Norges Skøyteforbund

Nok en ny norsk mester under NM på skøyter

Del
Ragne Wiklund vant kvinnenes 3000m under NM i Vikingskipet. Hun ble dermed den tredje løperen på lørdag som tok sitt første NM-gull for senior.
Ragne Wiklund Foto: Douwe Biljsma
Ragne Wiklund Foto: Douwe Biljsma


Ragne vant på tiden 4.13,53. Ida Njåtun fulgte tettest på 4.15,18 og Sofie Haugen tok bronsen på 4.18.07. 

Resultatet NM lørdag

Stevnet forsetter på søndag med:

1000m kvinner

1000m menn

5000m kvinner

10000m

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Ragne Wiklund Foto: Douwe Biljsma
Ragne Wiklund Foto: Douwe Biljsma
Last ned bilde

Lenker

Om Norges Skøyteforbund

Norges Skøyteforbund
Norges Skøyteforbund
Postboks 5000
0840 Oslo

https://www.skoyteforbundet.no/

Følg pressemeldinger fra Norges Skøyteforbund

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Skøyteforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Norges Skøyteforbund

ISU har åpnet for nøytrale utøvere fra Russland og Belarus i verdenscupen på Hamar.31.10.2025 09:59:51 CET | Pressemelding

Det internasjonale skøyteforbundet (ISU) har besluttet at utøvere fra Russland og Belarus kan delta i kvalifiseringskonkurranser til vinter-OL 2026 som nøytrale utøvere. ISU har vært tydelig på at dette utelukkende gjelder OL-kvalifisering, altså verdenscup nr. 1-4 sesongen 2025/2026, og ikke øvrige ISU-konkurranser eller mesterskap. Beslutningen bygger på tidligere vedtak fra Den internasjonale olympiske komité (IOC), som åpnet for individuell nøytral deltakelse under OL i Paris 2024, samt i OL i Milano Cortina i 2026.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye