Marstein debuterer som soloartist – Medici Marstein
22.9.2022 15:44:00 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

«Medici Marstein» er soloprosjektet til Jo Almaas Marstein, kjent fra rapkollektivet UNDERGRUNN som slo gjennom med et brak i 2017. De har siden blitt stadig mer av en snakkis i Norge, og streamer i millionklassen. Nå slipper 19 år gamle Marstein, fra Gamle Oslo, sitt første soloalbum med tittelen «Medici Marstein».
Selv om UNDERGRUNN på ingen måte er lagt på is, ser flere i kollektivet nå sitt snitt til å ta steget et par hakk til venstre og utforske solo veien – og Marstein har noen spennende greier på gang som definitivt ble lagt merke til under årets by:Larm festival, hvor han debuterte som soloartist.
Marstein forteller at det føltes ut som han tråkket i en ny verden når han jobbet med albumet, noe han føler gjenspeiler seg i tekstene.
- “Først og fremst fordi det føles riktig å gi ut «Medici Marstein» nå. Det er et utløp for overskudd av energi i perioden jeg også jobbet med UNDERGRUNN albumet. Det har opp igjennom årene blitt mer og mer viktig for meg at dersom jeg skulle sluppet solo-låter kan det ikke høres ut som UG. Noe jeg føler jeg endelig har oppnådd - i samarbeid med «Kastel».” - Marstein
Marstein sier det er spennende og nytt å gi ut soloalbum. Han kjenner overraskende lite nerver. Han er selvsikker på at det er et godt prosjekt.
- “Hvis folk ikke skjønner det i dag, finnes det alltid en dag i morgen”, forteller Marstein.
“Medici Marstein. Jeg er den siste Medici. Renessansens frelser. Boom.” - Marstein
Nøkkelord
Kontakter
Manbir Singh PlahaEvent & Promotion Manager
Tel:+47 952 55 037manbir.plaha@umusic.comBilder





Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Et stjernesamarbeid du ikke så komme: ULD og No.4 tolker folkekjære deLillos24.8.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
ULD og No.4 møtes i et samarbeid du kanskje ikke så komme. 28. august slipper de sin nytolkning av «Suser avgårde» - første låt fra et nytt soundtrack der noen av Norges mest spennende artister tolker den folkekjære deLillos-katalogen.
Ane Brun slipper "Hold Me" og annonserer nytt album21.8.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
21. august slipper Ane Brun den nye singelen «Hold Me», skrevet og produsert sammen med ARY. Samtidig annonserer hun sitt nye album I Thought We Were the Same, hennes første med nyskrevet musikk på seks år. Albumet slippes 6. november.
Ramón forlenger Ramuelo sommeren med MANCHEGO20.8.2026 08:50:00 CEST | Pressemelding
Sommeren er ikke over enda! Ramón kommer nemlig med Manchego, en punchy poplåt som gjør hans tredje album RAMUELO helt komplett. Låten er svært etterspurt av sultne fans som fikk en smakebit av låten på TikTok for snart et år siden, og Fredag 21. august er ventetiden endelig over!
Nytt album fra Secret Garden fremført av Royal Philharmonic Orchestra18.8.2026 15:22:00 CEST | Pressemelding
For første gang er Secret Gardens tidløse musikk gjenskapt for og spilt inn av et fullt symfoniorkester. Secret Symphony – the Orchestral Music of Secret Garden performed by the Royal Philharmonic Orchestra slippes 8. januar 2027
LUKAS GRAHAM VENDER HJEM MED «GOOD TIMES»14.8.2026 10:22:36 CEST | Pressemelding
På sitt femte studioalbum vender Lukas Graham tilbake til sine musikalske røtter. Gjennom 13 nye låter henter han frem minner fra oppveksten og sin irske arv. «Good Times» er spilt inn sammen med et unikt kollektiv av rootsmusikere og knytter fortid og nåtid sammen i en personlig fortelling om vennskap, arv, sorg og fellesskap – og om å ta vare på alt det som binder oss sammen. «Good Times» slippes i dag, fredag 14. august. «Jeg vokste opp med lyden av min far Eugenes kjærlighet til irsk og amerikansk folkemusikk. Han booket musikk i hele Skandinavia og på spillestedene på Christiania, så vi hadde ofte gjester på besøk fra hele verden. Det var ikke popstjerner, men omreisende musikere som ofte overnattet hjemme hos oss, til og med på sofaen vår. Som liten gutt gjorde det stort inntrykk på meg når de tok frem instrumentene sine, spilte en låt og åpent delte musikken og historiene sine i stuen vår», minnes Lukas Graham. Slik ser Lukas Graham tilbake på oppveksten i fristaden Christiania
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
