Ni artister blir med videre i Stjernekamp

- Vi fikk noen tilbakemeldinger om at enkelte som har stemt via sms ikke fikk kvitteringsmelding. Vi så også at vi fikk inn veldig mange sms-stemmer etter at avstemmingsperioden under sending var over, og derfor kan vi ikke garantere at vi har et riktig resultat. Det er vår jobb å sikre en rettferdig avstemming, så dette er vi nødt til å ta en grundig gjennomgang av sammen med firmaet Link Mobility som står for sms-avstemmingen. Løsningen for avstemningen på nrk.no/stem fungerte, men vi er nødt til å ha hele bildet av nett- og sms-stemmer. Vi vet at marginene er små i slike avstemninger og derfor er det eneste riktige å fortsette med ni artister neste uke, sier Mirja Minjares, prosjektredaktør i NRK.
Det betyr at Sandra Lyng er med videre i Stjernekamp sammen med de åtte andre deltakerne som sto på scenen og konkurrerte i countrysjangeren lørdag kveld.
- Jeg er lei meg for at Sandra måtte få opplevelsen å ryke ut, men nå gleder vi oss til å ha henne med videre! Det var viktig å ta denne avgjørelsen raskt etter sending slik at ikke Sandra mister tid til å forberede seg til neste uke, sier Minjares.
- Dette er også veldig leit for seerne som har engasjert seg gjennom å stemme. Nettopp derfor må vi ta en skikkelig gjennomgang sammen med leverandøren, sier Minjares.
Sandra glad for å være med videre
-Det ble en følelsesmessig berg-og-dalbane etter sending. Først var jeg utrolig lei meg, og så ble jeg veldig glad da jeg fikk vite at jeg er med videre. Det eneste som var positivt med å tro at jeg røk ut var å slippe å synge opera, men jeg elsker å ta en utfordring så nå er jeg selvfølgelig klar for det også, sier Sandra Lyng.
Kontakter
Pressevakt
Tel:414 28 800pressevakt@nrk.noAndreas Blaauw-HvalKommunikasjonsansvarlig
Tel:+47 938 06 942Andreas.Blaauw-Hval@nrk.noHelene AmlieKommunikasjonsansvarlig
Tel:+47 951 00 299helene.amlie@nrk.noBilder

Om NRK
NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. NRK er Norges offentlig eide allmennkringkaster med et bredt radio-, TV-, nett- og podkasttilbud, og ni av ti nordmenn bruker minst ett NRK-tilbud daglig. NRK har cirka 3300 ansatte fordelt på om lag 50 kontorer rundt om i landet.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
Presseinvitasjon: NRKs vårlansering 12. januar5.1.2026 12:08:38 CET | Presseinvitasjon
NRK inviterer pressen til lansering av programmene som har premiere på NRK frem til påske. Arrangementet finner sted i Studio 1 på Marienlyst i Oslo, mandag 12. januar.
Golden vs. Zuckerberg - Ny dokumentarserie2.1.2026 11:00:00 CET | Pressemelding
Johan Golden er forbanna! Han har nemlig blitt misbrukt i krypto-svindel på Facebook. Golden tar derfor opp kampen mot en av verdens mektigste menn.
Klart for ny sesong av Mesternes mester22.12.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Ti av våre største idrettshelter skal kjempe om tittelen Mesternes mester på NRK. Sesong 17 er innspilt i spanske Costa Brava og kommer på skjermen 1. nyttårsdag.
Aslak Maurstad er spillmester i ny, rollespilldrevet podkast på NRK19.12.2025 16:00:00 CET | Pressemelding
NRK utforsker ukjent territorium med ny rollespilldrevet podkast: «Eventyrerne – Jakten på spektralsteinene», med Aslak Maurstad, Kristine Grændsen, Vidar Magnussen og Isalill Kolpus.
Javad El Bakali og Kristine Grændsen er nye komikere i Humoretaten sesong 319.12.2025 11:59:00 CET | Pressemelding
Fredag 9. januar er Humoretaten tilbake på NRK med en ny sesong. Denne gangen får humorensemblet to nye tilskudd: Javad El Bakali og Kristine Grændsen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
