Martin Garrix, Bono og The Edge slipper årets EM-låt
14.5.2021 11:30:00 CEST | Sony Music Norway | Pressemelding

Etter å ha måttet holde det hemmelig i over et år, er den offisielle EM-låten i dag tilgjengelig hos alle strømmetjenester. Sporet er akkompagnert av en offisiell musikkvideo, hvor alle tre artister er med. Det visuelle og musikken speiler hverandre og forteller en oppløftende og inspirerende historie.
Låten har blitt jobbet med i nærmere tre år, og allerede i startfasen følte Garrix at Bonos stemme hadde vært perfekt for «We Are The People». Visjonen hans kom til live da både Bono og U2-bandkamerat The Edge takket ja til å være med. Samarbeidet nådde nye høyder da Bono bidro med tekst og melodier og The Edge med gitar-riff. Noe som resulterte i den perfekte miksen av signaturlydene til alle de involverte.
– Å lage musikk til et av verdens største sportsarrangement, sammen med Bono og The Edge har vært en helt enorm opplevelse. Jeg er skikkelig stolt over det vi fikk til sammen og jeg er veldig gira på å endelig kunne dele det med hele verden, sier Martin Garrix.
I tillegg til EM-låten, har Garrix også produsert den offisielle walkout og broadcast-musikken for turneringen. Sluppet på hans 25-årsdag, er låten et slags bevis på hans imponerende karriere i musikkbransjen så langt. Hvert fotball-EM har, siden 1992, hatt offisielle låter fra artister som Nelly Furtado, Simply Red og Enrique Iglesias.
– Den lange ventetiden er straks over og det gleder oss stort å endelig kunne presentere den offisielle UEFA EURO 2020-låten «We Are The People», med noen av verdens største artister, Martin Garrix, Bono og The Edge, forteller markedsdirektøren for UEFA, Guy-Laurent Epstein.
Nøkkelord
Kontakter
Cecilie Moberg Brinchmann-HansenPromotion Manager, International Repertoire
Tel:477 47 658cecilie.moberg@sonymusic.comBilder

Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Beyoncé markerer 20 år med B’DAY med ny jubileumsutgave4.9.2026 14:32:28 CEST | Pressemelding
I dag, på sin egen bursdag, 4. september, markerer Beyoncé 20-årsjubileet for sitt andre soloalbum B’DAY. B’DAY (20th Anniversary Edition) er ute nå, med remastrede låter og musikkvideoer, tidligere uutgitt materiale og nye versjoner med blant andre Maluma og avdøde Selena Quintanilla.
Lag en snømann med Matilda31.8.2026 11:11:00 CEST | Pressemelding
Matilda slipper en nydelig coverversjon av julehiten «Snowman» allerede 4. september
hva om ok oskar klipte seg?31.8.2026 10:02:08 CEST | Pressemelding
ok oskar gir ut singelen "low taper fade", en låt om å kanskje være villig til å forandre seg for å imponere noen, fredag 4. september
Maria Mena slipper "Just Hold Me" live fra Oslo Konserthus28.8.2026 08:30:00 CEST | Pressemelding
25. september slipper Maria Mena sitt aller første livealbum «Perspective – Best Of "The Live Sessions" from Oslo Concert House», et album spilt inn under fire utsolgte jubileumskonserter i Oslo Konserthus tidligere i år. 14. august slapp hun smakebiten «My Lullaby», og 28. august kommer «Just Hold Me».
Klossmajor slipper «Bare en kveld» – siste smakebit før bandets sterkeste album!25.8.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Singelen er det siste kapittelet som rulles ut før bandets fjerde studioalbum, «Beibi», lander i sin helhet den 18. september! Der Klossmajor tidligere har vist oss både den sprudlende gleden og de dype dalene i hverdagen, treffer de denne gangen en nerve de fleste vil kjenne på kroppen. «Bare en kveld» er en sår, ærlig og groovy poplåt om utenforskap, sosial utilpasshet og den velkjente følelsen av å stå på siden av festen –
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
