Nå blir det enklere å reise!

For de mange reiselystne nordmennene som gleder seg til å gjenforenes med Middelhavet i sommer, blir det nå også langt enklere enn på lenge. Flere av årets mest populære reisemål fjerner nemlig nå alle innreisekrav – som koronapass og innreiseskjema.
- Vi er veldig glade for at vi endelig befinner oss i en situasjon der det å reise endelig er enkelt igjen! Mange har ventet på dette øyeblikket, og nå skjer det endelig, sier Beatriz Rivera, Kommunikasjonssjef i Apollo.
Hellas, Kroatia og Albania er tre av sommerens mest populære ferieland. At disse landene er blant dem som nå fjerner alle innreisekrav blir med andre ord godt nytt for mange. Kommunikasjonssjefen råder derfor de som enda ikke har sikret seg årets utenlandsferie til å begynne planleggingen snart.
- For hver uke som går nå settes nye salgsrekorder. Når det i tillegg kommer gladnyheter som dette er det klart at trykket øker – så ikke sitt på gjerde for lenge, smiler hun.
Ulikt fra land til land
Selv om stadig flere europeiske land nå lemper på restriksjoner og innreiseregler, er det derimot ikke likt over alt. Det er derfor fortsatt viktig å undersøke hva som gjelder dit man skal, og ikke minst å følge med på eventuelle endringer før avreise. For å gjøre det enklere for sine gjester har Apollo laget en egen side med oppdaterte innreiseregler og krav.
Nøkkelord
Kontakter
Beatriz RiveraKommunikasjonssjef
Tel:+47 22 33 45 00Tel:+47 90 62 17 35beatriz.rivera@apollo.noBilder
Om Apollo
Apollo er en av Nordens ledende reisearrangører med en million reisende i året. Vi arrangerer tradisjonelle pakkereiser, treningsreiser, skireiser, cruise, storbyferier og fleksible pakkereiser der kunden selv velger reisemål, reiselengde og hotell.
Sammen med spesialistarrangørene Golf Plaisir og Lime Travel er Apollo en del av gruppen DERTOUR Nordic. Vi jobber aktivt med bærekraftige reiser og har vært Travelife-sertifisert siden 2016. Les mer på www.apollo.no.
Følg pressemeldinger fra Apollo
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Apollo på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Apollo
Apollo lanserer 11 nye konsepthotell6.11.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Apollo fortsetter å sette standarden for ferier med personlighet. Ti år etter lanseringen av sine første konsepthotell, velger fire av ti gjester nettopp disse – og interessen vokser. Til sommeren lanseres ytterligere 11 nye hotell.
Nyhet! Apollo Sports lanserer treningsreiser for kvinner i overgangsalderen4.11.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Under ledelse av Siv Gunnarsen, Sølve Sundrehagen og Susan Lalic Wiggen får kvinner nå muligheten til å lære hvordan trening, livsstil og kunnskap kan bidra til bedre helse og livskvalitet – både i overgangsalderen og etter kreftbehandling.
Monte Feliz gjenåpner etter stor oppgradering30.10.2025 08:15:00 CET | Pressemelding
Apollo Sports hotellet Monte Feliz på Gran Canaria har fått en total fornyelse med renoverte rom, oppgradert basseng og nye treningsfasiliteter – inkludert HYROX-lisensierte økter for alle nivåer.
Dobling i salget av skireiser til Gudauri28.10.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Kaukasus frister som aldri før! Apollo Sports melder om en 115 prosent økning i bestillingene til det georgiske skieldoradoet sammenlignet med fjoråret.
DERTOUR Group styrker konsernledelsen etter rekordvekst22.10.2025 15:08:38 CEST | Pressemelding
Utvider ledergruppen for å drive kundesentrering, lønnsom vekst og teknologisk innovasjon.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

