Matprisene litt ned i november
9.12.2022 08:25:59 CET | Virke | Pressemelding

Varene som bidro betydelig til dette fallet var sjokolade, brus, lettmelk og ost.
– Prisveksten på mat og drikke har gått opp siden sommeren. Den er fortsatt høy, men avtar noe fra oktober til november. Den er også noe lavere i Norge enn i våre naboland, sier Bendik Solum Whist, leder for Virke dagligvare.
– Det har vært økte kostnader på råvarer, energi og transport, altså i alle ledd i verdikjeden. Det har bidratt til stor prisoppgang denne høsten. Dette er en stor kontrast til høsten i fjor, da det var prisnedgang på mat og drikke, avslutter Whist.
Nøkkelord
Kontakter
Pressetelefon
Tel:476 00 888Bilder

Om Virke
Virke er hovedorganisasjonen for arbeidsgivere i handels- og tjenestenæringen. Det er næringer som står for halvparten av verdiskapingen i Norge. Vi kjemper for våre 25 000 medlemsvirksomheter slik at de er rustet for morgendagen, fordi deres utfordringer er våre utfordringer.
Følg pressemeldinger fra Virke
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Virke på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Virke
Retter ikke opp ubalansen12.5.2026 11:58:03 CEST | Pressemelding
Noen næringer går godt, mens andre har stått stille i årevis. Hovedorganisasjonen Virke skulle ønske at regjeringens forslag til revidert nasjonalbudsjett gjorde mer enn å holde igjen det generelle utgiftsnivået. Virke ber om at tiltak for økt byggeaktivitet prioriteres.
Ventet prisvekst i april11.5.2026 08:11:08 CEST | Pressemelding
I tråd med forventningene, steg årsprisveksten på matvarer og alkoholfrie drikkevarer i april, og endte på 6,6 prosent. Det viser den siste konsumprisindeksen fra Statistisk sentralbyrå (SSB).
Brudd i forhandlingene mellom Fellesforbundet og Virke8.5.2026 16:20:44 CEST | Pressemelding
Fellesforbundet har brutt forhandlingene med Virke om grossistoverenskomsten. Nå skal partene møtes hos Riksmekleren.
Vipps går til hovedorganisasjonen Virke8.5.2026 10:47:43 CEST | Pressemelding
Med Vipps på laget tar Virke en enda sterkere posisjon som største bransjeaktør innen handelsteknologi.
Streik avverget gjennom et ekstraordinært løft for handelen6.5.2026 07:02:22 CEST | Pressemelding
Onsdag morgen ble Virke og Handel og Kontor (HK) enige i årets lønnsoppgjør.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
