Møller Mobility Group AS signerer nye dekkavtaler
- Vi gleder oss til å videreføre det gode samarbeidet vi har hatt med Continental og Nordic Tyre Group, og ikke minst til å ta fatt på et nytt samarbeid med Goodyear, sier Christian Bjering Arnøy, salgssjef for tilbehør i Harald A. Møller AS.
I regi av Møller Mobility Group startet Harald A. Møller i mars i år prosessen med å knytte til seg dekkpartnere for veien videre. I dette arbeidet ble kriterier som produktkvalitet, leveringsdyktighet og bærekraft tungt vektlagt, i tillegg til priser og betingelser.
Varigheten på avtalen er to år, med opsjon på ytterligere to år.
- Det har vært inspirerende å se hvor ambisiøse også dekkbransjen er i møte med kravene om, og behovet for, utslippskutt. Bærekraft er helt sentralt i strategien til Møller Mobility Group, og vi jakter i alle sammenhenger partnere med samme tilnærming, sier Bjering Arnøy.
Harald A. Møller har gjennom prosessen latt seg imponere av nivået på de ulike aktørene i dekkbransjen.
- Dette er profesjonelle og engasjerte aktører som leverer kvalitetsprodukter. I den forbindelse må vi også rette en stor takk til Nokian, som har vært en veldig solid partner for oss frem til nå, sier Bjering Arnøy.
Både Continental og Nordic Tyre Group (Gummi Centralen) har allerede etablerte samarbeid med Harald A. Møller. De blir med videre som partnere.
- Med de nye dekkavtalene på plass, tar vi sats på vår videre satsing innen flere relaterte områder, som for eksempel salg av erstatningsdekk til biler som besøker våre verksteder. Vi ser stort potensial for videreutvikling på flere områder, og er glade for å få med oss ambisiøse partnere på denne satsingen, sier Bjering Arnøy
Continental Dekk Norge AS er en del av det globale konsernet Continental AG, med over 236.386 medarbeidere i 58 land og 561 lokasjoner, og en omsetning på drøye 37,72 milliarder Euro i 2020.
Nordic Tyre Group etablerte seg nylig i Norge gjennom kjøpene av Gummi Centralen AS og Starco Norge AS. Gummi Centralen AS er den norske importøren av dekkmerkene Pirelli, Maxxis, Roadcruza og Powertrac til personbil, SUV, nyttekjøretøy og motorsykkel. Starco Norge AS er en av Norges største importører og grossister for dekk, felger og smøremidler.
Goodyear er en internasjonalt ledende dekkaktør, etablert over store deler av verden med rundt 69.000 medarbeidere.
Kontakter
Øyvind Rognlien SkovliDirektør for kommunikasjon og samfunnskontakt, Harald A. Møller AS
Tel:+4791115986oyvind.skovli@moller.noBilder
Om Møller Mobility Group
Følg pressemeldinger fra Møller Mobility Group
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Møller Mobility Group på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Møller Mobility Group
Delårsberetning 1. tertial: Økt omsetning for Møller Mobility Group25.6.2025 11:00:42 CEST | Pressemelding
Delårsberetningen for 1. tertial viser en økning i omsetning på 25 prosent for Møller Mobility Group sammenlignet med samme periode i fjor. Resultat før skatt endte på 283 millioner kroner, en nedgang på 90 millioner kroner sammenlignet med fjoråret.
Hun er Møller Mobility Groups nye leder i Baltikum3.3.2025 12:01:30 CET | Pressemelding
Izida Gerkena blir ny leder for Møller Mobility Groups virksomhet i Baltikum, når hun 1. april tar over etter Tore Nilsen Breen som Head of Baltic Operations.
Ny kommunikasjonsdirektør i Møller Mobility Group27.2.2025 12:30:19 CET | Pressemelding
Øyvind Rognlien Skovli (41) blir ny direktør for kommunikasjon og samfunnskontakt i Møller Mobility Group. Han kommer fra tilsvarende rolle i Harald A. Møller AS.
Solid resultat i et krevende marked25.2.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Møller Mobility Group leverer et resultat før skatt på 1.266 MNOK i 2024, en reduksjon på 18 prosent fra resultatet på 1.549 MNOK i 2023. Omsetningen er på 39,4 milliarder kroner, en økning på 2 prosent fra i fjor. Resultatgraden ble 3,2 prosent mot 4 prosent fra 2023.
Ny direktør for Volkswagen personbil21.1.2025 11:30:39 CET | Pressemelding
Simona Trombetta blir ny direktør for Volkswagen personbil i Harald A. Møller AS. Trombetta kommer fra Bertel O. Steen AS og rollen som direktør for Kia Bil Norge.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom