Millionsuksess for «Hver gang vi møtes»

Seertallene fra premieren av årets sesong har nær doblet seg siden den ble vist 1. januar. 542.000 så programmet det første døgnet, og etter snart to uker er det en million som har sett hyllesten av Bjørn Eidsvåg. Dermed er dette den mest sette «Hver gang vi møtes»-episoden siden programserien hadde premiere i 2012.
– Det er over all forventning, og nok en gang skjønner jeg ikke hvorfor jeg ikke har vært med på dette tidligere. Dette er bare stas! sier Bjørn Eidsvåg.
Og mens en million seere har sett premiereprogrammet, har snart 900.000 sett hyllesten av Freddy Kalas på under en uke. Ikke bare har de som ser programmet lineært økt siden i fjor – antallet som ser programmet via TV 2 Play har nær doblet seg siden 2022-sesongen.
– Dette er helt fantastisk, og viser hvor godt årets sesong har truffet seerne. Miksen av artister har virkelig truffet hjertene til publikum, og når to av låtene topper listene i Norge samt at seks låter er inne på topp 20, har vi all grunn til å være kjempestolte. All honnør til alle involverte i denne produksjonen, sier programredaktør Kathrine Haldorsen i TV 2.
Emma Steinbakkens versjon av Bjørn Eidsvåg-låten «Floden» har passert 4,6 millioner streams, og topper Spotify i Norge. Samtidig er Isah og Maria Mena sin versjon av «Alt du vil ha» A-listet på både P1 og P3. Låta er nummer to på Spotfy og nærmer seg 2 millioner streams.
Kontakter
Jan-Petter DahlPressesjef
For spørsmål om TV 2s innhold, TV 2 Play, seer- og strømmetall, og sportsrettigheter.
Kontaktperson for TV 2s leder- og redaktørgruppe.
Bilder

Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og kommersiell allmennkringkaster. Vi formidler, skaper og forteller historier som gjør nyheter, aktualiteter, sport og underholdning tilgjengelig for folk uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike kommersielle TV-kanaler, digitale plattformer og tjenester tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til tung journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
TV 2 på innsiden av norsk toppfotball22.3.2023 07:00:00 CET | Pressemelding
Fotballklubbene Jerv, Tromsø og Vålerenga åpner dørene for TV 2-seerne. I den nye dokumentarserien «Måljegerne» følger vi noen av Norges fremste fotballspillere på og utenfor banen.
«Hellstrøms påske» med Anne B. Ragde og Dag Otto Lauritzen21.3.2023 10:00:00 CET | Pressemelding
Påsken er perfekt for å samles rundt gode matopplevelser. I to nye programmer i serien «Hellstrøms» er påskemat i fokus. Eyvind Hellstrøm reiser på tur med Anne B Ragde og Dag Otto Lauritzen for å finne ny inspirasjon til hva som kan serveres i påsken.
Invitasjon til førpremiere på «Innebandykrigerne»21.3.2023 09:39:42 CET | Presseinvitasjon
TV 2 inviterer presse til førpremiere på de tre første episodene av humorserien «Innebandykrigerne», torsdag 23. mars kl. 19.00 på Nieu Scene.
Thor Hushovd blir ekspertkommentator i TV 220.3.2023 14:00:00 CET | Pressemelding
Tidligere proffsyklist Thor Hushovd blir ekspertkommentator for sykkel i TV 2 og vil være en viktig brikke i kanalens store satsning fremover. Hushovd blir dermed fast makker til Christian Paasche under alle de store sykkelrittene den kommende sesongen, inkludert Tour de France. Hushovd debuterer i kommentatorboksen allerede under Catalonia Rundt denne uken.
Dramaserien «Fling» kommer på TV 2 Play10.3.2023 10:59:00 CET | Pressemelding
Torsdag 20. april er det premiere på «Fling» - et nytt og ungt relasjonsdrama om kjærlighet, sex og dating. Vi følger Ada og vennenes opp- og nedturer i kjærligheten, og hvordan de roter med - og roter det til for - hverandre.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom