Nordmenn feiret gjenåpning: Kraftig økning i korttransaksjoner på bar
28.9.2021 11:52:10 CEST | Vipps | Pressemelding

− Utelivet er tilbake, og tallene våre viser helt tydelig at mange har vært ute og feiret i helgen, sier kommersiell leder i Vipps Vegar Heir.
Når restriksjonene nå er borte er det fritt frem for å gå tilbake til «gamle måter» for å servere kundene, samtidig har mange nå vent seg til nye måter å betale på. QR-koder som gjør at gjestene kan bestille mat og drikke enkelt selv har blitt fast inventar mange steder, og er trolig kommet for å bli. Selv om det nå var åpent for å bestille rett i baren var det fortsatt mange kjøp som ble gjennomført med QR også gjenåpningshelgen.
− Gjester får bestilt og betalt raskere, og serveringsstedet får høyere effektivitet. Den forenklingen er det mange som setter pris på, og dette tror vi er kommet for å bli, avslutter Vegar Heir.
Nøkkelord
Kontakter
Hanne KjærnesKommunikasjonssjef Vipps
Tel:+47 997 41 263hanne.kjaernes@vipps.noBilder
Om Vipps
Hei, vi er Vipps!
Vi gjør det veldig, veldig enkelt å sende penger, handle på nett, logge inn, ta oppgjøret, sende gaver, gi til veldedighet, samle inn penger, lage ønskelister, betale regninger, tæppe i butikken og betale på loppis.
Fordelt på fire kontorer i Norge, Danmark og Finland jobber vi med teknologi, produktutvikling, tall, sikkerhet, design, markedsføring og mye, mye mer – alltid med kjærlighet for forenkling 🧡
Følg pressemeldinger fra Vipps
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Vipps på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Vipps
Vipps gir KI-shopping fast plass8.9.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Vipps relanserer Shoppe-assistenten sin, som nå blir en fast del av appen. Tjenesten skal hjelpe brukerne med å finne og sammenligne produkter før de handler.
ID-kortet ditt i BankID-appen blir tilgjengelig i Vipps25.8.2026 09:03:26 CEST | Pressemelding
Har du glemt legitimasjonen hjemme? Nå blir ID-kortet i BankID-appen lettere å finne. En ny løsning gjør det tilgjengelig direkte fra Vipps.
Sånn ser nye Vipps ut20.8.2026 09:00:09 CEST | Pressemelding
Denne uken ruller Vipps ut sin største oppdatering på flere år. Nye Vipps får et nytt design som gjør det enklere å finne det du bryr deg om i appen.
Frankrike-kampen ga fart i Vipps-bruken27.6.2026 10:05:12 CEST | Pressemelding
Norge–Frankrike ga mindre utslag hos Vipps enn de tidligere VM-kampene. Likevel økte både tæpping og vennebetaling sammenlignet med samme periode uken før.
Vipps gikk varm da Norge vant17.6.2026 14:53:07 CEST | Pressemelding
Norges VM-seier over Irak sendte Vipps-tallene til værs.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom


