Nå starter byggingen av Peer Gynt Toppen i Moss
Peab er i gang med byggingen av Peer Gynt Toppen i Moss. Første byggetrinn består av 52 leiligheter som skal stå klare våren 2024.

Tomten har adresse Peer Gynts vei 73 og ligger i området Grindvold, like ved Sykehuset Østfold Moss på åsen over tunnelen Mosseporten.
– Vi har lagt vekt på at det skal være god variasjon i størrelsen på boligene – så dette blir attraktivt for både førstegangskjøpere og godt etablerte, forteller prosjektleder Haakon Hidem Sætre i Peab Eiendomsutvikling.
– I denne delen av Moss er det mange godt voksne som nå bor i enebolig eller rekkehus, og som ønsker å flytte til en praktisk, moderne leilighet. Vi vet at mange av disse vil fortsette å bo i området, heller enn å flytte til sentrum eller ut av Moss.
Nærhet til marka, turveier, fjorden, Vannsjø, sykehuset, E6 og jernbanen gjør beliggenheten svært attraktiv for Peer Gynt Toppen.
Grunnarbeider ut året
– Når vi nå starter grunnarbeidene, blir det sprengning og masseforflytning og arbeid med utvendig vann og avløp de første månedene, forteller Charlotte Dangstorp, som er prosjektleder for entreprenøren Peab.
I desember kommer Peabs egne betongfagarbeidere, og arbeidet med støttemurer kan begynne. Så starter byggingen av selve boligblokkene i løpet av januar 2023. Bærekonstruksjonen oppføres i betong og stål med egenproduksjon av betongarbeider.
Byggetrinn 1 består av to blokker som får felles parkeringsgarasje i kjelleren.
Dangstorp håper å få til en glidende overgang til byggestart for trinn 2, som blir av tilsvarende størrelse og utforming.
Stort behov i denne delen av Moss
Kenneth Hareide er daglig leder for Eiendomsmegler1 i Moss. Han forteller at nesten halvparten av leilighetene i byggetrinn 1 er solgt.
– Vi ser ofte at interessen skyter i været når folk ser gravemaskiner og aktivitet på tomta. Og siden det er lenge siden det er bygd nye leiligheter i denne delen av Moss, regner vi med at mange i områder melder sin interesse når de ser at byggingen er i gang, sier Hareide.
Fakta, Peer Gynt Toppen
- Byggherre: Peab Eiendomsutvikling (Peab Bolig)
- Entreprenør: Peab
- Beliggenhet ca. 2 km fra Moss sentrum
- Arkitekt: Kleiva Arkitekter AS
- Byggetrinn 1 har 52 leiligheter fordelt på 2 hus
- Begge hus består av 2-, 3- og 4-roms leiligheter
- Bruttoareal 39 – 96 kvadratmeter
- Ferdigstilles våren 2024
- Byggetrinn 2 har 52 leiligheter av samme størrelse som byggetrinn 1
- Planlagt byggestart februar 2023, innflytting før jul 2024
Nøkkelord
Kontakter
Haakon Hidem SætreProsjektlederPeab Eiendomsutvikling
Tel:+47 480 92 668haakon.satre@peab.noCharlotte DangstorpProsjektlederPeab Bygg, Østfold
charlotte.dangstorp@peab.noBilder






Om Peab
Peab er Nordens samfunnsbygger med 16 000 medarbeidere og en omsetning på 63 milliarder svenske kroner. Med lokal tilstedeværelse og fokus på egne ressurser utvikler, anlegger og bygger vi hverdagen der livet leves. Hovedkontoret ligger i Förslöv i Skåne, Sverige. Aksjen er børsnotert ved Nasdaq Stockholm. I Norge har Peab ca. 1800 ansatte og en omsetning på ca. 7,5 milliarder kroner.
Følg pressemeldinger fra Peab
Registrer deg med din epostadresse under for å få de nyeste sakene fra Peab på epost fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Peab
Peab årsresultat 2022: Stabilt resultat i en utfordrende tid3.2.2023 08:33:30 CET | Pressemelding
– For 2022 melder Peab om et stabilt resultat i en utfordrende tid. Med vår høye ordrereserve og sterke finansielle posisjon, kombinert med vår brede forretningsmodell, kan vi møte varierende forhold innenfor ulike segmenter og geografier, sier Jesper Göransson, konsernsjef i Peab.
Fra nedslitt notbøteri til moderne boliger ved sjøen13.1.2023 08:30:15 CET | Pressemelding
Peab har utviklet og skal bygge 127 moderne leiligheter rett ved sjøkanten i Borgundfjordveien 70 i Ålesund. Grunnarbeidene for første byggetrinn med 57 leiligheter startet i desember.
Peabs oppkjøp av Arne Olav Lund fullført10.1.2023 13:39:06 CET | Pressemelding
15. november 2022 inngikk Peab Anlegg en avtale om å kjøpe 90,4 prosent av aksjene i entreprenørselskapet Arne Olav Lund A/S. I desember ble transaksjonen gjennomført.
Helle Sofie Gjølme ny miljøsjef i Peab22.12.2022 07:31:17 CET | Pressemelding
Helle Sofie Gjølme (28) er ansatt som miljøsjef i en nyopprettet stilling i Peab Bygg Øst.
Peab bygger ny sentrumsskole i Ørsta5.12.2022 08:07:48 CET | Pressemelding
Peab K. Nordang har inngått avtale med Østa kommune om å bygge ny sentrumsskole i Ørsta. Skolen skal stå klar sommeren 2024. Den bygges for 5., 6. og 7. klassetrinn og får plass til 312 elever og 43 ansatte. Kontraktsverdien er 117 millioner kroner eks. mva.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom