Nå slutter omkjøringen på E134 Haukelifjell
29.10.2021 09:32:08 CEST | Statens vegvesen | Pressemelding
Natt til mandag blir siste natt der E134 er stengt for kjøretøy over 3,5 tonn. Arbeidene som krever stengte tunneler, er over for denne sesongen. De skulle vært ferdige 15. oktober, men måtte forlenges fordi alt sikkerhetsutstyret for å ha trafikk i tunnelene måtte på plass.
- Nå er alt på plass, og fra mandag av kan trafikken gå mer eller mindre normalt gjennom Vågslid- og Haukeli-tunnelen. Vi får trolig enkelte ganger med kolonnekjøring gjennom tunnelene på grunn av arbeid, men i hovedsak skal trafikken gå som normalt fram til 15. juni neste år. Da starter vi opp med sesong tre, sier Lars Helge Rasch som er kommunikasjonsansvarlig for tunneloppgradering i Norge.
Nøkkelord
Kontakter
Lars Helge RaschKommunikasjonsansvarlig nasjonal tunneloppgraderingStatens vegvesen Utbygging
Tel:901 01 005lars.rasch@vegvesen.noBilder
Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Sikrer riksveg 25 Vangsvegen i Hamar mot trevelt og skader18.3.2026 11:00:00 CET | Pressemelding
For å bedre sikkerheten langs riksveg 25 Vangsvegen på Disen i Hamar skal Statens vegvesen skifte ut gamle sikringsgjerder, rydde vegetasjon og felle trær som står nær vegen. Arbeidet vil påvirke trafikken i Hamar Øst i ukene rundt påske.
Nå starter vårrengjøringa av hovedvegnettet i Østfold og Follo18.3.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Det er et sikkert vårtegn når Statens vegvesen går i gang med den årlige rengjøringa av riks- og europavegene. I Østfold og Follo starter arbeidet 22. mars og varer fram til 16. mai.
Kraftig nedbør – fare for skred og mye vann på veiene17.3.2026 14:59:15 CET | Pressemelding
Det er meldt om store nedbørsmengder i Nordland og sør i Troms fra onsdag til og med fredag. Statens vegvesen advarer om at mye regn kan føre til snø- og sørpeskred som kan nå veiene i utsatte områder.
Lysregulering mellom Slitu og Sekkelsten fra i morgen17.3.2026 14:22:59 CET | Pressemelding
I morgen, onsdag 18. mars, starter anleggsmaskinene, og bygging av den nye gang- og sykkelvegen mellom Slitu og Sekkelsten i Indre Østfold er i gang.
Veidekke skal bygge nytt løp i Oslofjordforbindelsen17.3.2026 10:30:00 CET | Pressemelding
Til sommeren starter Veidekke entreprenør AS byggingen av det andre løpet i Oslofjordforbindelsen på E134 mellom Drøbak og Hurum
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
