Næringsminister Iselin Nybø til Dubai
29.9.2021 16:50:09 CEST | Nærings- og fiskeridepartementet | Pressemelding
Program:
Mandag 4. oktober:
Kl. 09:45 – 12:00: Iselin Nybø besøker Jotuns anlegg.
Kl. 12:20 – 14:15: Iselin Nybø møter norsk næringsliv i regionen til et rundebord.
Kl. 15:30 – 17:30: Iselin Nybø åpner Norges paviljong på verdensutstillingen Expo 2020. Det blir en omvisning av paviljongen.
Tirsdag 5. oktober:
Besøk til Mohammed bin Rashid Space Center.
Møte med mentorprogrammet «Young Emirati Women for Sucess», der mentorer fra Norge, Sverige, Danmark og Finland har deltatt.
Pressekontakt: Fungerende kommunikasjonssjef Camilla Pettersen (med på reisen), tlf: 95 10 50 64 / e-post: cpe@nfd.dep.no
Kontakter
Pressevakt NFD
902 51 303 (ikkje SMS)
Om Nærings- og fiskeridepartementet
Nærings- og fiskeridepartementetKongens Gate 8
0032 Oslo
Pressevakt: 902 51 303 (ikkje SMS)https://www.regjeringen.no/nfd
Departementet (NFD) utformar ein framtidsretta nærings- og sjømatpolitikk.
Følg pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nærings- og fiskeridepartementet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Signerte avtale om norsk deltakelse i EUs Secure Connectivity-program26.3.2026 09:12:45 CET | Pressemelding
Norge og EU styrker samarbeidet om sikker satellittkommunikasjon med signering av Secure Connectivity-avtalen. Nå bindes Norge tettere til europeisk romsamarbeid.
Lavere markedsavgift for pelagisk og konvensjonell sjømat24.3.2026 09:48:34 CET | Pressemelding
Fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss har besluttet å senke markedsavgiften for pelagiske arter og konvensjonelle produkter. Målet er å lette situasjonen for næringen i en krevende tid.
Næringsminister Cecilie Myrseth til Brussel 25.-26. mars21.3.2026 08:00:07 CET | Presseinvitasjon
Næringsminister Cecilie Myrseth reiser til Brussel for å undertegne Secure Connectivity avtalen med EU.
Regjeringen foreslår cruiseavgift20.3.2026 11:30:00 CET | Pressemelding
Regjeringen foreslår at kommuner som har særlig stor belastning fra reiselivet kan innføre en moderat avgift for cruisepassasjerer. Forslaget om cruiseavgift sendes nå på høring.
Presseinvitasjon: Næringsminister Myrseth reiser til Paris for å styrke næringslivssamarbeidet med Frankrike19.3.2026 15:09:13 CET | Pressemelding
Næringsminister Cecilie Myrseth besøker Paris 23.–24. mars for å videreutvikle det tette fransk-norske næringslivssamarbeidet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom