarakterene legger grunnlaget for hvem som stikker av med tittelen “Årets spiller” i november.
– NTBs reportere følger OBOS-ligaen tett og har opparbeidet seg en bred og god kompetanse til både ligaen, spillerne og klubbene. At vi nå også kan bruke denne innsikten til å sette opp et “Rundens lag” etter hver serierunde, er veldig positivt. Dette vil bidra til å øke interessen og oppmerksomheten rundt ligaen ytterligere, og samtidig bidra til å løfte frem profiler og spillere som utmerker seg og gi dem den oppmerksomheten og synligheten de fortjener gjennom hele sesongen, sier Eddie Thomas i OBOS.
Nasjonalt eierskap
Hos NTB er man glad dette produktet nå ser dagens lys.
– Vi er kjempestolt over dette produktet. I Eliteserien vurderes spillerne av pressen uke etter uke, men ingen har klart å ta et nasjonalt eierskap over spillerbørsen i OBOS-ligaen. NTB er til stede på alle disse kampene, og våre reportere kommer til å vurdere spillerne fra 1 til 10 etter hver kamp. I partnerskap med OBOS tror jeg dette kan bli et interessant produkt både for klubbene, spillerne og lokalavisene til klubbene i ligaen, sier sportsdatasjef i NTB, Terje Alstad.
Rundens lag finner du på OBOS-ligaens hjemmeside og på OBOS-ligaens Facebook-side.
Skal også kåre “Årets lag”
Etter fjorårets sesong var det Aalesund-spilleren Holmbert Fridjonsson som stakk av med den prestisjefylte tittelen “Årets spiller” i OBOS-ligaen, mens Stian Rode Gregersen og Kamer Qaka toppet børsen de foregående årene. Kåringen i år blir den fjerde av sitt slag.
– På tampen av sesongen kommer vi til å ta ut det som blir "Årets lag" og "Årets spiller", basert på spillerbørsen reporterne våre setter, informerer Alstad.
Her finner du oversikt over hele børsen for OBOS-ligaen.
Nøkkelord
Kontakter
Terje AlstadProduktsjef
Tel:+47 938 85 070tea@ntb.noEddie Chr. ThomasKommunikasjonsrådgiver
Tel:41477340eddie.chr.thomas@obos.noBilder


Om NTB
NTB er et uavhengig, norsk nyhetsbyrå. Vi produserer og leverer nyheter, visuelt innhold, kommunikasjonstjenester, språktjenester og teknologi.
NTBs redaksjoner følger nasjonale og internasjonale nyheter døgnet rundt. Hver dag leverer våre journalister og fotografer redaksjonelt innhold til nærmere 200 medier.
Vi er i front med innovativ teknologiutvikling for mediemarkedet, som automatisert journalistikk og mediebank.
Med 400 millioner bilder og videoer er vi Nordens største bildebyrå. Bildearkivet vårt inneholder historiske bilder tilbake til 1800-tallet og representerer Norges visuelle nyhetshukommelse.
Følg pressemeldinger fra NTB
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NTB på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NTB
Jakter nyhets-Norges beste penner: – Har vi en blindsone nord for Trondheim?19.8.2026 09:41:45 CEST | Pressemelding
Juryen for NTBs språkpris leter etter landets aller beste nyhetsspråk. Nå ønsker de seg et enda bredere tilfang av kandidater fra hele landet – og retter en spesiell oppfordring til redaksjoner utenfor de største byene.
Lars Bratsberg to lead NTB's commercial growth10.8.2026 10:05:41 CEST | Press release
Former Google and Spond executive Lars Bratsberg has been appointed commercial director at NTB to head up the agency’s growth in Norway and abroad.
Lars Bratsberg blir NTBs nye kommersielle direktør10.8.2026 10:01:04 CEST | Pressemelding
Lars Bratsberg, tidligere toppleder i Google og Spond, er ansatt som ny kommersiell direktør i NTB. Han skal lede NTBs kommersielle satsing både hjemme i Norge og internasjonalt.
NTB øker omsetningen og vokser internasjonalt10.6.2026 14:00:17 CEST | Pressemelding
NTB økte omsetningen i 2025 og endte med et driftsresultat på 7,6 mill. kroner, en forbedring på 3,1 mill. kroner fra 2024. Oppkjøpet av publiseringsplattformen Live Center og satsingen på medieteknologi bærer frukter.
NTB utvider presseklienten: Meteorologisk institutt er med på laget for styrket samfunnsberedskap1.6.2026 09:33:02 CEST | Pressemelding
Informasjonsflyten mellom beredskapsaktørene og norske medier utvides ytterligere når Meteorologisk institutt nå tar i bruk NTBs presseklient. Dette sikrer at kritisk samfunnsinformasjon når mediene samtidig. Satsingen sammenfaller med totalberedskapsåret 2026 og legger fundamentet for en langsiktig styrking av samfunnssikkerheten.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
