Næringsministeren til Stord, Haugesund og Stavanger

– Regjeringen skal bidra til å skape flere jobber i hele landet, styrke fastlandsinvesteringene, øke fastlandseksporten med 50 prosent og sørge for at reduserte klimagasser fører til grønn vekst. Nå ser jeg frem til å møte et bredt spekter av bedrifter på Vestlandet, for å få innspill til hvordan vi sammen kan nå disse målene, sier næringsminister Jan Christian Vestre.
Onsdag og torsdag møter statsråden virksomheter innen fornybar sektor og ny teknologi, samt innen olje, oljeservice og maritim næring.
– Næringslivet på Vestlandet skaper store verdier for fellesskapet, og har lang erfaring med omstilling og utvikling. Når vi nå skal gjøre et grønt industriløft, vil jeg høre hvordan vi kan legge til rette for at bedriftene får dette til, sier næringsministeren.
Presse som vil dekke besøket bes kontakte kommunikasjonsrådgiver Hanne Steensnæs på 909 22 778 eller hanne.steensnas@nfd.dep.no
Program (med forbehold om endringer)
Onsdag 27.10.: Stord og Haugesund
09.50 – 10.30 Møte med NCE MCT, Wärtsilä, Atheno, Bømlo fiskerihavn og Sustainable Energy
Sted: Wärtsilä-bygget, Meatjønnsvegen 74, Stord
11.15 – 12.00 Besøk til og omvisning på Renevo
Sted: Eldøyane 177, Stord
12.00 – 13.00 Møte med Aker Solutions, Oma Båtbyggeri og Stord Næringsråd, samt omvisning på Leirvik.
Sted: Storhaugveien 130, Stord
14.00 – 15.20 Besøk og befaring på Aibel
Sted: Jens Risøens gate 72, Haugesund
15.30 – 16.10 Besøk på Karmsund Havn, og møte med Hydro, Haugaland Næringspark og NCL
Sted: Garpeskjærvegen 2, Haugesund
16.25 – 16.50: Besøk til Uptime
Sted: Husøyveien 165, Avaldsnes
17.05 – 18.00: Besøk til Gründerloftet, og møte med Autostore, Alginor og Apps
Sted: Smedasundet 66, Haugesund
Torsdag 28.10.: Stavanger
Kl. 09.00 – 09.45 Møte med Lærdal Medical
Sted: Tanke Svilands gate 30, Stavanger
Kl. 10.00 – 10.30 Møte med KVS Technology
Sted: Vestre Svanholmen 12, Sandnes
Kl. 10.45 – 11.15 Møte med Easee
Sted: Grenseveien 19, Sandnes
Kl. 11.15 – 11.45 Møte med Desert Control
Sted: Grenseveien 21, Sandnes
Kl. 12.30 – 13.00 Møte med Beyonder
Sted: Stokkamyrveien 30, Sandnes
Kl. 13.15 – 13.45 Møte med Kaefer Energy
Sted: Geitaberget 17, Stavanger
Kl. 14.15-15.15: Møte med Equinor
Sted: Forusbeen 50, Stavanger
Bilder

Om Nærings- og fiskeridepartementet

Kongens Gate 8
0032 Oslo
Pressevakt: 902 51 303 (ikkje SMS)https://www.regjeringen.no/nfd
Departementet (NFD) utformar ein framtidsretta nærings- og sjømatpolitikk.
Følg pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nærings- og fiskeridepartementet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Forvaltningsvirksomheten i Argentum selges10.9.2025 10:01:51 CEST | Pressemelding
Argentum Fondsinvesteringer, som er heleid av staten, har inngått avtale om å selge forvaltningsvirksomheten til EGD Holding for 225 millioner kroner. Salget er betinget av Stortingets tilslutning.
Presseinvitasjon: Næringsministeren til Brasil for å signere ny handelsavtale9.9.2025 12:48:26 CEST | Pressemelding
Avtalen innebærer at Norge får tollfri handel for nesten alle varer som eksporteres til Brasil og Argentina.
Utsetter krav til rapporteringsutstyr for flåten under 8 meter5.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Fiskeri- og havministeren har besluttet å utsette kravet om innføring av elektronisk fangstrapportering og VMS-utstyr for fiskefartøy under 8 meter. Samtidig forlenges perioden med myk håndheving for fartøy mellom 8 og 11 meter inntil videre.
Vil utlyse areal for havbruk til havs2.9.2025 07:30:00 CEST | Pressemelding
Regjeringen har besluttet at det vil lyses ut areal hvor havbruk til havs kan etableres. – En ny viktig milepæl, sier fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss.
Fortsatt adgang til USA for norsk sjømat1.9.2025 15:31:49 CEST | Pressemelding
Norsk sjømat kan eksporteres til USA som før når nye amerikanske regler mot bifangst av sjøpattedyr får virkning fra 2026.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom