Næringsministeren på besøk hos Kredinor i Tromsø

Kredinor satte stor pris på å ta i mot næringsministeren, for å dele noen tanker om hva vi i vår bransje er opptatt av.
- Det var spennende å besøke dere i Kredinor og lære mer om bransjen. Det var både interessant og lærerikt, og ikke minst hyggelig. Takk for at jeg fikk komme på besøk, sier Jan Christian Vestre som sender en hilsen til alle de 430 ansatte i selskapet.
Taktskifte i norsk næringslivspolitikk
Et taktskifte er avhengig av rammebetingelser som bidrar til et bærekraftig og lønnsomt næringsliv. Innenfor inkasso dreier det seg om lønnsomhet gjennom profesjonell og kundevennlig oppfølging av ubetalte krav frem til pengene er på konto. Innholdet i ny inkassolov blir en viktig rammefaktor.
- Vi tok opp næringslivets behov for en velfungerende inkassobransje, samt viktigheten av at en ny lov søker forenkling, og er moderne, sier inkassodirektør Ole Marius Thorstensen i Kredinor.
Næringsministeren selv uttrykte viktigheten av tidsriktige lover som løser de utfordringene man står ovenfor. Bakgrunnen for møtet var et besøk hos flere bedrifter i Tromsø, hvor han ønsket å hente råd og inspirasjon fra trømsøværinger. I tillegg til Kredinor besøkte han innovasjonssenteret Norinnova, turmatprodusenten Drytech, kafeen Frø og hadde et innspillsmøte med reiselivet.
Tett på regionalt næringsliv
Kredinor er det eneste inkassoselskapet med landsdekkende tilstedeværelse i Norge. Avdelingskontoret i Tromsø følger opp ubetalte krav for regionens næringsliv frem til betaling. Blant de største oppdragsgiverne er selskap innenfor kraft og energi samt handel og service.
- Vi er tett på det lokale næringsliv og bidrar til lønnsomhet gjennom oppfølging som gir gode betalingsstrømmer og forutsigbar likviditetsflyt, sier avdelingsleder Kamilla Tustervatn, i Kredinor Tromsø. - Vi er det største markedsområdet i Kredinor, og bistår oppdragsgivere med oppfølging av deres kunder over hele Nordland, Troms og Finnmark, sier Kamilla Tustervatn.
Kredinor i Tromsø hadde gleden av å treffe næringsminister Jan Christian Vestre denne uken. Fra venstre: Ole Marius Thorstensen, Irene A. Jensen, ordfører Gunnar Wilhelmsen, næringsminister Jan Christian Vestre, Kamilla Tustervatn, Renate Thomassen, Virke bransjeleder inkasso Christine Spersrud Haug.
Nøkkelord
Kontakter
Ole Marius ThorstensenDirektør inkasso, KredinorKredinor SA
Tel:92221400Tel:92221400ole.thorstensen@kredinor.noBilder


Lenker
Om Kredinor
Kredinor er Norges største inkassoselskap målt i antall saker og nest størst i omsetning. Som eneste inkassoselskap er Kredinor landsdekkende, med hovedkontor i Oslo og avdelingskontor i åtte norske byer, deriblant i Tromsø. Kontoret i Tromsø teller 6 medarbeidere som jobber med betalingsoppfølging og inkasso for lokalt og regionalt næringsliv samt offentlige virksomheter.
Følg pressemeldinger fra Kredinor
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Kredinor på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Kredinor
Inkassoøkningen fortsetter for norske bedrifter26.5.2025 11:23:47 CEST | Pressemelding
Inkassotallene fra Kredinor viser at ny inkassogjeld har økt med hele 20 prosent for norske bedrifter, og at antall saker totalt har økt med 1 prosent i første kvartal – sammenlignet med samme periode i fjor. For privatpersoner er det derimot tegn til stabilisering.
Kredinor AS: Resultat første kvartal 202529.4.2025 09:24:39 CEST | Pressemelding
Kredinor har levert i tråd med forventningene og viser positiv utvikling i første kvartal, til tross for et krevende marked preget av usikre makroøkonomiske forhold og utfordrende rammebetingelser.
Snuoperasjonen for norsk økonomi er godt i gang10.2.2025 10:46:04 CET | Pressemelding
Kredinorbarometeret, som kombinerer makroøkonomiske variabler og inkassodata fra Kredinor, viser en tydelig bedring for norske husholdninger. Fremgangen forventes å fortsette i år.
Kredinor AS: Resultat for fjerde kvartal 20243.2.2025 10:10:00 CET | Pressemelding
(Oslo, 3. februar 2025) Den positive utviklingen i Kredinor AS fra andre og tredje kvartal, fortsatte i fjerde kvartal 2024. Totale inntekter korrigert for revaluering var høyere enn i fjerde kvartal 2023 og trenden med økende CMS-inntekter fortsatte, med en økning på 16% sammenlignet med fjerde kvartal året før.
Norske bedrifter: Flere inkassosaker enn før pandemien10.12.2024 07:00:00 CET | Pressemelding
Antallet inkassosaker mot norske bedrifter er nå flere enn før pandemien. Sammenlignet med samme periode i fjor er økningen i antall saker 6 % og siden slutten av 2019 har antallet inkassosaker samlet gått opp med 5 %, etter en kraftig nedgang under pandemien.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom