Ni artister blir med videre i Stjernekamp

- Vi fikk noen tilbakemeldinger om at enkelte som har stemt via sms ikke fikk kvitteringsmelding. Vi så også at vi fikk inn veldig mange sms-stemmer etter at avstemmingsperioden under sending var over, og derfor kan vi ikke garantere at vi har et riktig resultat. Det er vår jobb å sikre en rettferdig avstemming, så dette er vi nødt til å ta en grundig gjennomgang av sammen med firmaet Link Mobility som står for sms-avstemmingen. Løsningen for avstemningen på nrk.no/stem fungerte, men vi er nødt til å ha hele bildet av nett- og sms-stemmer. Vi vet at marginene er små i slike avstemninger og derfor er det eneste riktige å fortsette med ni artister neste uke, sier Mirja Minjares, prosjektredaktør i NRK.
Det betyr at Sandra Lyng er med videre i Stjernekamp sammen med de åtte andre deltakerne som sto på scenen og konkurrerte i countrysjangeren lørdag kveld.
- Jeg er lei meg for at Sandra måtte få opplevelsen å ryke ut, men nå gleder vi oss til å ha henne med videre! Det var viktig å ta denne avgjørelsen raskt etter sending slik at ikke Sandra mister tid til å forberede seg til neste uke, sier Minjares.
- Dette er også veldig leit for seerne som har engasjert seg gjennom å stemme. Nettopp derfor må vi ta en skikkelig gjennomgang sammen med leverandøren, sier Minjares.
Sandra glad for å være med videre
-Det ble en følelsesmessig berg-og-dalbane etter sending. Først var jeg utrolig lei meg, og så ble jeg veldig glad da jeg fikk vite at jeg er med videre. Det eneste som var positivt med å tro at jeg røk ut var å slippe å synge opera, men jeg elsker å ta en utfordring så nå er jeg selvfølgelig klar for det også, sier Sandra Lyng.
Kontakter
Pressevakt
Tel:414 28 800pressevakt@nrk.noAndreas Blaauw-HvalKommunikasjonsansvarlig
Tel:+47 938 06 942Andreas.Blaauw-Hval@nrk.noHelene AmlieKommunikasjonsansvarlig
Tel:+47 951 00 299helene.amlie@nrk.noBilder

Om NRK
NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. NRK er Norges offentlig eide allmennkringkaster med et bredt radio-, TV-, nett- og podkasttilbud, og ni av ti nordmenn bruker minst ett NRK-tilbud daglig. NRK har cirka 3300 ansatte fordelt på om lag 50 kontorer rundt om i landet.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
Dette kommer på NRK i høst17.9.2025 13:00:00 CEST | Pressemelding
Kjendiser som dømmer i en drapssak, ekstrem fjelltur, arkitektur og ærlige intervjuer. Slik blir høsten på NRK.
NRK-serie følger Stoltenbergs siste tid i Nato16.9.2025 08:30:30 CEST | Pressemelding
Dokumentarserien «Stoltenberg i møte med krigen» gir et unikt og nært innblikk i Jens Stoltenbergs siste tid som leder i Nato.
Her er gjestene i sesong to av A-laget12.9.2025 06:00:00 CEST | Pressemelding
A-laget er tilbake med ny sesong 1. oktober. Første gjest er hele Norges og Manchester Citys målmaskin Erling Braut Haaland.
TV-aksjonen: Her er årets programledere11.9.2025 07:30:00 CEST | Pressemelding
Tarjei Strøm og Øyvor Bakke skal lede årets TV-aksjon på NRK, søndag 19. oktober.
Presseinvitasjon: NRKs høstlansering 17. september10.9.2025 11:51:37 CEST | Presseinvitasjon
NRK inviterer pressen til lansering av programmene som har premiere på NRK de neste månedene. Arrangementet finner sted i Studio 1 på Marienlyst i Oslo, onsdag 17. september.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom