NRK P3: Blir sjef for nett og sosiale medier

– Daniel er en skarp journalist og har tydelige ambisjoner for innholdet til P3. Han har et godt overblikk over P3s potensial og utfordringer digitalt, og har planer for å gjøre det om til konkret handling, sier P3-redaktør Ingjerd Østrem Omland.
Hun er veldig glad for å kunne beholde Ramberg i NRK – siden september i fjor har han vikariert som musikksjef. Nå blir han fast ansatt.
– Det er en veldig spennende jobb som tar opp i seg alt som P3 gjør, og jeg gleder meg stort til å være med på å drive frem god journalistikk i P3s ånd, sier Ramberg.
– Det P3 er og skal være trengs utvilsomt i norsk medieflora og i NRK, så jeg er veldig gira og glad for at jeg får lov til å bidra til at vi blir enda bedre i årene fremover, fortsetter han.
Ny stilling
Stillinga er nyoppretta, og samler områdene nett og SoMe under én redaksjonssjef. Kravene til stillingen er høye.
– Oppgaven er å gjøre NRK P3 best i verden på publisering og nyskapende innhold på nett, sier Østrem Omland. Hun mener at Ramberg er kandidaten med de beste forutsetningene.
– Den gode historien står i sentrum for alt vi gjør. Her er Daniel den suverent mest visjonære på vegne av NRK P3. Vår vurdering er at Daniel er robust og erfaren nok som leder til å ta fatt på oppgavene i denne stillingen, sier Østrem Omland.
Det var til sammen 44 søkere på stillingen.
Kontakter
Fungerende P3-redaktør Ingjerd Østrem Omland: 90162842
Daniel Ramberg: 48111344
Bilder

Om NRK
NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. NRK er Norges offentlig eide allmennkringkaster med et bredt radio-, TV-, nett- og podkasttilbud, og ni av ti nordmenn bruker minst ett NRK-tilbud daglig. NRK har cirka 3300 ansatte fordelt på om lag 50 kontorer rundt om i landet.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
Dette kommer på NRK i høst17.9.2025 13:00:00 CEST | Pressemelding
Kjendiser som dømmer i en drapssak, ekstrem fjelltur, arkitektur og ærlige intervjuer. Slik blir høsten på NRK.
NRK-serie følger Stoltenbergs siste tid i Nato16.9.2025 08:30:30 CEST | Pressemelding
Dokumentarserien «Stoltenberg i møte med krigen» gir et unikt og nært innblikk i Jens Stoltenbergs siste tid som leder i Nato.
Her er gjestene i sesong to av A-laget12.9.2025 06:00:00 CEST | Pressemelding
A-laget er tilbake med ny sesong 1. oktober. Første gjest er hele Norges og Manchester Citys målmaskin Erling Braut Haaland.
TV-aksjonen: Her er årets programledere11.9.2025 07:30:00 CEST | Pressemelding
Tarjei Strøm og Øyvor Bakke skal lede årets TV-aksjon på NRK, søndag 19. oktober.
Presseinvitasjon: NRKs høstlansering 17. september10.9.2025 11:51:37 CEST | Presseinvitasjon
NRK inviterer pressen til lansering av programmene som har premiere på NRK de neste månedene. Arrangementet finner sted i Studio 1 på Marienlyst i Oslo, onsdag 17. september.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom