Martin Laas vant historisk etappe i Arctic Race of Norway

- Dette er min største seier så langt, og det var spesielt morsomt å vinne her i Finland. Det er jo et naboland, så jeg var nesten på hjemmebane, sa Laas etter løpet.
Mot slutten av løpet var det svært mange ryttere som var med hele veien inn til mål.
- Det var tungt med så mange ryttere med, og litt motvind. Jeg hadde litt krampe før spurten og var usikker på om jeg kom til å klare å spurte, men er svært fornøyd med å klare denne etappeseieren, sa Laas.
Kristoff, som er lagkaptein for det norske landslaget, tapte spurten mot Laas, men leder sammenlagt etter to etapper.
- Jeg er litt skuffet over ikke å vinne, men er godt fornøyd med å ha sammenlagttrøya så langt. Det blir hardt å forsvare den i morgen, men sykkelen er ganske god i bakker så man vet aldri, sier Kristoff etter løpet.
Hoealgaard fra UNO-X tok første stikk i gårdagens etappe og syklet med ledertrøya på dagens etappe. Selv om han ikke var med og kjempet om etappeseier, er han fortsatt nummer to sammenlagt.
- Dagens etappe var fin, jeg satt mye og sparte krefter mens de andre på laget jobbet hardt. Jeg visste at om Kristoff ble en av de to fremste så ville ledertrøya ryke, men jeg får prøve å ta den tilbake i morgen, sa Hoelgaard etter rittet.
Dagens etappe er historisk med første grensekryssing og målgang i Finland. Andre etappe i Arctic Race of Norway 2021 startet i Nordkjosbotn i Balsfjord kommune, gikk gjennom Storfjord og inn i Finland. Den 178 km lange etappen, som først og fremst favoriserer spurterne, endte opp i Kilpisjärvi der folk møtte opp for å heie rytterne i mål i solskinnet.
Kontakter
Knut-Eirik Dybdal, mobil 920 56 326
Roger Solheim, mobil 992 26 638
Roger SolheimMedieansvarlig
Tel:99226638rs@arctic-race.noBilder


Om Arctic Race of Norway
Følg pressemeldinger fra Arctic Race of Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Arctic Race of Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Arctic Race of Norway
Strong vant Arctic Race of Norway10.8.2025 19:09:38 CEST | Pressemelding
Den fjerde og siste etappen av Arctic Race of Norway ble vunnet av Fredrik Dversnes (Uno-X). Sammelagtleder Corbin Strong (IPT) ble nummer to, og vant dermed rittet sammenlagt.
Tom Pidcock vant tredje etappe9.8.2025 19:20:40 CEST | Pressemelding
Sykkelkunstneren Tom Pidcock (Q36.5) viste klatrestyrke opp den siste bakken til Målselv fjellandsby, og vant foran Corbin Strong (IPT). Strong beholder sammenlagttrøya.
Kristoff vant i Sørreisa8.8.2025 18:49:54 CEST | Pressemelding
Kristoff vant sin proffseier nummer 98, da han på en overbevisende måte vant den andre etappen i Arctic Race of Norway.
Strong sterkest på første etappe7.8.2025 19:07:48 CEST | Pressemelding
Corbin Strong (IPT) fra New Zealand vant foran lagkamerat Riley Sheehan fra USA på den første etappen i Arctic Race of Norway. Rasmus Tiller (Uno-X) kom på tredje plass.
Dagen før dagen: - Tredje etappe kan avgjøre6.8.2025 21:30:06 CEST | Pressemelding
Dagen før Arctic Race of Norway møtte noen utvalgte deltakere pressen i den imponerende sykkelparken i Harstad. En av de største stjernene i årets ritt, Tom Pidcock (Q36.5), tror tredje etappe opp til Målselv Fjellandsby kan bli avgjørende.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom