«Norges nye megahit»-låt til topps på hitlistene

Lørdag 20. november var det premiere på TV 2s lørdagssatsing «Norges nye megahit», hvor seks kjendiser - sammen med noen av landets beste artister og produsenter - skal forsøke å knekke koden for hvordan man skriver og produserer en landeplage.
Og nå har det allerede skjedd.
Låta som eks-snowboarder og programleder Helene Olafsen sang i første program, «Ludvig Daae», har nemlig inntatt en førsteplass på hitlista etter å ha startet uka med en sjetteplass på mandag og en tredjeplass på tirsdag.
– Dette er utrolig gøy for et norskutviklet program, og vi gleder oss masse til fortsettelsen. Vi kan love flere fengende og folkelige hits i ukene som kommer, forteller programredaktør Kathrine Haldorsen i TV 2.
Så langt har over 300.000 sett premiereprogrammet.
«Ludvig Daae» handler om mannen ved samme navn, som drev Ingierkollen slalåmsenter da Helene Olafsen var barn - en mann som, ifølge Olafsen, var en streng kar med sterke meninger om oppførsel i slalåmbakken. Stian «Staysman» Thorbjørnsen var Helenes mentor i første program av «Norges nye megahit», og teksten er skrevet av Helene, Staysman og Erik Smaaland, mens det er sistnevnte som har produsert låta.
– Altså, det er fantastisk gøy og fullstendig absurd at jeg nå har en låt på toppen av Spotify-lista. Jeg var ikke helt forberedt på at det skulle gå denne veien, og jobber nå med hvordan jeg skal forholde meg til dette, sier en lettere sjokkert og lattermild Helene Olafsen.
Også låtene til Caroline Berg Eriksen, Maria Stavang, Abubakar «Abu» Hussain, Odd-Magnus Williamson og Einar Nilsson fra «Norges nye megahit»-premieren har oppnådd respektable strømmetall, men har foreløpig ikke plassert seg inn på topp 50-lista.
Odd-Magnus Williamson var den som oppnådde færrest stemmer i premiereprogrammet, og måtte dermed takke for seg. Inn kom utfordrer Oskar Westerlin, som i likhet med de fem andre deltakerne skal forsøke seg på å lage en helt ny hit som skal synges live på TV 2 kommende lørdag kl. 20.00. Da er temaet «Personlig», og dette er låtene du får høre:
Oskar Westerlin - «Harryhandel halleluja» (mentor: Myra)
Einar Nilsson - «22» (mentor: Lise Karlsnes)
Maria Stavang - «Maria Maria» (mentor: Katastrofe)
Abubakar «Abu» Hussain - «Friendzone» (mentor: Ole Evenrud)
Caroline Berg Eriksen - «Ikke lett å være kvinne på Instagram» (mentor: Daniel Kvammen)
Helene Olafsen - «Svensk i kväll» (mentor: Christine Dancke)
Hvis du vil se dette innholdet fra open.spotify.com, gi ditt samtykke øverst på denne siden.
Kontakter
Håvard SolemSenior PR- og medierådgiver
Pressekontakt for Norges nye megahit, Skal vi danse, The Voice, Allsang på grensen, Gullruten, TV 2 Sporten og TV 2s høstlansering.
Siril Vatne MelingPR- og medierådgiver
Pressekontakt for Kompani Lauritzen, Skal vi danse, Norges nye megahit, Hjerteslag, Petter og Svein stikker og Etter lørdag.
Bilder



Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut mer en 150 millioner norske kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Ny julekalender på TV 2 skal styres fra bakrommet15.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
De 25 deltagerne aner ikke hvem som styrer spillet i TV 2 sin humoristiske julekalender «Rampenissen».
Dobbel million-suksess for «Norges dummeste»8.9.2025 12:46:19 CEST | Pressemelding
«Norges dummeste» gjør det igjen! Nå har høstens to første episoder av serien passert én million seere. I tillegg har hele 627.000 seere fått med seg premieren av årets «Forræder».
Ny sesong av «Hver gang vi møtes» – her er artistene4.9.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Espen Lind, Marit Larsen, Herborg Kråkevik, Synne Vo, Musti, André Jensen (Hagle) og duoen Marcus og Martinus – er artistene TV 2 følger i den 16. sesongen av «Hver gang vi møtes».
Presseinvitasjon: Statsministerduell på Chateau Neuf 7. september2.9.2025 11:53:30 CEST | Pressemelding
Pressen inviteres til å følge den TV 2-sendte statsministerduellen fra Chateau Neuf på søndag.
Presseinvitasjon: Partilederdebatt fra Carls i Oslo 31. august26.8.2025 09:11:11 CEST | Pressemelding
Pressen inviteres til å følge den TV 2-sendte partilederdebatten fra Carls søndag 31. august.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom