Martin Hazy slipper albumet «Inn i tåken»
17.6.2021 07:00:00 CEST | Sony Music Norway | Pressemelding

«Eg forteller historier fra klubben, nachspielet, gatehjørnet og hjertet. Konseptet med «Tåken» er noe jeg har tenkt på en stund, og dette blir på en måte første fase. Eg ønsker å ta folk med inn i min verden, der ting kanskje ikkje alltid e så veldig klart. Rus, damer, føleleserog stress med en stor dose GOD STEMNING over det hele» - Martin Hazy
Da Hazy jobbet med albumet ville han lage så mye forskjellig som mulig, og resultatet er et album som er både hardt, mykt, sårbart og dansbart. Albumet har låter som ble startet på allerede i 2018, og etter rundt 100 ulike skisser har albumet tatt form med kun de feteste låtene igjen – alt produsert av Mars, Sito og Nado.
«Eg vil først og fremst at folk skal like det så godt at de spiller det igjen og igjen. Og kanskje at de sitter igjen veldig GIRET. Energi e fortsatt min nr. 1 proioritet, alltid» - Martin Hazy
Martin Hazy beviser med sitt soloprosjekt at han står minst like stødig på egne ben som i raptrioen Dårlig Vane, som med megahiten «Gikk I Bakken» sparket inn dørene for NMG-husets neste generasjon. Han briljerer med en rapteknikk, produktivitet, energi og en scenetilstedeværelse mange drømmer om.
Debutalbumet hans «Oppkjørt & Nedkjølt» endte på BTs liste over de ti beste albumene fra Bergen i 2018, og han har samarbeidet tidligere samarbeidet med artister som Cezinando, Angelo Reira, Store P, Eirik Aas, Mogger og 612. Nå er han klar for å slippe sitt andre soloalbum, «Inn i tåken».
«Inn i tåken» er ute 18. juni.
______________
Martin Hazy skaper fet musikk. Festmusikk. Musikk inspirert av ny og gammel amerikansk rap. Litt RnB. Litt funk. Litt gangsta. Dialekten er kanskje en utfordring for noen, men det er ingen skjulte meninger eller kryptisk innpakkede budskap. "Det du hører er det du får!" Så det handler ikke om følelser, men om følelsen og energien det gir den som lytter.
Akkurat nå har Martin Hazy over 100 låter klar. Og det er ikke snakk om skisser og utkast, men komplette låter.
"Eg fester, og skriver om all festingen. Men eg bruker mesteparten av døgnet i studio." Faktisk er det en av grunnene til at han har gått solo. Skapertrangen. Drivet. "Det er frustrerende at ikke alle kan og vil være i studio når eg vil være der. Solo slipper eg å mase eller ta hensyn. Da kan eg bare kjøre på som det passer meg."
Loddefjordingen bobler av energi og en naturlig fremdrift. En utålmodighet. Fritt oversatt betyr "hazy" noe litt vagt, men Martin Hazy er skjerpet. Han har alltid noe i sikte. Og akkurat nå er det en solokarriere ved siden av "dagjobben" i Dårlig Vane.
Kontakter
Lisa BjorheimPromotion Manager, Local repertoire
Tel:+47 98 13 90 24lisa.bjorheim@sonymusic.comBilder
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Jesper Fosdahl slipper ny singel «Bli hos meg»16.9.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
«Bli hos meg» er en soul-preget ballade skrevet fra sengekanten. Låta handler om å ta farvel, og om det å være en stor og sterk gutt som skal tåle det, selv når det gjør vondt.
Spelloppmaker slipper «Fæm på» – en ny runde i det samme gamle hæljemønsteret15.9.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Fredag 18. september slipper Spelloppmaker den nye singelen «Fæm på» – en energisk countryrocklåt om å havne på den samme puben, med de samme sangene og de samme planene om at denne hælja skal bli annerledes enn den forrige.
Zimmermann gir oss et halvt puslespill14.9.2026 11:30:05 CEST | Pressemelding
Fredag 18. september kommer første halvdel av "Puslespill", oppfølgeren til Zimmermanns kritikerroste debutalbum "In media res" som i skrivende stund er topp 10 på den offisielle hitlisten. Billetter til årets juleturné med start 27. november ble lagt ut for salg på fredag, og det ble solgt over 7000 billetter og annonsert 9 ekstrakonserter, bare i løpet av de første 24 timene.
Nora Jabri slipper personlig album om identitet og tilhørighet14.9.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Nora Jabri er en norsk/irakisk artist som skaper seg en tydelig plass i moderne pop, der hun kombinerer engelskspråklig låtskriving med subtile, men sterke arabiske musikalske impulser. Med et uttrykk som både føles globalt tilgjengelig og dypt forankret i hennes egen bakgrunn, representerer hun en ny og fremadstormende stemme i den skandinaviske musikkscenen.
Maria Mena slipper "It Took Me By Surprise" live fra Oslo Konserthus11.9.2026 08:15:00 CEST | Pressemelding
25. september slipper Maria Mena sitt aller første livealbum «Perspective – Best Of "The Live Sessions" from Oslo Concert House», et album spilt inn under fire utsolgte jubileumskonserter i Oslo Konserthus tidligere i år. 14. august slapp hun smakebiten «My Lullaby», og 28.august fikk vi «Just Hold Me». 11. september kommer «It Took Me By Surprise». Originalen fra i 2011 og albumet «Viktoria» kom aldri som en single, men har de seneste årene gått viralt i Manga-verden, og har i dag hele 62 millioner streams.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

