Milliontall for Norge – Serbia på TV 2

- Dette er svært solide tall som viser den ukuelige optimismen som oppstår i befolkningen hver gang landslagsgutta står foran en avgjørende kamp. Seertallene er en opptur, resultatet en brutal nedtur. I dag kommer kaken på desken med en kraftig bismak. Vi har hatt en lang periode nå med stort engasjement rundt landslaget, og den forsvinner ikke over natta, forteller sportsredaktør Vegard Jansen Hagen i TV 2.
874.000 seere fulgte i snitt hele kampen inkludert ekstraomgangene på TV 2, som ga en andel blant seerne på 70,3 prosent i den kommersielle målgruppen 20-49 og år 62,8 prosent blant alle TV-seerne (P10-79).
TV 2 var også Norges desidert største TV-kanal i går med en dagsandel på hele 37,9 prosent.
- Vi har en ny generasjon spillere som begeistrer og fascinerer. Med rettighetene til landslaget helt frem til 2028 gleder vi oss til å følge laget videre. For den dagen vi får foten av bananskallet etter mer enn 20 år og heller tar steget inn i et mesterskap blir en jubeldag uten like, sier TV 2s sportsredaktør.
Kontakter
Jan-Petter DahlPressesjef
Tel:928 60 363jan-petter.dahl@tv2.noBilder

Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut mer en 150 millioner norske kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Telia og TV 2 enige om ny samarbeidsavtale1.7.2025 17:59:32 CEST | Pressemelding
Telia og TV 2 er enige om en ny langsiktig samarbeidsavtale for TV 2s kanaler og innhold. Avtalen sikrer Telias TV-kunder enkel tilgang til alt av TV 2-innholdet, og inkluderer TV 2s kanaler og strømmetjenesten TV 2 Play.
Her er årets «Skal vi danse»-dommere26.6.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
Cengiz Al, Jan Thomas, Nadya Khamitskaya og Merete Mørk Lingjærde utgjør høstens «Skal vi danse»-dommerpanel når programmet er tilbake på TV 2-skjermen i høst.
Her er deltakerparene som skal konkurrere i ny sesong av «Fjellhytta»25.6.2025 11:00:00 CEST | Pressemelding
Det er klart for en ny sesong av «Fjellhytta» hvor fire deltakerpar skal konkurre om å vinne sin egen fjellhytte på idylliske Mjøsli.
En av disse blir «Norges dummeste» i høst24.6.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
«Norges dummeste» hadde enorm suksess i sin første sesong på TV 2 i fjor. Nå er det endelig klart for en ny sesong! Dette er gjengen som skal gjøre sitt ytterste for å unngå å ende opp med tittelen «Norges dummeste» på TV 2 i høst.
Slik blir sommeren på TV 2 Play20.6.2025 10:01:00 CEST | Pressemelding
Sommeren på TV 2 Play er fullspekket. Her får du både store høydepunkt i sportsverden, norsk og internasjonalt drama, samt lettbeint konkurransereality.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom